“Εξαιρετικό”
Κριτική για: Ο Πλανητεροσ

Ο Πλανητεροσ

Μας το πρότειναν από τα Καλάβρυτα. Πήγαμε Κυριακή μεσημέρι. Πανικός από κόσμο. Είχαν έρθει δύο πούλμαν εκδρομείς από ό,τι μας είπαν. Τυχεροί που βρήκαμε και καθίσαμε. Περιμέναμε λίγη ώρα να μαζέψουν τα σερβίτσια από την προηγούμενη παρέα.

Παραγγείλαμε πέστροφα με αμύγδαλα, πέστροφα ψητή, πέστροφα καπνιστή και μια μοσχαρίσια μπριζόλα να βρίσκεται. Σαλάτα χωριάτικη, πατάτες τηγανιτές και τζατζίκι τα πρώτα. Άργησαν λίγο είναι η αλήθεια να έρθουν τα κυρίως πιάτα, ας όψεται, αλλά μας αποζημίωσαν στη γεύση! Τέλειες όλες οι πέστροφες! Ακόμα και η μπριζόλα ήταν καλοψημένη και πολύ νόστιμη.

Το προσωπικό γρήγορο, εξυπηρετικό και φιλικό. Οι τιμές λογικές. Δεν μας κέρασαν κάτι στο τέλος. Πήραμε πέστροφες καπνιστές στη συσκευασία που πουλάνε στο εστιατόριο γιατί έχουν δικό τους πεστροφείο.

Παρατήρηση σχετικά με την πολυκοσμία: επειδή το ίντερνετ συντροφεύει τη ζωή μας, ίσως ένα καλύτερο ρούτερ ή και ένα buster να ήταν σοφή επιλογή.

Κάναμε και μια βόλτα στο δάσος και τον χώρο δίπλα στο ποτάμι προτού αναχωρήσουμε. Κατά τα άλλα όλα καλά.

Ευχαριστούμε, At_P_833

Η κριτική γράφτηκε 19 Οκτωβρίου 2020

Βρεθήκαμε στο Πλανητέρο και πήγαμε για φαγητό στην συγκεκριμένη ταβέρνα, μιας και είχαμε ακούσει, ότι έχει πολλούς διαφορετικούς τρόπους μαγειρέματος της πέστροφας και θέλαμε να δοκιμάσουμε. Περιμέναμε όρθιοι επί 20 λεπτά, ενώ είχαμε ζητήσει να μας μαζέψουν ένα τραπέζι να κάτσουμε και πραγματικά οι σερβιτόροι και γενικότερα όλοι οι υπάλληλοι του μαγαζιού έκαναν λες και είμασταν αόρατοι και δεν μας έβλεπαν. Όταν εκνευρισμένοι αρχίσαμε και παραπονούμασταν, ότι περιμένουμε 20 λεπτά και δεν μας έδινε κανείς σημασία, μας απάντησαν ειρωνικά, ότι δεν έγινε και κάτι και ότι λέμε ψέματα, ότι περιμέναμε τόση ώρα. Απαράδεκτη συμπεριφορά τοπικών υποτιθέμενων ''κουμανταδόρων'' της περιοχής, που νομίζουν ότι επειδή έχουν ένα μαγαζί, θα πρέπει να τους προσκυνούν ή να τους παρακαλούν οι πελάτες κιόλας.

Ευχαριστούμε, Mary-Stath
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2020

Απαίσιο! Χάσιμο χρόνου και χρημάτων. Μέτριες γεύσεις ,ΟΛΑ παγωμένα ,δεν έχουν μάθει ούτε την χρήση του φούρνου μικροκυμάτων για να μας ξεγελάσουν ! Παραγγείλαμε μπφτέκια ,και όταν τους είπα οτι είναι παγωμένα από το ψυγείο,μου είπαν οτι δεν ισχύει και απλώς είχαν βγει πολύ ώρα από την κουζίνα. Υποτιμάνε την νοημοσύνη μας λες και δεν μαγειρεύουμε σπίτι μας! Παρόλα αυτά ευγενέστατο το προσωπικό και εξυπηρετικότατο.Και η φύση εκπληκτική !

2  Ευχαριστούμε, Where-sNext-to-go
Η κριτική γράφτηκε 31 Μαΐου 2020

ολα κρυα, μπαγιατικα, βρομικο περιβαλλον, αρπαχτη για να σου παρουν χρηματα, χωρις θεμανση αγενης προσοπικο

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, mariamakri1234567
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ενώ η φύση είναι πολύ όμορφη και θα πας μια εκδρομή την έχουν ανεκμετάλλευτη
Το συγκεκριμένο μαγαζί είναι το μόνο πια που καλλιεργεί πέστροφες οπότε θα πας να τις δεις ειδικά αν έχεις και παιδάκι
Είναι ένα όμορφο κτίριο και σε προδιαθέτει θετικά όμως τελικά το φαγητό δεν είναι καθόλου ποιοτικό
Πήραμε κάτι μαγειρευτό το οποίο δεν έχει ζεσταθεί καλά και ακόμα και το φιλέτο κοτόπουλο ήταν σκληρό
Οι πέστροφες όμως που δοκιμάσαμε σε ψητή και καπνιστή εκδοχή ήταν καλές

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, eleftheriatsinali

Ο Πλανητεροσ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πλανητέρο, Περιοχή Αχαΐας
Κλειτορία, Περιοχή Αχαΐας

Καλάβρυτα, Περιοχή Αχαΐας

Ο Πλανητεροσ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.