Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Expedia.com116 $
Hotels.com116 $
Priceline116 $
Tripadvisor116 $
ZenHotels.com
eDreams116 $
Η κριτική έγινε: 25 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Όσο ωραίος και αν είναι ο κόλπος της Χινίτσα όσο όμορφο κι αν είναι το ξενοδοχείο λυπάμαι Δεν θα ξανα έρθω.. Πριν δύο χρόνια είχα ένα εξαιρετικό τετραήμερο στο αδερφάκι του στο Πορτοχέλι και αυτή τη φορά έχοντας την ευκαιρία να έρθω με ένα συνέδριο η αναμονή και οι προσδοκίες μου ήταν μεγάλες!Δυστυχώς όμως όχι μεγαλύτερες από την Αγένεια των περισσότερων (με λίγες εξαιρέσεις )υπαλλήλων της υποδοχής του ξενοδοχείου. Θα αναφέρω μόνο την πρώτη εμπειρία από την διαμονή μου στο ξενοδοχείο γιατί δυστυχώς ακολούθησαν κι άλλες που με κουράζει και να τις αναφέρω ακόμα... Όταν μας δόθηκε το δωμάτιο και ρωτήσαμε αν έχουμε θέα στη θάλασσα ενημερωθήκαμε πως έχουμε θέα στον κήπο στην πίσω πλευρά τότε βλέποντας πραγματικά πως το ξενοδοχείο είναι σχεδόν άδειο Ρωτήσαμε αν υπάρχει κάποιο δωμάτιο στην μπροστινή πλευρά με θέα στη θάλασσα η απάντηση που έλαβα ήταν πως όσο περνάει ο καιρός και καλοκαιριάζει τα δωμάτια με θέα τα κρατάμε για τους μεμονωμένους πελάτες που πληρώνουν περισσότερο και όχι για τα συνέδρια. Το συγκεκριμένο συνέδριο είναι ιατρικό ,για γιατρούς που δούλευαν εδώ και ενάμιση χρόνο Χωρίς δικαίωμα άδειας , Για γιατρούς που δούλευαν με ελάχιστες προφυλάξεις και δεν είχαν την πολυτέλεια της ασφάλειας του σπιτιού τους Για τους ίδιους γιατρούς που βγήκατε στα μπαλκόνια και Χειροκροτήσατε... Τι κρίμα που τα περισσότερα δωμάτια με θέα στη θάλασσα είναι άδεια και Και περιμένουν μάταια τους μεμονωμένους πελάτες που θα τα πληρώσουν ακριβότερα... Σίγουρα όμως αυτό σας αξίζει!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, 586_illb
Ο/η AKS Hotels, General Manager του Aks Hinitsa Bay, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Ιουλίου 2021

Σας ευχαριστούμε για την διαμονή σας μαζί μας καθώς και για τα σχόλιά σας. Λυπούμαστε που είχατε μια δυσάρεστη εμπειρία στην συνεννόηση σας με την Υποδοχή του Ξενοδοχείου, όπου προφανώς υπήρξε κάποια παρανόηση τόσο για την πληρότητα στις συγκεκριμένες ημερομηνίες όσο και για το πώς διανέμονται τα δωμάτια. Το Ξενοδοχείο άγγιξε το 100% της πληρότητας στις συγκεκριμένες ημερομηνίες με το μεγαλύτερο ποσοστό να προέρχεται από το συνέδριο. Δυστυχώς δεν μπορούν όλοι να πάρουν δωμάτια με θέα θάλασσα αλλά στην συνολική κράτηση μοιράζονται στην μέση. Για την δίκαιη διανομή των δωματίων σε όλους τους συνέδρους η ανάθεση γίνεται τυχαία. Φυσικά και εκτιμούμε την υπεράνθρωπη προσπάθεια που έχουν κάνει όλοι όσοι εργάζονται στον τομέα της υγείας όλους αυτούς τους μήνες, αλλά δυστυχώς κατασκευαστικά το ξενοδοχείο έχει το 50% των δωματίων του προσανατολισμένα προς το βουνό.
Αναφορικά με τις μεμονωμένες κρατήσεις, τα δωμάτια δίνονται βάσει διαθεσιμότητας την στιγμή της κράτησης. Εφ’ όσον υπάρχει διαθέσιμο δωμάτιο με θέα θάλασσα και ο ενδιαφερόμενος επιθυμεί να το κλείσει με την τιμή που είναι διαθέσιμο την συγκεκριμένη στιγμή, επιβεβαιώνεται η κράτηση.
Ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε και πάλι σε ένα από τα ξενοδοχεία μας και να αποζημιωθείτε με την νέα εμπειρία διαμονής. Ευχόμαστε ολόψυχα καλό κουράγιο στο δύσκολο έργο σας!

Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2021

Τριήμερο Αγίου Πνεύματος 2021 η δεύτερη μας επίσκεψη (πρωτη το 2018 καλοκαιρινές διακοπές )υποσχεθήκαμε θα επιστρέψουμε και το καναμε για μινι διακοπες οικογενειακες κ αυτη την φορα φεραμε κ αλλους παρεα ! αυτό το αίσθημα σου γεννά το AKS Hinitsa και οι άνθρωποι του.. να θέλεις να επιστρέφεις ξανά και ξανά κ να το μοιραζεσαι κ με τους αγαπημενους σου ! Ένα υπέροχο ξενοδοχείο σε ονειρεμενη σαν απο σκηνικο ταινιας τοποθεσία ,με τους πολυτιμους ανθρώπους του που το στελεχωνουν ,δεν το χορταίνεις πραγματικά όσες μέρες κ αν κάτσεις!! Απο την ωρα της κρατησης μεχρι τον αποχαιρετισμο απο τον groom κ τον φυλακα στην εξοδο νοιωθεις την μεγαλη διαφορα απο πολλα αλλα '''''5*'''''' ..Στο AKS Hinitsa ξεχωριζουν ολοι κ ολα με διαφορά .. Ο διεθυντής του ξενοδοχειου διακριτικος αλλα παντα παρων ! το service αριστο , υπεροχο φαγητο σε ποιοτητα αλλα κ σε ποικιλια (συγχαρητηρια στον Chef !!!!) τελειος μπουφες κ στησιμο καθε μερα πρωι βραδι, ala carte εστιατοριο με πολλες επιλογες , spa υπηρεσιες, ασφαλεια στην πισινα ναυαγοσωτες , ασφαλεια security, καθαριοτητα δωματιων αλλα και κοινοχρηστων χωρων εξαιρετικη ,χαμογελα παντου υποδοχη νεα προσωπα , beach bar εξυπηρετηση αναπασα στιγμη στην παραλια , ψυχαγωγια παιδιων παιδικη χαρα κ σινε , beach volley tennis τα παντα! δεν λειπει τιποτα!Πάντα μας εκπλήσσει ευχάριστα η άρτια οργάνωση σε όλα τα επίπεδα σε όλα τα τμήματα λειτουργίας ανεξαιρετως! Κ φετος ΑΚΟΜΑ παραπανω που τα μετρα για την ασφαλεια ολων προσωπικου κ πελατων τηρουνται στο επακρο. Να συνεχισετε ετσι δυναμικα να κρατατε ψηλα τον πηχη της φιλοξενιας και να αποτελειτε παντα σημειο αναφορας για τον ελληνικο τουρισμο στην ευρυτερη περιοχη αλλα και σε ολοκληρη την Πελοποννησο! Ανυπομονουμε ποτε θα επιστρεψουμε να ξεγνοιασουμε πραγματικα στο AKS HINITSA! Μικροι κ μεγαλοι! Γιατι ολοι περνανε στο τελος καλα!

Συμβουλή για το δωμάτιο: δωμάτια mountain view (με πλευρική θέα θάλασσα)
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, gt553
Ο/η AKS Hotels, General Manager του Aks Hinitsa Bay, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιουνίου 2021

Κατ’ αρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση προς το Ξενοδοχείο μας και την διαμονή σας μαζί μας. Οι παρατηρήσεις σας έχουν ήδη καταγραφεί και θα ληφθούν υπ’ όψιν για το μέλλον. Είναι μεγάλη χαρά για όλους εμάς, στην οικογένεια των AKS Hotels να λαμβάνουμε θετικά σχόλια για τα μέλη της ομάδας μας. Σας ευχαριστούμε θερμά για άλλη μια φορά και ευχόμαστε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε και πάλι σε ένα από τα ξενοδοχεία μας!

Η κριτική έγινε: 15 Ιουνίου 2021

Οι βασικοί λόγοι που επιλέξαμε το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι δύο. Πρώτον, έχει δική του παραλία ιδανική για μικρά παιδιά στην οποία απλώς πηγαίνεις με τα πόδια και επιπλέον διαθέτει ξαπλώστρες. Δεύτερον, έχει μια μικρή δραστηριότητα π.χ. να πιείς ένα ποτό σε ήσυχο περιβάλλον το βράδυ όπου επίσης πηγαίνεις με τα πόδια. Καθαροί κοινόχρηστοι χώροι, καθαρά δωμάτια, ευγενικό προσωπικό, το πρωινό ίσως θα μπορούσε να βελτιωθεί με ήσσονος σημασίας προσθήκες. Θα σταθώ σε μια σπάνια λεπτομέρεια που μας έκανε πολύ θετική εντύπωση. Στο κάτω επίπεδο υπάρχει πισίνα και όπως είναι αναμενόμενο οι μικροί σε ηλικία επισκέπτες πάνω στη χαρά τους θα κάνουν παραπάνω φασαρία. Ένα από τα μεσημέρια, κάποιος κύριος από το προσωπικό, με πολύ ήπιο και ευγενικό τρόπο παρακάλεσε τους γονείς να μη σταματήσουν το παιχνίδι των παιδιών απλά να χαμηλώσουν για λίγη ώρα τον τόνο της φωνής. Ο θόρυβος μειώθηκε. Τα εύσημα.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, LoukasPap

Η κριτική έγινε: 29 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Αθλιο wifi. Δεν ειναι δυνατον εν ετει 2021 να σερνεται διαρκως το wifi . Φ τ ι α ξ τ ετο. Η παιδικη χαρα παρατημενη. Δεν υπαρχει σερβιτορος στην πισινα. Τα δωματια χρειζονται ανακαινιση. Ιντερνετ ανυπαρκτο ή σερνοταν. Φαγητο μετριο. Στην παιδικη χαρα το μονο που ηταν ενταξει ηταν το γκαζον. Γηπεδα τεννις ξεθωριασμενα.

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, Andreas P
Ο/η AKS Hotels, General Manager του Aks Hinitsa Bay, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Ιουνίου 2021

Σας ευχαριστούμε για την διαμονή σας μαζί μας καθώς και τον χρόνο που διαθέσατε για την βαθμολογία και αξιολόγηση των υπηρεσιών μας. Λυπούμαστε πολύ που είχατε μια τόσο δυσάρεστη εμπειρία. Πραγματικά μας ξαφνιάζει η απογοήτευσή σας καθώς δεν την λαμβάνουμε συχνά. Το internet στο ξενοδοχείο μας είναι όντως κάποιες μέρες χαμηλής απόδοσης καθώς όταν οι χρήστες είναι πολλοί μειώνεται η ταχύτητα. Αυτό συμβαίνει διότι δεν έχει φτάσει ακόμη οπτική ίνα στο Ξενοδοχείο, είναι όμως στον βραχυπρόθεσμο προγραμματισμό μας. Καθώς μείνατε μαζί μας κατά το πρώτο Σαββατοκύριακο λειτουργίας μας για την σεζόν, το snack bar της πισίνας δεν ήταν σε λειτουργία. Κατανοούμε απόλυτα την δυσαρέσκειά σας, αλλά τα τμήματα του ξενοδοχείου ανοίγουν σταδιακά και βάσει πληρότητας. Αναφορικά με τα δωμάτια, σας ενημερώσουμε ότι ανακαινίστηκαν το 2016, όπως και όλοι οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου αλλά το σχόλιό σας έχει καταγραφεί και θα ληφθεί υπ’ όψιν. Σας ευχαριστούμε και πάλι για την συμβολή σας και ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας προσφέρουμε μια ευχάριστη διαμονή!

Η κριτική έγινε: 15 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο έχει δική του παραλία και απίστευτη θέα. Βρίσκεις τα παντα μεσα στο ξενοδοχείο. Παραλία και θάλασσα, πισίνα, γυμναστήριο και ωραίο εστιατόριο. Το πρωινό ήταν εξαιρετικό και σε πολύ μεγάλη ποσότητα. Οι εγκαταστάσεις και το δωμάτιο ήταν πολύ καθαρό και το ξενοδοχείο τηρεί όλα τα μέτρα λόγω κορωνοΐου. Θέλω να κάνω ιδιαίτερη μνεία στα μασάζ που προσφέρει. Διάλεξα το κρητικό μασάζ και ο Δημήτρης ως εξαιρετικός επαγγελματίας πρόσφερε μια απίστευτη υπηρεσία. Το συστήνω ανεπιφυλακτα. Η διαμονή μας ήταν υπέροχη από όλες τις αποψεις.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, alexsgou
Ο/η AKS Hotels, General Manager του Aks Hinitsa Bay, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Σεπτεμβρίου 2020