“Μέτριο...”
Κριτική για: Γαλήνη

Γαλήνη
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινώντας από το χειρότερο, όταν ζητήσαμε λογαριασμό μας είπαν ότι οφείλουμε 50 ευρώ. Μόλις επαναλάβαμε ότι θα πληρώσουμε με κάρτα (το είχαμε αναφέρει από την αρχή) υπήρξε δυσφορία και μας χρέωσαν 53,08 ευρώ!!!! Το φαγητό μέτριο, ειδικά η σπαλομπριζόλα. Παρόλο που τα παράθυρα ήταν ανοιχτά, μύριζε αφόρητα τσιγάρο. Στα θετικά μεγάλες μερίδες και καθαρές τουαλέτες.

Ευχαριστούμε, Natalia K

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η Γαλήνη είναι το στέκι της Κυριακής μας δυο φορές το μήνα. Την έχουμε επιλέξει για την οικογένεια και τους φίλους μας επειδή η ποιότητα το φαγητού είναι σταθερά άριστη. Τα κρεατικά πάντα σωστα ψημένα και νόστιμα (το μπιφτέκι είναι το καλυτερο που εχουμε φαει εξω), οι μερίδες τεράστιες, το κρασί τους πολύ καλό! Οι ανθρωποι που δουλεύουν εκει είναι ευγενέστατοι και το σερβις τους πάντα γρήγορο! Πραγματικά δε μπορω να σκεφτώ κατι που δε μας αρεσει! Ακομα και για όσους μένουν πιο μακριά αξίζει η βολτα μεχρι το Πολυδένδρι συνοδευόμενη απο ενα γεύμα στη Γαλήνη!

1  Ευχαριστούμε, XeniaDel
Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018

Καλο κρεας ,καλα κομμενο, καλα ψημενο οπως θα επρεπε να ειναι σε ενα καταστημα του ειδους . Επαρκες σερβις αδιαφορος χωρος .Μεγαλες μεριδες σε αναλογα μεγαλες τιμες και τεραστιες μεριδες σε αναλογα τεραστιες τιμες. Αστεια η πολιτικη του καταστηματος να κερναει γλυκακι μονο τα "αριστοκρατικα" τραπεζια . Η διαδρομη αλλα και η τοποθεσια του μαγαζιου δεν μας εδωσαν την αισθηση οτι ηρθαμε στην εξοχη. Η λογικη λεει οτι δεν πας στο Πολυδενδρι για κατι που βρισκεις σχετικα ευκολα διπλα σε ενα παρκακι σε καποια γειτονια της Αθηνας.

Ευχαριστούμε, van585858
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κυριακή μεσημέρι....
2 φίλοι...
Κάτσαμε αμέσως, η παραγγελία γρήγορα.
1 χωριάτικη
1 τζατζίκι
2 μοσχαρίσιες medium...
4 μπύρες σύνολο.
Μεγάλη η χωριάτικη.... Πολύ τζατζίκι...
Πεντανόστιμο ψωμί....
Οι μπριζολες ήρθαν καμία ώρα μετά....
Καμένες....ο ψηστης μας είπε ότι έγραφε το χαρτί χωρίς αίμα. Ο φίλος κράτησε τη σόλα του. Εμένα μου είπε θα μου φέρει μια σωστά ψημένη πουωειχε βάλει μόλις στη φωτιά. Σε 15 τους είπα η μπριζόλα να μενει.....
Τελικά όλα μαζί 41Ε....
Παρά πολλά .....
Μια φορά ήταν αρκετή.

Ευχαριστούμε, Nikos A
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2018

Οι μεγάλες μερίδες και οι λογικές τιμές θα μπορούσαν να αποτελέσουν λόγους για να το ξαναεπισκεφθεί κανείς. Ωστόσο, η μη ευχάριστη μυρωδιά στη σάλα και η προετοιμασία της κουζίνας εντός αυτής (της σάλας) με προδιαθέτουν αρνητικά ως προς τη συνολική αντίληψη της διεύθυνσης-διοίκησης για τα ελαχίστως δέοντα στη λειτουργία ενός εστιατορίου, γεγονός που με οδηγεί στον αποκλεισμό επανάληψης επίσκεψής μου.

1  Ευχαριστούμε, Νίκος Π

Γαλήνη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πολυδένδρι, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Καπανδρίτι, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Αφίδνες, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Καπανδρίτι, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Αφίδνες, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Μαλακάσα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Γαλήνη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!