“Κάπου στο τριεθνές”

Έχετε φωτογραφία;
Προσθέστε την.
Ταβέρνα Ακρολιμνιά
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017

Επισκεφθήκαμε δύο φορές μέσα στο Δεκέμβριο το συγκεκριμένο εστιατόριο και ενικότερα την περιοχή. Την πρώτη φορά για επαγγελματικούς λόγους. Τότε δοκίμασα να καταχωρήσω μια αξιολόγηση για το εστιατόριο αλλά προς μεγάλης μου έκπληξη δεν βρήκα καμία. Αποφάσισα λοιπόν να ξαναεπισκεφτώ με την οικογένειά μου αυτή τη φορά και με μερικούς φίλους για να επιβεβαιώσω την αρχική μου εντύπωση. Μετά λοιπόν από μια περιήγηση στην ευρύτερη περιοχή των Πρεσπών οδήγησα την παρέα στο συγκεκριμένο εστιατόριο. 'Ολα ήταν υπέροχα όπως ακριβώς το θυμόμουνα. Το εστιατόριο σερβίρει μια μεγάλη ποικιλία από ψάρια της λίμνης και κρεατικά. Δοκιμάσαμε γριβάδι τηγανητό (το οποίο ο ιδιοκτήτης κρατάει ζωντανό μέχρι να χρειαστεί να τεμαχιστεί και να σερβιριστεί) πέστροφα στα κάρβουνα, τσιρόνια καθώς και κάποιες μερίδες με κρεατικά. Το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό και ιδιαίτερα ευγενικό. Οι τιμές οικονομικές θα τις χαρακτήριζα, σε καμιά περίπτωση όμως δεν θα τισ χαρακτήριζα και ακριβές. για την περιοχή και για αυτά που προσφέρει μάλλον προς το οικονομικό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, T6908IG_

Ταβέρνα Ακρολιμνιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πρέσπες, Περιοχή Φλώρινας
Άγιος Γερμανός, Πρέσπες

Άγιος Γερμανός, Πρέσπες
Πρέσπες, Περιοχή Φλώρινας

Ταβέρνα Ακρολιμνιά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!