Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2020

Όποιος πάει μία φόρα, σίγουρα θα ξαναπάει! Είναι η τρίτη συνεχόμενη χρονιά που επισκεπτόμαστε το ξενοδοχείο και κάθε φορά η εμπειρία έστω και για 2-3 βράδια μας προκαλεί τέτοια χαλάρωση που ελάχιστα μέρη μπορούν να σου μεταδώσουν. Κάθε φορά προσπαθούμε να βρούμε με τη σύζυγό μου κάτι το οποίο δεν μας αρέσει τόσο στο ξενοδοχείο και δεν τα καταφέρνουμε. Συστήνεται ανεπιφύλακτα (κυρίως σε οικογένειες με μικρά παιδιά)!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Νότια δωμάτια και σε όσο το δυνατόν υψηλότερο όροφο.
Ευχαριστούμε, gmark81
Ο/η AKS Hotels, General Manager του AKS Hinitsa Bay, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Κατ’ αρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση προς το Ξενοδοχείο μας και την διαμονή σας μαζί μας. Οι παρατηρήσεις σας έχουν ήδη καταγραφεί και θα ληφθούν υπ’ όψιν για το μέλλον. Είναι μεγάλη χαρά για όλους εμάς, στην οικογένεια των AKS Hotels να λαμβάνουμε θετικά σχόλια για τα μέλη της ομάδας μας. Σας ευχαριστούμε θερμά για άλλη μια φορά και ευχόμαστε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε και πάλι σε ένα από τα ξενοδοχεία μας!

Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό ξενοδοχείο. Προτιμήστε δωμάτιο με θέα είναι μαγευτικό. Καθαροί χώροι όπου τηρουνται ολα τα μέτρα . Ευγενέστατο και εξυπηρετικο προσωπικό. Ότι πρέπει για ξεκούραση και χαλάρωση στους τελεια διαμορφωμενους χώρους.

Ευχαριστούμε, 417irenez

Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020

Η παραλία είναι πραγματικά υπέροχη..
Τα νερά ζεστά,ρηχά και καθαρά. Γενικά προορίζεται για τους διαμένοντες στο ξενοδοχείο,εκτός απο τις ξαπλώστρες στο γκαζόν,που απευθύνονται στο ευρύ κοινό με χρέωση 20€ το σέτ. Το γύρω περιβάλλον ειδυλλιακό,μέσα στο πράσινο.. ιδανικό για τους λάτρεις της φύσης αλλά και των αθλημάτων,καθώς διαθέτει και γήπεδα τένις.
Επίσης μια λιτή παιδική χαρά για τα μικρα παιδιά.
Παρόλα αυτά δεν ήρθε κανείς να μας πάρει παραγγελία καμία απο τις δυο μέρες που ήμασταν εκεί. Σα να μην υπάρχουμε.
Το πρωινό του ξενοδοχείου διαθέτει επιλογές που άλλα δεν πρόσφερουν..όμως κατα τη ταπεινή μου γνώμη,όσα δοκίμασα (πχ καγιανά,κρουασανάκια σοκολάτας και κέικ σοκολάτας) ήταν πολύ άνοστα. Λόγω covid μας σέρβιρε το προσωπικό του καταλύματος. Το κακό είναι οτι μας έπαιρναν απο πίσω και μας ρωτούσαν συνεχώς τι θα πάρουμε,πράγμα αγχωτικό/ενοχλητικό.
Η πισίνα των ενηλίκων ρηχή σε όλα τα μήκη,δε μας ενέπνευσε να κάτσουμε.
Η θέα απο το δωμάτιο (4ος όροφος)αξιοπρεπής.
Η διακόσμηση στο λόμπυ/δωμάτιο κομψή,με περιθώρια βελτίωσης.

Ευχαριστούμε, nikoletaliosi

Σας ευχαριστούμε θερμά για την προτίμησή σας προς το Ξενοδοχείο μας και για τον χρόνο που διαθέσατε για την βαθμολογία και αξιολόγηση των υπηρεσιών μας. Δυστυχώς λόγω των πρωτοκόλλων λειτουργίας που πρέπει να ακολουθήσουμε για την ασφάλεια όλων μας, έγιναν αλλαγές τόσο στο σέρβις όσο και στα είδη που προσφέρονται στο εστιατόριο δημιουργώντας μια διαφορετική εμπειρία εστίασης από αυτή που έχουμε συνηθίσει. Πραγματικά η συγκυρία είναι πρωτόγνωρη για όλους μας και κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας ώστε να εξυπηρετήσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο αλλά ταυτόχρονα με προτεραιότητα την ασφάλεια τόσο των αξιότιμων πελατών μας αλλά και των υπαλλήλων μας. Οι παρατηρήσεις σας έχουν ήδη καταγραφεί και θα ληφθούν υπ’ όψιν για διορθωτικές ενέργειες στο μέλλον.
Σας ευχόμαστε καλό φθινόπωρο και σας περιμένουμε να σας καλωσορίσουμε και πάλι σε ένα από τα Ξενοδοχεία μας.

Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όταν υπάρχει υψηλή ζήτηση, ορθά, η κάθε επιχείρηση επιδιώκει τις μέγιστες τιμές της season. Η αγορά, πάντα, βρίσκει την ισορροπία της. Έτσι κι εμείς συμφωνήσαμε να καταβάλουμε ένα υψηλό τίμημα, προσδοκώντας και στις ανάλογες παροχές.

Γενικά, η εμπειρία μας ήταν συμπαθητική, αλλά όχι αντάξια των προσδοκιών μας (ή του vfm που αναζητούσαμε).

Καλή τοποθεσία, σωστή καθαριότητα δωματίου. Στα βασικά ανταποκρίθηκε ικανοποιητικά όπως φαίνεται και απ΄την πλειοψηφία των κριτικών. Όμως:

1. Πρωινό μέτριο σε ποιότητα. Κ.κ. του AKS Hinitsa Bay, η ετοιμασία μιας ομελέτας κατά παραγγελία, έχει σταματήσει να θεωρείται πολυτέλεια ακόμα και σε ξενοδοχεία χαμηλότερης κατηγορίας (ή τιμής)!!

2. Ο καφές «καραβίσιας» ποιότητας και τιμής!! Τόσο κακός, που έκανε την προμήθειά του από τα τοπικά καταστήματα μονόδρομο. Ήτοι, είσαι σε ένα «πολυτελές» περιβάλλον, αλλά σχεδόν κάθε πρωί, ταλαιπωρείσαι για έναν αξιοπρεπή καφέ…

3. Οι ομπρέλες της αμμουδιάς, κατά παράβαση των οδηγιών που μας επικοινωνήθηκαν στην άφιξή μας, ήταν κάθε πρωί ρεζερβέ. Λοιποί ένοικοι άφηναν τις πετσέτες του ξενοδοχείου, τρώγανε το πρωινό τους και κατόπιν κατέβαιναν στην παραλία.

4. Ενώ καθόμασταν μόνιμα εκτός αμμουδιάς, μας έγινε έλεγχος για το εάν είμαστε εξωτερικοί επισκέπτες. Κατόπιν επισημάναμε την πρακτική των «κρατημένων» ομπρελών, αλλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε…

5. Το service στην παραλία, αργό, ενώ στις εξέδρες με το γκαζόν, ανύπαρκτο.

6. Δύσκολη (έως κι αγχωτική) η στάθμευση.

7. Τα οχήματα τροφοδοσίας κάνανε θόρυβο κάθε πρωί ξυπνώντας μας.

Ευχαριστούμε, kyrchris

Κατ’ αρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση προς το Ξενοδοχείο μας και την διαμονή σας μαζί μας. Τα εδέσματα που προσφέρονται στο εστιατόριο παρασκευάζονται σε καθημερινή βάση εντός του ξενοδοχείου και είναι πάντα φρέσκα. Δυστυχώς λόγω των πρωτοκόλλων λειτουργίας που πρέπει να ακολουθήσουμε για την ασφάλεια όλων μας, έγιναν αλλαγές τόσο στο σέρβις όσο και στα είδη που προσφέρονται δημιουργώντας μια διαφορετική εμπειρία εστίασης από αυτή που έχουμε συνηθίσει. Σας διαβεβαιώνουμε ότι κάνουμε καθημερινή προσπάθεια να εξασφαλίσουμε την τήρηση των κανονισμών μας ώστε να μην αισθάνεται κανένας αδικημένος. Δυστυχώς δεν το κάνουμε πάντα με επιτυχία, αλλά με αρκετές δυσκολίες λόγω έλλειψης κατανόησης από την πλευρά κάποιων πελατών μας και ίσως και ελλιπούς εκπαίδευσης από την δική μας πλευρά.
Οι παρατηρήσεις σας έχουν ήδη καταγραφεί και θα ληφθούν υπ’ όψιν για διορθωτικές ενέργειες στο μέλλον. Σας ευχαριστούμε και πάλι για την συμβολή σας!

Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα υπέροχο ξενοδοχείο,πολύ καθαρό,με πολύ ωραίο φαγητό με αρκετά καλές τιμές,το προσωπικό ευγενεστατο και πάντα πρόθυμο να βοηθήσει και να εξυπηρετήσει.Δεν μας άρεσε καμία περιοχή εκεί γύρω,ούτε καν το Πορτοχέλι γιατί απλά περνούσαμε πολύ ωραία στο ξενοδοχείο.και εμείς και τα παιδάκια μας!ΜΠΡΑΒΟ

Ευχαριστούμε, D7750RM_