“Αυθεντικό μανιάτικο φαγητό”
Κριτική για: Το Μαυρομιχαλεικο

Το Μαυρομιχαλεικο
Η κριτική γράφτηκε 1 Νοεμβρίου 2020

Καταπληκτικό φαγητό από τον Πέτρο και τη γυναίκα του!!!Η μανιάτικη μακαρονάδα, τοπικό πιάτο με ντόπια υλικά που μας έμεινε αξέχαστη. Ο κόκορας με χυλοπίτες από δικά τους κοτόπουλα. (Αυτο νομίζω τα λέει όλα )Το μοσχαρι με δαμάσκηνα και χυλοπίτες επίσης εξαιρετικο. Στο τέλος κερνουν γαλατοπιτα η γαλακτομπουρικο. Φιλόξενοι ευγενικοί που αγαπούν και σέβονται τη δουλειά τους. Αν πάτε στην Αρεόπολη να επισκεφτείτε αυτό το εστιατόριο Να δοκιμάσετε την αυθεντική μανιάτικη κουζίνα.

2  Ευχαριστούμε, Escape224771

Η κριτική γράφτηκε 31 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό με πολύ ευγενικό ιδιοκτήτη!!! Το επισκεφτήκαμε δυο σερί μέρες! Το σέρβις πολύ γρήγορο!

1  Ευχαριστούμε, ioakeimp7
Η κριτική γράφτηκε 31 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Σε πολύ όμορφη τοποθεσία το μαγαζί.. είχαμε διαβάσει καλες κριτικές και είχε κόσμο. Παραγγείλαμε την μανιατικη μακαρονάδα που ήταν στεγνή τα αυγά πάραψημένα τα λαζάνια καλά. Ο κόκορας με τις χυλοπίτες αδιάφορος καμία ιδιαίτερη γεύση η σάλτσα είχε γεύση μόνο ντομάτας .η σαλάτα λάχανο καρότο καλή.

1  Ευχαριστούμε, spiridoulab2019
Η κριτική γράφτηκε 27 Οκτωβρίου 2020

Στο μαγεζι πηγαμε να φαμε αυτη την Δευτερα. Ηταν τοσο καλο το φαγητο,εξυπηρετικοι ολοι στην οικογενεια(οικογενειακη επιχειρηση απο την γιαγια μεχρι τα εγγονια). Αμεσως μας εξυπηρετησαν πηραν τα πιατα των προηγουμενων. Απολυμαναν το τραπεζι και αμεσως ηρθαν για παραγγελεια. Φαγητο αποστευτο φρεσκο και γευστικο. Επειση αργησαμε ομως δεν προλαβαμε το σπιτικο τους γαλακτομπουρεκο και μας το εδωσαν υποσχεση που θα ειχαν για αυριο
Ετσι πηγαμε και σημερα να δοκιμασουμε τα υπολοιπα και οχι μονο μας θυμοντουσαν αλλας μας ειχαν κρατησει το σπιτικο τους γαλακτομπουρεκο. Μακαρι να υπηρχαν και παραπανω τετοιες καλες οικογενειακες επιχειρησεις μπραβο σας

1  Ευχαριστούμε, Kleopatra D
Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2020

Δοκιμάσαμε μόνο 3 πιάτα:σαλάτα πορτοκάλι, γίγαντες και χοιρινες μπουκιές.Τα πιάτα μέτρια. Το πρόβλημα ήταν ότι στον εσωτερικό χώρο του μαγαζιού υπήρχε παρέα γύρω στα 10 άτομα που άναψαν τσιγάρο (σχεδόν όλοι)και εργαζόμενος που του το ανέφερα δεν τους έκανε καμια παρατήρηση.."πληρωνουν και φεύγουν" μας είπε. ΖΗΤΏ ΤΟ "ΩΧ ΑΔΕΛΦΈ, ΤΙ ΘΕΣ ΤΏΡΑ ΚΙ ΕΣΎ".. Λυπάμαι.

Ευχαριστούμε, spiridoulas769

Το Μαυρομιχαλεικο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λιμένι, Περιοχή Λακωνίας

Το Μαυρομιχαλεικο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα