“Πολύ μέτριο”

Κουζίνες: Diner
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για μπανιο την κεφαλο στον Αγ.Στεφανο και απέναντι στον δρόμο υπήρχε αυτό το εστιατόριο. Ο σερβιτόρος ήταν πολύ φιλικός με το μενού και γενικά ήταν πολύ ευγενικός. Πήραμε μια πατάτες, μια τυροκροκέτες,ένα σαγανάκι, μια σαλάτα του καισαρα, μια γαρίδες σκόρδο ,ένα κοτόπουλο φιλέτο , ένα μπεκρή μεζέ και ένα τζατζίκι.
Οι πατάτες θελανε λίγο ακόμα ψήσιμο όπως και το σαγανάκι για να μαλακώσει από μέσα εκτός αν το τυρί αυτό δε λιώνει αλλά το κανονικο σαγανάκι πρέπει να λιώνει όταν το κόβεις να είναι δλδ μαλακό. Η σαλάτα του καισαρα ήταν μια παραλλαγή που δεν είχα ξανά φάει... ενώ την ξέρω με σως καισαρα δλδ με σκόρδο είχε βαλσαμικο και μάλλον και κάτι άλλο δεν ξέρω... με αποτέλεσμα να ξυνίζει... οι τυροκροκέτες το ίδιο, τρωγοντουσαν αλλά έχω φάει σε πολλά μέρη καλύτερες. Το τζατζίκι τρωγόταν ήταν δροσερό απλά δεν ένιωσα πολύ το σκόρδο ήταν πολύ ελαφρή αλλά Νταξει δεν είχα θέμα με αυτό. Το φιλέτο κοτόπουλο ήταν για τα παιδιά και τους άρεσε... οι γαρίδες σκόρδο σχετικά καλές και ζουμερές... ο μπεκρής μεζές δε μας ήρθε καν άρα δεν ξέρω. Οι τιμές ήταν προσιτές αλλά δε το συνιστώ.

Ευχαριστούμε, Έλλη Θ

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Οκ, ήταν, όχι και τίποτα το σπουδαίο ένα κλασσικό μεζεδοπωλειο με ουζομεζεδες και κρεατομεζεδες,την θέα πληρώνεις που αξίζει και όχι το φαΐ!

1  Ευχαριστούμε, Niki P
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο διαθέτει καταπληκτική θέα στο νησάκι του Αγ. Νικολάου στην Κεφαλο. Το service ήταν αρκετά αργό, το φαγητό άργησε πάνω από 30 λεπτά αλλά ωστόσο ήταν πολύ ευγενικό. Η μελιτζανοσαλατα κ μπεκρη μεζέ κοτόπουλου με πλιγούρι ήταν αρκετά νόστιμα από ορεκτικά. Από πιάτα της ώρας τα μπιφτέκι κ ψαρονέφρι ήταν νόστιμα αλλά κάπως πιο καλοψημένα κ στεγνά για το γούστο μας

Ευχαριστούμε, Antonis S
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2017

Πολύ καλή ποιότητα στα φαγητά,ωραία ελληνική κουζίνα, μεγάλες μερίδες, καλό σέρβις, πολύ καλές τιμές, ωραία τοποθεσία.

Ευχαριστούμε, Kyriacos K
Η κριτική γράφτηκε 13 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το Κομπολογάκι είναι είναι ένα μεζεδοπωλείο που έλειπε από την περιοχή και θα το ζήλευαν πολλές πόλεις. Με ωραία ελληνική μουσική και γενετικούς μεζέδες σας υπόσχεται μοναδικές στιγμές με θέα στη θάλασσα και τον Άγιο Στέφανο. Το σέρβις γρήγορο και φιλικό και οι τιμές λογικές.

Ευχαριστούμε, Plotinos

Το Κομπολογάκι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέφαλος, Κως

Το Κομπολογάκι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!