“ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΣΤΟ ΑΡΝΑΚΙ!!”
Κριτική για: Nikos & Ioulia

Nikos & Ioulia
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Καλό για: Τοπική κουζίνα

Άφταστοι στο αρνάκι φούρνου/γάστρας και στα παϊδάκια!! Με καθηλωτική θέα, γρήγορη και ευγενικότατη εξυπηρέτηση, ήρεμο παραδοσιακό περιβάλλον με ωραία λουλούδια και δεν ξεχνάμε ένα σωρό άλλες νοστιμιές, μέσα στο κέντρο του χωριού!

Ευχαριστούμε, Dimitris Z

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Κάναμε το λάθος την τελευταία μέρα να φάμε εκεί διαβάζοντας μια καλή και πρόσφατη κριτική εδώ.

Η ιδιοκτήτρια ψυχρή και απότομη. Το ποτήρι για το νερό ήταν βουτηγμένο μέσα στη σάλτσα. Το δεύτερο που μου έφεραν μύριζε προβατιλα.

Ημασταν δυο άτομα, έφεραν το κυρίως του άντρα μου και το δικό μου 10’ μετά...
Το σαγανάκι ψημένο στην τοστιέρα.

Επίσης κόντεψαν να μας φάνε οι σφήκες, θα μπορούσαν αφού ξέρουν το πρόβλημα να καίνε λίγο καφέ παραπέρα. Μια οικογένεια πήγε και έκατσε μέσα, μες στη ζέστη για να γλιτώσει.

Ευχαριστούμε, mimiika
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για φαγητό, μεσημέρι Σαββάτου. Δεν είχε πολύ κόσμο έτσι εξυπηρετηθηκαμε σχετικά γρήγορα. Ξεκινώντας από το στρώσιμο του τραπεζιού...ένα φτηνό χάρτινο τραπεζομάντηλο που από τον αέρα σκίστηκε, μας φέρνουν τα ποτήρια και είναι μέσα στην βρώμα με λάδια από τους προηγούμενους, φωνάζουμε να τα αλλάξουν και τα κοιτούσαν καλά καλά μήπως και λέμε ψέματα! Ανοίγουμε κατάλογο να δούμε τι έχει, τα μισά δεν υπήρχαν...τιμές αρκετά τσιμπημένες! Έρχεται η ώρα να παραγγείλουμε και έρχεται η κ. Ιουλια, η συμπεριφορά της στα όρια της αγένειας (παρατηρούσα και την συμπεριφορά στα γύρο τραπέζια)! Έρχεται το φαγητό πρώτα στον έναν από τους 2 μας και στον άλλον μετά από 6’! Η πανσέτα ήρθε σχετικά κρύα και το μπιφτέκι αν και μοσχαρίσιο ήταν ψημένο στο φουλ και σχεδόν στεγνό! Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει τα λεφτά που δώσαμε, μιας και με λιγότερα φάγαμε πολύ καλύτερα στο χωριό!

Ευχαριστούμε, panagiotistsi
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2019

Το φαγητό ηταν νόστιμο, οι μερίδες ικανοποιητικες κ το προσωπικό γρήγορο κ φιλικό.
Το μόνο αρνητικό ήταν πως οταν ζήτησε ενα ζευγάρι με παιδάκι καρεκλάκι φαγητού ειπαν πως ήδη χρησιμοποιειται ενω ήταν λερωμενο στη τουαλέτα κ προφανώς δεν ήθελαν να το καθαρίσουν.
Τέλος δεν προσέφεραν γλυκό ή φρούτο ενω μπορουσες να αγορασεις παγωτό απο το μαγαζακι μπροστά στην είσοδο του εστιατορίου.

Ευχαριστούμε, Natassa82
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε 3 ημέρες στο μεγάλο Παπιγκο αλλά δυστυχώς ανακαλύψαμε την τελευταία ημέρα ότι το καλύτερο φαγητό θα το τρώγαμε στο Νίκο και στην Ιουλία. .ευγενεστατοι και εξυπηρετικοί και οι δύο. Πηραμε παϊδάκια, συκωταριά και μανιτάρια ψητά, ολα τέλεια ψημένα και ζουμερά. Ωραίο κρασάκι χύμα και θέα την Αστρακα . Με διαφορά το καλύτερο φαγητό σε σύγκριση με τα άλλα της περιοχής.

Ευχαριστούμε, kostast554

Nikos & Ioulia: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πάπιγκο, Ζαγόρι

Πάπιγκο, Ζαγόρι

Nikos & Ioulia: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!