“Μοναδική Γαστρονομικη Εμπειρία!!”

Βαρούλκο
Καλό για: Επαγγελματικές συναντήσεις, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε με φιλους και προμηθευτές στη νέα αίθουσα "bites& wine". Αφέθηκαμε ελευθεροι στο προτεινόμενο σετ μενού 9 σταδίων από τον Chef Λευτέρη Λαζαρου , παράλληλα με Wine Pairing.

Όλα ήταν άψογα!! Ιδιαίτερες γεύσεις, όπως το συκώτι πεσκανδριτσας, το ταρταρ καράβιδας, το εκλερ λαυρακι και πολλά άλλα!!

Η Σομελιε ήταν εξαιρετική, καθώς μας συνδύασε αριστα τα κρασιά με τα πιάτα μας, ενώ παράλληλα ανταποκριθηκε στην ιδιαίτερη προτίμηση μας για κρασια Σαντορίνης, γεγονός που εκτίμηθηκε ιδιαίτερα από όλους μας!!

Το Service πάρα πολύ καλό και γρήγορο, ενώ παράλληλα ο χωρος συμπαθητικος!!

Σε κάθε περίπτωση θα ξαναπαμε, καθώς μείναμε απόλυτα ευχαριστημενοι, ενώ οι τιμές ήταν πάρα πολύ καλές για αυτά που φάγαμε και ήπιαμε!!

Ένα πολύ μεγάλο μπράβο στον Κο Λάζαρου!!

2  Ευχαριστούμε, Lazaros T
Ο/η PR M, Public Relations Manager του Βαρούλκο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Απριλίου 2018

Αγαπητέ Lazaros T,
Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Bites & Wine τον νέο χώρο της οικογένειας του Βαρούλκο, καθώς και για τη θερμή κριτική σας.
Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι απολαύσατε τις γεύσεις αλλά και την αισθητική του χώρου και φυσικά τη φιλοσοφία του Bites & Wine για συνδυασμούς ελληνικών πιάτων με εκλεκτά κρασιά.
Ελπίζουμε να σας επισκεφθείτε και πάλι στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

Κλείσαμε με το dine in Athens...Φάγαμε μενού 6 σταδίων...Η γεύση ήταν εξαιρετική από όλα τα πιάτα...Το μόνο που δεν με απογείωσε ήταν ο τόνος και το χριστόψαρο που φάγαμε.Από τα υπόλοιπα τι να πρωτοαναφέρω,,,,την κρεμμυδόσουπα ,το καβούρι με μήλο και μανταρίνι ή το αυγό ποσέ με μους πατάτας..Ωραίο περιβάλλον, καλή εξυπηρέτηση,...

3  Ευχαριστούμε, Nina T

Αγαπητή Nina T,
Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που διαθέσατε ώστε να μοιραστείτε την εμπειρία σας κοντά μας με τους αναγνώστες του TripAdvisor.
Χαιρόμαστε που απολαύσατε την ατμόσφαιρα του Varoulko Seaside και την εξυπηρέτηση της ομάδας μας. Τα ζεστά σχόλιά σας μας γεμίζουν ικανοποίηση καθώς αντικατοπτρίζουν τη φιλοσοφία του Βαρούλκου για μια μοναδική εμπειρία για όλους τους φίλους του εστιατορίου μας.
Θα είναι χαρά μας να σας έχουμε και πάλι κοντά μας στο μέλλον!

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δείπνο με φιλικά ζευγάρια.
Προηγήθηκε πρόταση Μενού από τον υπεύθυνο σερβιτόρο η οποία έγινε αποδεκτή από την παρέα προσδοκώντας κάτι υπεροχο,αντάξιο της φήμης του εστιατορίου.
Καρπάτσιο λαυράκι το οποίο είχε σχεδόν ψηθεί ολοκληρωτικά λόγω της προπαρασκευής του από το πρωί χωρις να προσφερει αρώματα και γεύση φρέσκου ψαριού και θαλασας,φιλέτο οξυρινχου καθαρά τυποποιημένο προϊόν χωρίς ίχνος δημιουργίας , δείγμα ιχθιοτροφικης τσιπούρας σε κάποια δημιουργική μορφή την οποία δεν θυμαμε λόγο του ότι δεν μου άφησε τίποτα και τέλος η κλασική αχνιστή πεσκανδρίτσα Λαζαρου η οποία ομολογουμένως ήταν αξιοπρεπέστατη.
Το σέρβις καλό η θεα καταπληκτική τα γλυκα καλά.
Συνηθίζω να δοκιμάζω το συγκεκριμένο εστιατόριο μια με δυο φορές τον χρόνο.
Ισως αργήσει η επόμενη γιατί χάθηκε η αυθεντικότητα & η φρεσκάδα των γεύσεων του παρελθόντος

2  Ευχαριστούμε, Kiriako
Ο/η PR M, Public Relations Manager του Βαρούλκο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Kiriako,
Λυπούμαστε πολύ για όσα περιγράφετε και για το γεγονός ότι η εμπειρία σας κοντά μας δεν φάνηκε αντάξια των προσδοκιών σας. Η σύνθεση του μενού μας αποτελεί μια προσεκτική επιλογή πιάτων που στηρίζονται στην ελληνική θαλασσινή κουζίνα, πάντα με γνώμονα τη φιλοσοφία του Varoulko Seaside για μια ευρεία γκάμα γεύσεων. Η αγάπη της ομάδας μας για την ελληνική κουζίνα εκφράζεται μέσα από τη μεγάλη ποικιλία πιάτων που προσφέρουμε, από παραδοσιακούς μεζέδες με συντροφιά εκλεκτών αποσταγμάτων για ένα μεσημεριανό γεύμα μέχρι μενού γευσιγνωσίας και γαστρονομικά δείπνα με πιο δημιουργικές προτάσεις αντίστοιχες ενός εστιατορίου βραβευμένου με αστέρι Michelin, διάκριση που το Βαρούλκο διατηρεί από το 2002. Εδώ και 30 χρόνια καθημερινά φτάνουν στην κουζίνα του εστιατορίου τα πιο φρέσκα ψάρια και εξαιρετικές πρώτες ύλες για τη δημιουργία πιάτων που θα κάνουν τις στιγμές των φίλων του Βαρούλκου ξεχωριστές, φίλων που μας τιμούν με την παρουσία τους για τρεις και πλέον δεκαετίες.

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας πάρα πολύ ωραίος χώρος που σου δημιουργεί θετικές εντυπώσεις από την αρχή.Εξαιρετικά πιάτα, ακριβώς στην ποσότητα που πρέπει για να τα απολαύσεις.Άψογο το προσωπικό.Η επίσκεψη στο βαρούλκο ήταν στο σύνολό της μία εξαιρετική εμπειρία που δικαιολογεί απόλυτα τη φήμη του εστιατορίου!!!Σίγουρα θα επισκεφθούμε και πάλι το εστιατόριο στο μέλλον!!

1  Ευχαριστούμε, sissy_zv

Αγαπητή sissy_zv,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τα θερμά λόγια με τα οποία περιγράφετε την εμπειρία σας κοντά μας.
Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι απολαύσατε όλα όσα συνθέτουν την ταυτότητα του Βαρούλκου, από τον ατμοσφαιρικό χώρο και τη θέα στο γραφικό Μικρολίμανο μέχρι τις γευστικές προτάσεις και την εξυπηρέτηση της ομάδας μας.
Θα είναι χαρά μας να σας υποδεχθούμε και πάλι στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018

Η ατμοσφαιρα ειναι πολυ ομορφη. Πηραμε το κριθαρακι με γαριδες που ηταν αρκετα καλο και ροφομακαροναδα η οποια ηταν μετρια (στο τελος εμειναν 4-5 κουταλιες λαδι στο πιατο). Τα πρωτα ηταν ψητο καλαμαρι συμπαθητικο αλλα οχι κατι ιδιαιτερο. Η σχεση τιμης - γευσης δεν ηταν αναλογη. Σε γενικες γραμμες ήταν ενα ωραιο βραδυ αλλα περιμενα πολλα περισσοτερα απο τις γευσεις ενος τοσο πολυδιαφημισμενου εστιατοριου. Το προσωπικο πολυ φιλικο.

3  Ευχαριστούμε, Stelios S
Ο/η PR M, Public Relations Manager του Βαρούλκο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Stelios S,
Διαβάσαμε με προσοχή τα σχόλια σας και λυπούμαστε πολύ που η εμπειρία σας κοντά μας δεν φάνηκε αντάξια των προσδοκιών σας. Έπειτα από 30 χρόνια παρουσίας το Βαρούλκο είναι γνωστό για τις μοναδικές γευστικές εμπειρίες που προσφέρει, έχοντας πολλούς και πιστούς φίλους της κουζίνας του - μιας κουζίνας που έχει αποσπάσει σημαντικές διακρίσεις, με μεγαλύτερη όλων το αστέρι Michelin που διατηρεί εδώ και 15 χρόνια. Η εμπειρία που περιγράφετε δεν αντικατοπτρίζει τη φιλοσοφία του εστιατορίου, γεγονός που μας λυπεί ιδιαίτερα. Όσον αφορά τις τιμές μας θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι βρίσκονται σε απόλυτη αναλογία με την εξαιρετική ποιότητα των πρώτων υλών που χρησιμοποιούμε καθημερινά.

Βαρούλκο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πειραιάς, Περιοχή Πειραιά

Βαρούλκο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

;