Travelocity
Orbitz.com
eDreams
Η κριτική έγινε: 15 Νοεμβρίου 2021

Τα δωμάτια ήταν ευρύχωρα, καθαρά και πολύ ζεστά. Όμορφο στυλ που συνδυάζει και το παραδοσιακό και το μοντέρνο.

Πεντανόστιμο πρωινό και εξωτερικός χώρος με υπέροχη θέα.

Πολύ κοντά στην κεντρική πλατεία του χωριού.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, nikolasd678
Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2021

Τί να πει κανείς για αυτό τον ξενώνα; Αδειάζει το μυαλό και γεμίζει την ψυχή. Ο ιδιοκτήτης, κ. Γιώργος, σπάνιος άνθρωπος. Σου φτιάχνει την ημέρα. Ελπίζουμε να επιστρέψουμε σύντομα στο όμορφο Πάπιγκο!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
2  Ευχαριστούμε, Ioanna_JLK
Η κριτική έγινε: 19 Ιουνίου 2021

Γιατί απλά, εκτός απο την απίστευτη ομορφιά που έχει το Πάπιγκο και την μοναδική θέα του Ξενώνα, είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ η φιλοξενία/η ευγένεια/η εξυπηρετικότητα της Μαρκέλλας & του Γιώργου.Πραγματικά, δίχως ίχνος υπερβολής, το συστήνω με ειλικρίνεια ώς μοναδική εμπειρία.

Κωνσταντίνος Κοκκίδης

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
1  Ευχαριστούμε, konstantinoskb
Η κριτική έγινε: 31 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Με το που φτάνεις και συναντάς τον κύριο Γιώργο κ την Μαρκέλλα νιώθεις ότι ήρθες επίσκεψη σε φίλους! Σε κάνουν να νιώσεις άνετα από την πρώτη στιγμή. Το τοπίο,συνδυαστικά με τον ξενώνα, κόβει την ανάσα και σε κάνει να μην θες να το αποχωριστείς. Υπέροχη αυλή/αίθριο με τους πύργους της Αστράκας να στέκονται απέναντι σου, θυμίζοντάς σου πόσο μικρός είσαι μπροστά στο μεγαλείο της φύσης. Νόστιμο πρωινό με τους οικοδεσπότες πρόθυμους να σου παρέχουν ότι ζητήσεις και λίγο παραπάνω! Τα δωμάτια ένα κι ένα! Καθαρά, φωτεινά,ζεστά και με όμορφη θέα. Είναι η δεύτερη φορά που τον επισκέπτομαι και σίγουρα θα τον ξαναεπισκεφτώ. Φεύγει κάθε αρνητική σκέψη και νιώθεις ότι θα μπορούσες να μείνεις εκεί για πολύ καιρό,δίχως να σου λείψει τίποτα. Ένα στολίδι σε ένα υπέροχο γραφικό χωριό με πολλές ευκαιρίες για εξορμήσεις στη φύση. Να είστε γέροι Γιώργο και Μαρκέλλα και πάντα χαμογελαστοί όπως μέχρι τώρα!

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2021
1  Ευχαριστούμε, eirinimanik
Η κριτική έγινε: 29 Μαΐου 2021

Νιώθεις την ηρεμία και τη φιλοξενία του τόπου με το που φτάνεις στον ξενώνα! Ο κύριος Γιώργος μας υποδέχτηκε με το ζεστό χαμόγελο του και αισθανθήκαμε λες και τον ξέρουμε χρόνια.
Το δωμάτιο μας, αυτό με τα παράθυρα στο μπάνιο που έχεις την υπέροχη θέα του βουνού καθώς κάνεις ντουζ, ήταν πεντακάθαρο και πολύ άνετο. Η ηρεμία του τόπου μας χάρισε ένα πολύ ήρεμο ύπνο και ξεχάσαμε τις έννοιες και τις ανησυχίες που έχουμε στην καθημερινότητά μας.
Το πρωί μας περίμενε το υπέροχο πρωινό με φρέσκα φρούτα, μυρωδάτο καφέ και πολλά άλλα, πάντα με την υπέροχη θέα των βουνών.
Πέρα από τον ξενώνα, η χαμογελαστή κυρία Μαρκέλλα, μας πρότεινε μέρη για φαγητό και γλυκό που τα σκέφτομαι μέχρι και σήμερα!
Σαν συνολική εικόνα θα έλεγα οτι η ηρεμία και φιλοξενία του τόπου και του Ξενώνα Παπαευαγγέλου θύμιζε κάτι από παραμύθι και αλήθεια δεν είμαι υπερβολική, θα ήθελα σίγουρα να ξαναπάω και ακόμα πιο σίγουρα θα το πρότεινα σε όλους.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Το δωμάτιο με τα παράθυρα στο μπάνιο έχει υπέροχη θέα καθώς κάνεις μπάνιο.
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Matina K