“Αποθέωση της Χολιστερίνης”
Κριτική για: Ψησταριά "Τόρης"

Περιγραφή: Είμαστε στο κέντρο της Κονιτσας. Χασαποταβέρνα με κρέατα παραγωγής μας! Σούβλες καθημερινά, κρέατα της ώρας, όλα στα κάρβουνα!
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Το μαγκάλι παίρνει φωτιά, το κρεοπωλείο είναι δίπλα, καλή διάθεση και όρεξη απομένει. Τοπικά κρέατα από την παραγωγή στην κατανάλωση! Άριστα ψημένα και μαγειρεμένα όλα όσα δοκιμάσαμε. Μεγάλο το δίλημμα τι να πρωτοπαραγγείλεις, αλλά υπάρχει και η λύση να τα πάρεις όλα για να μην φύγεις με την απορία, εκτός εάν ξανάρθεις την επόμενη μέρα. Συνίσταται ως εξαιρετικό ψητοπολείο με ντόπια κρέατα

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, christoskontas

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μετά από 10 km περπάτημα απο το γεφύρι της Κόνιτσας προς τη Μόνη Στομίου και πίσω, εξαντλημένοι και ενώ είχαμε σκοπό να πάμε στα κεντρικά Ζαγοροχώρια για φαγητό, αποφασίσαμε να πάμε στο διπλανό χωριό της Κόνιτσας για να βάλουμε στο στομάχι μας με κάτι στέρεο καθότι πτώμα από το περπάτημα. Οι απαιτήσεις αυξημένες γιατί όσο πιο κουρασμένος είσαι τόσο περισσότερο θέλεις να απολαύσεις το φαγητό. Ο φιλόξενος μαγαζάτορας, η γυναίκα του και όλο το προσωπικό σε συνδυασμό με το εξαιρετικό φαγητό ανταποκρίθηκαν παραπάνω από πλήρως στις απαιτήσεις μας.
Το μαγαζί στην κεντρική πλατεία της Κόνιτσας, δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσετε, μια απλή ψησταριά που ανταποκρίνεται σε αυτό που ακριβώς περιγράφει. Πολυ καλό κρέας, άμεση εξυπηρέτηση, παραδοσιακό φαγητό. Μη χάσετε με τίποτα την μπριζόλα γάλακτος. Να πάρετε οπωσδήποτε το μπουγιουρντί, σαλατούλα φρέσκια, τη φέτα τους και τις φρέσκιες κ εκείνη την ώρα κομένες πατάτες. Όλα τα κρέατα πολύ καλά. Όλοι ευγενέστατοι! Θα ξαναπάμε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
1  Ευχαριστούμε, 367christinarr
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μια μικρη οικογενειακη ταβερνα. Το μενου αν και πολυ απλο με τα απολυτως απαραιτητα ειναι γευστικοτατο. Ευγενικο προσωπικο και σχετικα χαμηλες τιμες. Το μονο μειονέκτημα ηταν το γεγονος οτι επιτρεπονταν το καπνισμα σε ενα τοσο μικρο μαγαζι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Agapi G
Η κριτική γράφτηκε 11 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλο φαγητο σε πολυ καλες τιμες! Μπραβο! Αψογη εξυπηρετηση! Δοκιμασαμε κοντοσουβλι χοιρινο και ζιγουρι! Ζουμεροτατο

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, 581vasilikis
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ένα μαγαζί που προσφέρει αυτό που λέει: ψητά κρέατα πολύ καλής ποιότητας, με γρήγορο σέρβις και προσιτές τιμές. Τίποτε το γκουρμέ. Απλή ελληνική κουζίνα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, theodofilos

Ψησταριά "Τόρης": Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κόνιτσα, Περιοχή Ιωαννίνων

Ψησταριά "Τόρης": Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!