Εν Δημητσάνη
Ξενοδοχείο Κεντρικον(Λαγκάδια)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Πέτρινος Πύργος(Βαλτεσινίκο)
Art Mainalon Hotel(Βυτίνα)
Agoda.com
  • Δωρεάν στάθμευση
Vytina Mountain View Hotel(Βυτίνα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Agoda.com
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
  • Εστιατόριο
Abeliona Retreat(Αμπελιώνα)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Hotel Dimitsana(Δημητσάνα)
Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για τις ημερομηνίες που επιλέξατε από τους συνεργάτες μας
  • Δωρεάν Ίντερνετ
TripAdvisor
TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018

Πρώτη φορά στην ορεινή Αρκαδία,και πιστεύω ότι έκανα μια πάρα πολύ καλή επιλογή.
Ο ξενώνας χτισμένος στην αρχή του χωριού με ιδιωτικό parking,τα δωμάτια πάρα πολύ όμορφα ζεστά με άφθονο ζεστό νερό,μπαλκόνια με θέα στο χωριό.Το δε πρωινό ήταν απλά άπαιχτο, και ομολογουμένος δεν το περίμενα,η Αγγελική πάρα πολύ εξυπηρετική ,και πρόσχαρη.Ο Στέφανος ως ιδιοκτήτης πάρα πολύ ευγενικός, και πρόσχαρος έτοιμος να σου δώσει οποιαδήποτε πληροφορία για ότι χρειασθείς .Επειδή το τριήμερο δεν είναι ποτέ αρκετό για ένα τόπο που έχει να σου προσφέρει τόσα πολλά , σίγουρα καποια στιγμή θα το επισκεφθώ ξανά΄,περάσαμε υπέροχα

Συμβουλή: Είναι όλα πάρα πολύ όμορφα, οπότε μην προβληματίζεστε
  • Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, Dimitrios S
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχοντας την ευκαιρία για χειμερινές διακοπές μετά από χρόνια, αφιέρωσα αρκετό χρόνο στην επιλογή τόσο του τόπου όσο του καταλύματος. Το αποτέλεσμα; Ένα μαγικό τριήμερο σε ένα παραμυθένιο μέρος μα κυρίως σε ένα υπόδειγμα φιλοξενίας.
Το Εν Δημητσανη πραγματικά σε κερδίζει με την πρώτη ματιά. Στην είσοδο του χωριού σε υποδέχεται με τον ήχο του ποταμού κ την απλόχερη θεα του χωριού.
Παρκάρεις στον ιδιωτικό χώρο πάρκινγκ ή αν είναι γεμάτο σε καποια θέση επι του δρόμου χωρίς καμία δυσκολία. Ο χώρος της υποδοχής είναι πολύ ζεστός και σε κάνει να αισθάνεσαι ότι εισέρχεσαι σε παλιό αρχοντικό σπίτι. Μας υποδέχτηκε εγκάρδια η Αγγελική και μας έδωσε τη δυνατοτητα να κάνουμε τσεκ ιν πριν τις 14:00.
Το δωμάτιο μας το «Κέδρος» ήταν πανέμορφο. Όλα χειροποίητα από το κρεβάτι μέχρι το φωτιστικό οροφής, το τζάκι έδινε τη δίκη του ομορφιά στο χώρο και το μπαλκόνι με τη θεα στο χωριό την τελευταία πινελιά. Μας προσέφεραν ρακόμελο που φτιάχνουν στο ξενοδοχείο και το οποίο μας το ανανέωναν καθημερινά. 24ωρη θέρμανση με σώματα καλοριφέρ και όχι με κλιματιστικό αλλα και 24ωρο ζεστό νερό είναι κάτι που προσωπικά όσα χρόνια εργάζομαι στα ξενοδοχεία δεν το έχω ξανασυναντήσει πουθενά.
Το πρωινό;;; Απλά κορυφαίο. Τοπικά λουκάνικα, τραχανάς, σπιτικες πίτες, αυγό φέτες, ντάκος, φρέσκος χυμός πορτοκαλί, ελληνικός καφές στη χόβολη, μπουγάτσα, τάρτα με φρούτα, κέικ και ότι άλλο τραβάει η όρεξη σας. Από τα καλύτερα πρωινά που έχω δοκιμάσει.
Εκείνο που κάνει τη διαφορά όμως είναι η ευγένεια και η προθυμία του προσωπικού και κυρίως της Αγγελικής η οποία από το πρωί μέχρι το βράδυ είναι εκεί πρόθυμη να δώσει συμβουλές για τα μέρη που πρέπει να επισκεφθείτε αλλά και που να φάτε και να πιείτε.
Μέρη που οπωσδήποτε πρέπει να πάτε είναι το μουσείο υδροκινησης και η βιβλιοθήκη της Δημητσάνας, το κάστρο της Καρύταινας, η μόνη Προδρόμου, το λαογραφικό μουσείο Στεμνίτσας και το φαράγγι του λουσιου. Ευτυχώς ένα τριήμερο δεν είναι αρκετό να δει κάποιος όλες τις ομορφιές επομένως υπάρχει και δεύτερη επίσκεψη.
Ευχαριστούμε Εν Δημητσανη για όλα και θα σας ξαναδούμε σύντομα. Συνεχίστε να παρέχετε την αψεγάδιαστη φιλοξενία σας.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
2  Ευχαριστούμε, Giorgos K
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο ξενοδοχείο. Τέλειο το δωμάτιο και ζεστό! Σε πολύ καλό σημείο στην πόλη. Πολύ καλό πρωινό. Η Μαρία ήταν πάρα πολύ εξυπηρετική και ευχάριστη. Σίγουρα θα ξανά έρθουμε και το προτείνω ανεπιφύλακτα! Εν Δημητσανη ευχαριστούμε πάρα πολύ για όλα!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, Akis P
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας ξενώνας σε απόλυτη αρμονία με το τοπίο... Υπέροχο δωμάτιο με τζάκι και ζέστη στο φουλ, άνετο κρεβάτι όλα πεντακαθαρα και ζεστό νερό στο πολύ καλό μπάνιο. Το πρωινό κάτι παραπάνω από καλό σε όμορφο χώρο και ένα μπουφέ που δεν του έλειπε τίποτα... Περάσαμε υπεροχα!!!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Andreaspatra
Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθηκαμε τον ξενωνα για 4 φορα καθως ειχαμε μεινει παρα πολυ ικανοποιημενοι τις επόμενες 3 φορες της διαμονής μας.Αυτη τη φορα μειναμε στο δωματιο 7 ορχιδεα το οποιο ειχε τελειο στρωμα ανατομικό, καινουριο και οπως μας ειπαν coco mat.Ουτε σπιτι μου δεν εχω ξεκουραστει τοσο πολυ πραγματικα.Αλλαξαν τηλεοράσεις εβαλαν πιο μεγαλες.Γενικα ειδαμε πολλα νεα πραγματα και ειναι πολυ θετικο αυτο γτ δεν επαναπαυονται.μπραβο τους.τι να πω αλλο μετα απο τοσες φορες νιωθω σαν το σπιτι μου.ζητησαμε παρκοκρεβατο και ηταν στημενο ετοιμο στο δωματιο την ωρα της αφιξης μας.το δωματιο ειναι junior suite σε οροφο,Πεντακαθαρο, τελεια διακοσμηση και
αυτο με τζακι και απεριοριστα ξυλα δωρεαν.απιβιτα στο μπανιο πετσετες, μπουρνούζια και παντοφλες παρακαλώ. Το χαμαμ απλα απολαυστικοτατο.Το πρωινο ανεπαναληπτο με ολα παραδοσιακα και χειροποιητα απο πιτες μεχρι γλυκα και μαρμελαδες.Καφεδες ολων των ειδων και φρεσκοστυμενος φυσικος χυμος.Ο χωρος ενδείκνυται για καφεδακι η τσαι μετα η για καποιο ρακομελο η τσιπουρο του Στεφανου..μεχρι αργα το βραδυ.Εχουν καταλογο με τοπικα εξαιρετικα κρασια και λιχουδιες σε περιπτωση που δεν θες να βγεις εξω να τσιμπησεις..Με επιτραπεζια στο τζακι εκει απλα δεν ξεκολλας.Χωρος σταθμευσης δωρεαν δικος τους.Προσωπικο που γνωριζε για την περιοχη και σε βοηθαγε στις εξορμησεις σου.Ειχαμε την τυχη να ξαναδουμε και την ιδιοκτητρια και κοπέλα των κρατησεων και οχι μονο Νικολεττα με την μικρη τους.Καθαροι χωροι μεσα και εξω το συντριβανη εξαιρετικο με τα ψαρακια.Δεν εχω τπτ αλλο να πω το χωριο φυσικα φανταστικο πετροχτιστο,να πατε μονες,λουσιο,μουσειο υδροκινησης .Ειδα ακομα μεγαλη βελτιωση στα μαγαζια του χωριου εχουν ανοιξει καινουρια παρα πολυ ωραια.Σας προτεινω τον ξενωνα με κλειστα ματια.Ευχαριστουμε πολυ για την φιλοξενια σας.Εις το επανιδειν..Συγχαρητηρια στους ιδιοκτητες Στεφανο και Νικολεττα γτ εχουν κανει μια εξαιρετικη δουλεια και ειναι τοσο νεοι..Μπραβο σας..Κατι σημαντικο επισης η τιμη ειναι value for money πραγματικα για τον ξενωνα αυτο ειναι πολυ οικονομικη η τιμη..

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, ΝΙΚΟΛΙΑ Σ