“Αληθινό φαγητό Αρκαδίας”
Κριτική για: Το Λάθος

Το Λάθος

Πολύ νόστιμη κουζίνα, τόσο σε μαγειρευτά όσο και της ώρας.
Εξαιρετικά πιάτα κατά τη γνώμη μου: κόκκορας με μακαρόνια, κουνέλι λεμονάτο με μακαρόνια και ο καγιανάς. Πολύ μεγάλες μερίδες ενώ και το χύμα κρασάκι εξαιρετικό.
Τόσα χρόνια το Λάθος αριστεύει στα βουνά της Γορτυνίας.

Ευχαριστούμε, Thanos M

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2020

Περάσαμε πάρα πολύ ωραία! Το περιβάλλον είναι καταπληκτικό, δροσερό και ήρεμο μέσα στη φύση! Οι μερίδες πεντανοστιμες και χορταστικες! Το προσωπικό ήταν γρήγορο, εξυπηρετικο και πολύ φιλικό! Μας άρεσε πάρα πολύ

Ευχαριστούμε, evi v
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2020

Πραγματικα δεν υπαρχουν λογια να περιγραψεις αυτο το μαγαζι. Οικογενιακη επιχειρηση σε ενα πανεμορφο και καταπρασινο μερος. Περιφραγμενο και προστατευμενο οποτε τα παιδακια μπορουν να τρεξουν και να παιξουν στην πολυ μεγαλη εκταση γρασιδιου. Το μαγαζι υπεροχο και πεντακαθαρο. Πολυ προσεγμενοι εσωτερικοι και εξωτερικοι χωροι. Στα της κουζινας.....
Ο,τι και να διαλεξετε πραγματικα θα το απολαυσετε. Ειτε απο μαγειρευτα ειτε απο ψητα. Εντυπωσιακη η παρουσιαση της μπριζολας και της ποικιλιας (πανω σε ενα καυτο πλατο που ψηνοντε πανω στο τραπεζι)
Πρεπει να δοκιμασετε τυροπιταρι με μελι.....

Ευχαριστούμε, Fanis Y
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2020

Σαφέστατα, ήταν το καλύτερο μαγαζί που δοκιμάσαμε στην περιοχή. Ωραία τοποθεσία στην άκρη του οροπεδίου, λίγα μέτρα πριν το φαράγγι του Λούσιου. Αν έχετε παιδάκια ή σκυλάκια, υπάρχει άφθονος περιφραγμένος χώρος να κινηθούν με ασφάλεια. Μαγειρική με γνώση και μεράκι, ζουμερά ψητά, πεντανόστιμα μαγειρευτά που δεν βαραίνουν το στομάχι. Μας έμεινε η απορία για τον τίτλο του μαγαζιού: εμείς δεν κάναμε κανένα λάθος. Απαλή και ευωδιαστή μαραθόπιτα και η κορυφαία ever ομελέτα με παστό. Μην το παραλείψετε.

Ευχαριστούμε, _P4852AK
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ταβέρνα το Λάθος.
Φίλοι της ξαδερφης μου από Καλαμάτα μας επισκέφτηκαν στην Δημητσάνα μας!
Οικογένεια 2 παιδιά αγόρια κ εμείς σαν σωστοί οικοδεσπότες τους προτείναμε την ωραία κ ξεχωριστή παραδοσιακή ταβέρνα το Λάθος λίγο έξω από την Δημητσάνα στην Καρκαλου. Οικογενειακή επιχείρηση με εξαίρετο σέρβις κ πολύ καλό φαγητό! Εμείς προτιμάμε της ώρας κ έτσι πήραμε την Μοσχαρίσια μπριζόλα που είναι κ το must του μαγαζιού. Όλα ήταν σούπερ σαλάτες κτλ. Μια πολύ καλή πρόταση σε ωραίο χώρο με άνετο πάρκινγκ κ χώρο για να παίξουν τα παιδιά!

Ευχαριστούμε, 554panosk

Το Λάθος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Δημητσάνα, Περιοχή Αρκαδίας

Το Λάθος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!