“Τα σεβη μου”
Κριτική για: Οινοποιείο Λύκος

Οινοποιείο Λύκος
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: 1-2 ώρες
Περιγραφή ιδιοκτήτη: LYKOS WINERY-ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΛΥΚΟΣ 80 χλµ από την Αθήνα διασχίζοντας την αµπελουργική ζώνη του Ληλάντιου Πεδίου, σας καλωσορίζει η οινοποιία Λύκου στον Μαλακώντα Ερέτριας της Εύβοιας. Δηµιουργοί τρίτης γενιάς σήµερα, µε σεβασµό στην οινική µας παράδοση και αξιοποίηση της τεχνολογίας αιχµής, συνεχίζουµε το όραµα της οικογένειας, συµβάλλοντας στη συνεχή αναβάθµιση του Ευβοϊκού αµπελώνα. Η ξενάγηση στο επισκέψιµο οινοποιείο µας, στην αίθουσα γλευκοποίησης, στις υπόγειες κάβες µε τα δρύινα βαρέλια και στο χώρο της γευσιγνωσίας, αποτελεί µια µοναδική εµπειρία σε συνδυασµό µε τις γευστικές προτάσεις του οµώνυµου εστιατορίου. Οι συµβεβληµένοι αµπελώνες χαµηλης στρεµµατικής απόδοσης µε τους οποίους συνεργαζόµαστε εκτείνονται τόσο στις πλαγιές της Νοτιοκεντρικής Εύβοιας, της ορεινής Βοιωτίας όσο και στο Κούτσι της ζώνης της Νεµέας σε υψόµετρο από 200-550.µ H ξεχωριστή συνεργασία ήλιου, γης και ανθρώπινης γνώσης, δηµιουργεί ένα εκρηκτικό αποτέλεσµα, που συνδυάζει το ιδανικό terroir µε την αύρα του Ευβοϊκού και την µοναδικότητα του κρύου χειµώνα που ευνοεί την φαινολική ωρίµανση των σταφυλιών. «Χορεύοντας» και οινοποιώντας µε τους Λύκους… Όλη η πλούσια αυτή εµπειρία της δηµιουργίας πέρασε από τον παππού στα εγγόνια, µε αποτέλεσµα το µεράκι και η αγάπη µας να επιβραβεύονται συνεχώς µε διεθνείς διακρίσεις των κρασιών µας. Σήµερα η τεχνογνωσία της τριλογίας των Πανσέλοινων, της εξωτικής Μαλαγουζιάς, του δρύινου Ηλιάτορα, του κραταιού Κράτιστου και των υπολοίπων κρασιών µας, σφραγίζει την ιδανική σχέση ποιότητας τιµής, καθιστώντας τα προϊόντα µας φιλικά σε όλους τους οινόφιλους. Μια επίσκεψη στο οινοποιείο µας στον Μαλακώντα, το οποίο δεσπόζει πάνω στον κεντρικό δρόµο των κρασιών της Εύβοιας, αποτελεί την ιδανικότερη πρόταση εξόρµησης στην ύπαιθρο, στους αρχαιολογικούς χώρους της περιοχής και στα γευστικά της… διαµαντάκια !
Χρήσιμες πληροφορίες: Δραστηριότητες για μεγαλύτερα παιδιά, Διαθέσιμο φαγητό για αγορά, Χώρος στάθμευσης για καροτσάκια, Μπάνιο, Πρόσβαση-αναπηρικό καρότσι, Δραστηριότητες για μικρά παιδιά
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αξιοι σε ολα τους οχι μονο στα κρασια αλλα και στη φιλοξενια. Ο χωρος πολυ ομορφος το καθετι ειναι φτιαγμενο και βαλμενο με αγαπη απο τους ιδιοκτητες. Για τα κρασια τους εχω να πω οτι αυτα που δοκιμασα ειναι ενδιαφερον και γευστικοτατα

Ευχαριστούμε, Gi H
Ο/η LykosWinery, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Οινοποιείο Λύκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Μαρτίου 2018

Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Πανέμορφος χώρος , πολύ καλή και ευγενική εξυπηρέτηση κι όλα γύρω σου καλοφτιαγμένα με γούστο. Μεθυστικά τ αρώματα, μεθυστικές κι οι γευσεις των κρασιών . Περίπου 15 ετικέτες όλες γευστικότατες κι αρρωματικές.Θα ήταν παράληψη να μην το δείτε αν βρίσκεστε στην περιοχή αλλά θα ήταν εξ ίσου αξιόλογος στόχος μιά εκδρομή από την Αθήνα γιά να το επισκευτήτε .

Ευχαριστούμε, Δανάη Β

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικα κρασιά!
Υπέροχος χώρος & ξενάγηση.
Απο τα πιο φιλόξενα οινοποιεία της χώρας μας!
Αξίζει μια επισκεψη και φυσικά δοκιμή όλων των ετικετών!!!!

Ευχαριστούμε, Gina K
Ο/η LykosWinery, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Οινοποιείο Λύκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Ιανουαρίου 2018

Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2017

Στις 23 Αυγούστου 2017 επισκεφτήκαμε την οινοποιία Λύκος στον Μαλακώντα Εύβοιας. Πολύ οργανωμένο με ευγενέστατο προσωπικό, που μας ξενάγησε στο χώρο. Παράγει περίπου 15 ετικέτες κρασί. Δοκιμάσαμε πολλά από αυτά τα κρασιά και ήταν πολύ καλά όλα.

Ευχαριστούμε, dimosfiotakis

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2017

Πολύ ωραίο μαγαζί. Αν και είναι πάνω στον δρόμο διαθέτει μια υπέροχη, μεγάλη πίσω αυλή πολύ προσεγμένη. Ιδανικό μέρος και για μικρά παιδιά. Η κουζίνα παραδοσιακή και νόστιμη με ωραία πιάτα, αν και το αξιοσημείωτο είναι τα κρασιά, δικής τους παραγωγής, που σίγουρα πρέπει κανείς να δοκιμάσει.

Ευχαριστούμε, Η ΟΜΟΡΦΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
Ο/η LykosWinery, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Οινοποιείο Λύκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Αυγούστου 2017

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική. Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε!

Οινοποιείο Λύκος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλκίδα, Εύβοια

Οινοποιείο Λύκος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!