“ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΙΑ ΗΡΕΜΙΑ, ΣΤΟΧΑΣΜΟ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ!!”

Το καφενείο του Κούλη

Το Καφενείο του "Κούλη'', στο κέντρο του Μεγάλου Πάπιγκου, διατηρεί διαχρονικά την κλασσική του αξία, χάρη σε μια προσεγμένη παραδοσιακή αρχιτεκτονική οικήματος και ένα πλατύ υπερώο που σφύζει από λουλούδια και πολυχρωμία, κάτω από μια αξιοζήλευτη κρεβατίνα βαρυφορτωμένη με τσαμπιά, και ένα χαροποιό φώς να παίζει μες τα φύλλα της αμπέλου, ένα σημείο όχι απλώς κατάλληλο αλλά και απαραίτητο για τις γλυκές στιγμές αναδιοργάνωσης, στοχασμού και ήρεμης ξεκούρασης, στην ''αγκαλιά'' της Αστράκας, παρέα με καφέ ή χυμούς, με γλυκά κουταλιού φτιαγμένα με μεράκι και μαεστρία, να σκεπάζουν το γιαούρτι, με τσίπουρο αναπτερωτικό ή ούζο για αιθεροβάμονες, συνοδευόμενα με μεζέδες όπως την παλιά εποχή!! Το θεωρούμε απαραίτητο πρίν ή μετά από κάθε πορεία!!
Δημήτρης + Μαριάννα

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Dimitris Z
Ο/η W6961SK_, Ιδιοκτήτης του Το καφενείο του Κούλη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Δημήτρη και Μαριάννα, σας ευχαριστούμε θερμά για όλα τα θετικά σχόλια και τις όμορφες επισημάνσεις σας. Χαιρόμαστε πολύ που ο χώρος μας ανταποκρίνεται κάθε φορά στις προσδοκίες σας.
Σας περιμένουμε ξανά.

Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2019

Αγενής συμπεριφορά από σερβιτόρα και υπεύθυνο καταστηματος όταν τους ειπαμε ότι έχουμε δώσει παραγγελία περισσότερο από μισή ώρα. Μια ολόκληρη παρέα έμεινε άναυδη από τη στάση τους. Έχω ταξιδέψει πολύ, Ελλάδα και εξωτερικό, δεν έχω ανάλογη συμπεριφορά να τη συγκρίνω. Λένε ότι η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά. Εγώ λέω ότι η ευγένεια είναι ολόκληρη η αρχοντιά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, DebbieHadj
Ο/η W6961SK_, Ιδιοκτήτης του Το καφενείο του Κούλη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Αυγούστου 2019

Είστε γκρουπ 25 ατόμων, μπαίνετε στην αυλή του καταστήματος, απλώνεστε σε 6 διαφορετικά τραπέζια. Δεν ενημερώνετε πως είστε γκρουπ στην αρχή αλλά στη συνέχεια ούτε οτι έχετε συγκεκριμένο χρόνο, παραγγέλνετε σε διαφορετικούς χρόνους ανάμεικτα με τους υπόλοιπους πελάτες μας, κάναμε το καλύτερο δυνατόν να σας εξυπηρετήσουμε με τον τρόπο που γνωρίζουμε εμείς και όλοι οι πελάτες μας εκτιμούν όλα αυτά τα χρόνια. Έρχεστε εσείς συγκεριμένα Κυρία που γράφετε το σχόλιο και παραπονείστε πως έχουμε αργήσει. Αυτό που σας είπαμε είναι πως η παραγγελία που είναι έτοιμη σε 1 λεπτό είναι η δική σας. Συνεχίζετε να επιμένετε με ύφος πια, πως πρέπει να φύγετε πράγμα για το οποίο δεν έχουμε ενημερωθεί από κανέναν επομένως δε μπορούσαμε να το ξέρουμε ούτε να παραλείψουμε όλους τους υπόλοιπους. Μόλις η σερβιτόρα ήρθε να σας ζητήσει συγγνώμη μιας και εσείς ως πελάτης θεωρήσατε πως ήταν αγενής, της είπατε ‘’δεν θέλω να μιλήσω μαζί σου’’ (Λάβετε υποψιν πως ο σερβιτόρος, είναι εργαζόμενος άνθρωπος, όχι δούλος). Έχουμε ξανα συνεργαστεί με το συγκεκριμένο γραφείο και δε μας έχει τύχει ξανα κάτι παρόμοιο. Όσο για την παρέα σας που ‘έμεινε άναυδη’ κατα τα λεγόμενα σας ένας εκ των κυρίων μας ζήτησε συγγνώμη και με πολύ θετική διάθεση μας κατανόησε διότι είχαμε και κάποια βλάβη με τη ταμειακή μηχανή πράγμα που έκανε όλες τις διαδικασίες πιο χρονοβόρες.(Σας το αναφέραμε, η απάντηση; Τι φταίω εγώ; Δεν είπαμε οτι φταίτε εξηγήσαμε τη κατάσταση περιμένωντας κατανόηση). Αν κάτι λοιπόν από τη συμπεριφορά μας μπορεί καποιος να χαρακτηρίσει αγενές είναι ότι σας είπαμε πως δεν έχετε κατανόηση. Θα επιμείνουμε σε αυτό. Και ο καθένας μπορεί να κρίνει. Κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε και εκτιμούμε τους πελάτες μας όπως και εκείνοι εμάς. Καλή συνέχεια σε ο,τι κάνετε.

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουνίου 2019

Ωραιο αυλή με θεα,καλός καφές και καλή εξυπηρέτηση!θα πρεπει να διαφημίζουν οτι τα γλυκα τους ειναι σπιτικά δεν ανάφερετε πουθενά στον κατάλογο η σε κάποια ταμπέλα!το παγωτό τους μέτριο θα περίμενα κατι πιο αγνό!
Ωραία μουσική με ιδιαίτερη διακόσμηση στο εσωτερικό του μαγαζιού!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, Emiki

Σας ευχαριστούμε πολύ για όλες τις θετικές σας παρατηρήσεις και λαμβάνουμε υπόψη όλες σας τις επισημάνσεις. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά.

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουνίου 2019

Δύο φορές επισκεφθήκαμε το καφενείο του Κούλη και απολαύσαμε και το απόγευμα και την επόμενη μέρα με ηλιό την θέα του ! Άψογος καφές , ευχάριστο κλίμα και μουσική , με χαμόγελο όλοι τους ! Δοκίμασα και την φανταστική βάφλα τους ! Την προτείνω αν δεν προτιμήσετε κάποιο γλυκό κομμάτι!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2019
Ευχαριστούμε, MarBrzn

Σας ευχαριστούμε θερμά για όλα τα θετικά σας σχόλια . Χαιρόμαστε πολύ που ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας και θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε πάντοτε για το καλύτερο. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανα.

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ελληνικος με γλυκο του κουταλιου κερασι τελειο! Γιαουρτι με μελι και καρυδια φοβερο! Τραπεζακια σε βεραντα με θεα! Πολυ καλη καφετερια σε πολυ καλο σημειο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2019
Ευχαριστούμε, lar0l_carlos

Σας ευχαριστούμε θερμά για όλες τις θετικές σας παρατηρήσεις. Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά.

Το καφενείο του Κούλη: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πάπιγκο, Ζαγόρι
Πάπιγκο, Ζαγόρι

Μικρό Πάπιγκο, Ζαγόρι

Το καφενείο του Κούλη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!