Konitsa Mountain Hotel
Guest House Gerakofolia(Κόνιτσα)
Filoxenia Guesthouse(Κόνιτσα)
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε μετά τα Χριστούγεννα και μείναμε σε ένα πεντακάθαρο δωμάτιο με τζάκι έχοντας θέα τον ποταμό Αώο και το βουνό. Αυτό που μας έμεινε αξέχαστο είναι η φιλοξενία και η ζεστασιά του προσωπικού (κυρία Ανθη και Κωνσταντίνα) καθώς και της κυρίας Γεωργίας οπου μας πρότεινε και μέρη να επισκεφτούμε. Τους ευχαριστούμε για ολα και θα το επισκεφτούμε ξανά σύντομα! (Π+Ι)

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 19 Σεπτεμβρίου 2017

Βρίσκεται στο ψηλότερο σημείο της Κόνιτσας και η θέα είναι μαγευτική! Πεντακάθαρο, άνετο, φιλόξενο, με πλούσιο & φρέσκο πρωινό! Το προσωπικό είναι από τα πιο ευγενικά που έχω συναντήσει. Σίγουρα θα το επισκεφθούμε ξανά!

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Angie P
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουνίου 2017

Ενα απο τα καλυτερα ξενοδοχεια που εχω παει στην ζωη μου...εξυπηρετηση καθαριοτητα φιλοξενια ειναι οι τρεις πρωτες λεξεις που μου ερχονται στο μιαλο...Μια απο της εκπλητηκοτερες θεες που εχω δει στην ζωη μου..

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, aravantinos25
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2017

Ολα ήταν πολύ καλά απο το πρωινο ...την καθαριότητα ....το προσωπικό..Θα είμαι σύντομα ξανά εκεί να το απολαυσω και την Ανοιξη.Εχει παρκινγκ και μεγαλους χωρους υποδοχής και πρωινου.Απο τα καλυτερα της περιοχης

Διαμονή: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, lolouvoki
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Το ξενοδοχείο βρίσκεται στην καλύτερη τοποθεσία της Κόνιτσας. Συγκεκριμένα είναι το τελευταίο κτίσμα στο βουνό, δίπλα στο δάσος με ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ ΘΕΑ προς την Κόνιτσα, τα ποτάμια και τα βουνά της περιοχής με οπτική έως και τα πρώτα όρη της Αλβανίας. Θα μπορούσε να ονομαστεί και ¨αετοφωλιά¨. Τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα με όμορφη αισθητική, τζάκι και τέλεια μπάνια. Είχαμε την τύχη να επισκεφτούμε το κατάλυμα αρκετές φορές τα τελευταία έξι χρόνια και διαμείναμε σε όλες τις κατηγορίες των δωματίων που έχουν θέα εμπρός. Ιδιαίτερα όμορφες και εξυπηρετικές στις ανάγκες της οικογένειας είναι οι σουίτες, όλες τους εξαιρετικές, που πλέον δεν ξέρω ποια θα να είναι η επόμενη που θα διαλέξω για να μείνουμε. Άριστη ποιότητα ύπνου (κρεβάτια, στρώματα, ζέστη, ηχομόνωση) και μπάνιο απόλαυση (ευρύχωρο, μαρμαρένιο, με υδρομασάζ και όλα τα απαιτούμενα συναφή). Το πρωϊνό είναι τέλειο με παραδοσιακά και χειροποίητα προϊόντα και διαθέτει ότι θα μπορούσε κάποιος να ζητήσει για πρωϊνό στο βουνό. Το προσωπικό είναι ευγενικό, πρόθυμο και εξυπηρετικό και οι ιδιοκτήτες, που ως επί το πλείστον είναι παρόντες, πάντα συμβάλουν με την συμπεριφορά τους ώστε να νιώθουν οι επισκέπτες την ζεστασιά και οικογενειακή θαλπωρή στο ξενοδοχείο τους και να βοηθήσουν με πληροφορίες για όποια δραστηριότητα ή εξόρμηση θελήσει να κάνει κάποιος. Όμορφο σαλόνι με τζάκι, βιβλία και επιτραπέζια για χαλάρωση και παιχνίδι στους αναπαυτικούς καναπέδες ή ποτάκι στο μπαρ. Βγαίνοντας για τσιγάρο στο μπαλκόνι η θέα παραμένει καταπληκτική και από το ισόγειο. Επαρκής χώρο στάθμευσης. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι που να λείπει και το συνυστώ ανεπιφύλαχτα! Γιαυτό άλλωστε το έχω επισκευτεί αρκετές φορές με την οικογένειά μου και πολλές από αυτές έχοντας παρέες φίλων μαζί μας και περάσαμε υπέροχα πάντα, βγαίνοντας ασπροπρόσωπος για την επιλογή μου. Ευχαριστούμε Απόστολε και κ.Γεωργία...

Συμβουλή: Πάντα προτιμώ τα μπροστινά δωμάτια λόγω θέας. Οι σουίτες καταπληκτικές είτε για ζευγάρια είτε και για οικογένειες.
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, christoskontas