“"Γευστικά πιάτα"”
Κριτική για: Ταβέρνα Πλάτανος

Ταβέρνα Πλάτανος
Περιγραφή: Η ταβέρνα Πλάτανος στην Ικαρία λειτουργεί υπό νέα διεύθυνση από το 2017 με καλύτερη εξυπηρέτηση και ανανεωμένο μενού.
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2020

Πιάτα προσεγμένα στην εμφάνιση αλλά το κυριότερο πλούσια σε γεύση.
Ικανοποιητικές μερίδες στα κυρίως πιάτα, γευστικότατα ορεκτικά. Είχαμε επισκεφθεί τον "πλάτανο" πριν κάποια χρόνια.... έχω να πω ότι έχει "ανέβει επίπεδα" ! Καλή συνέχεια!

1  Ευχαριστούμε, istrpa

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε «φάει» το 2018 με τη χειρότερη εμπειρία από Ικαρία (βλ προηγούμενη κριτική μου)και πήγαμε πάλι φέτος μετά από συστάσεις ότι άλλαξε.. επιφυλακτικοί σε μεγάλο βαθμό, καθίσαμε και.... το αποτέλεσμα δεν μας απογοήτευσε. Ο τι μα ο τι και εάν επιλέξαμε (καλύψαμε άλλωστε σχεδόν τον κατάλογο καθόσον παρέα 15 ατόμων) ήταν άριστο εξ εποψεως ποιότητας, μαγειρέματος/ψησίματος, παρουσίασης, ποσότητος. Νόμιζα ότι ήμουν σε άλλο μαγαζί από αυτό που είχα επισκεφτεί το 2018. Σέρβις, εξυπηρέτηση αριστα. Φρονώ ότι οποίος επισκεφτεί το νησί, οφείλει πρωτίστως στον εαυτό του να δοκιμάσει τις γεύσεις του πλάτανου ! Χαίρομαι που ξανά καθίσαμε και φύγαμε χαρούμενοι, λύσαμε την παρεξήγηση με ιδιοκτήτη, ο οποίος πραγματικά απέδειξε ότι οποίος θέλει να βελτιωθεί κΑι είναι ανοιχτός στις κριτικές, προχωράει μπροστά! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ! ! !

Ευχαριστούμε, Kritsin
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το καλύτερο εστιατόριο στην Ικαρια. Και ίσως το μοναδικό για να απολαύσει κανεις φαγητά με μοσχαρίσιο κρέας. Κάθε πιάτο φροντισμένο εξαιρετικα.

Ευχαριστούμε, AristotelisA2
Ο/η TavernaPlatanos, Ιδιοκτήτης του Ταβέρνα Πλάτανος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Σεπτεμβρίου 2020

Μας τιμάς πολύ με το σχόλιό σου Αριστοτέλη. Χαιρόμαστε που σου άρεσαν τα πιάτα μας με το μοσχαράκι και ελπίζουμε να σε ξαναεξυπηρετήσουμε με την ίδια επιτυχία!

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2020

Πολύ προσεγμένο φαγητό. Εξαιρετικές γεύσεις,με τέλειους συνδιασμουκαι και με πολύ καλό σέρβις. Η τέλεια ταβέρνα στην Ικαρία.

Ευχαριστούμε, elenim2013

Ευχαριστούμε πολύ Ελένη για το εξαιρετικό σου σχόλιο. Μας τιμάει που ευχαριστήθηκες το φαγητό μας και θα χαρούμε να σε εξυπηρετήσουμε ξανά.

Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020

Η περιοχή του Αγ. Δημητρίου στις Ράχες Ικαρίας έχει 2 εστιατόρια.
Επειδή κάτσαμε 9 ημέρες είπαμε να δοκιμάσουμε και τα 2!
Πρώτη αρνητική εντύπωση η άγνοια της νεαρής σερβιτόρου σχετικά με τα περιεχόμενα του καταλόγου και τις ερωτήσεις σχετικά με τα υλικά και άλλες πληροφορίες.
Πήγε 2 φορές μέσα να ρωτήσει τον σεφ για να έρθει και να μου απαντήσει.
Ο σεφ είναι έμπειρος και φιλικός.
Τεράστια αρνητική εντύπωση μας έκανε μια κυρία – υπάλληλος της επιχείρησης-που κάπνιζε στριφτό τσιγάρο στην είσοδο του μαγαζιού. Απαράδεκτη εικόνα.
Παράγγειλα ένα πιάτο και ρώτησα πρώτα τον σεφ για τον τρόπο μαγειρέματος.
Η σερβιτόρα είχε την ευγένεια να με ρωτήσει πως μου φάνηκε. Της απάντησα ότι ήταν κατώτερο των προσδοκιών μου και όχι αυτό που περίμενα.
Προς τιμήν τους δεν μου το χρέωσαν!
Κατά τα αλλά είναι μια χαρά εστιατόριο με ωραία ψαγμένα πιάτα και σεφ με φαντασία.
Αν λάβει υπο’ψη του τους 2 επιβαρυντικούς παράγοντες που προανέφερα θα είναι άριστο!

3  Ευχαριστούμε, SAVVAS M
Ο/η TavernaPlatanos, Ιδιοκτήτης του Ταβέρνα Πλάτανος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Αυγούστου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε κριτική για το εστιατόριο μας και λυπούμαστε που δεν είχατε μια ευχάριστη εμπειρία στον χώρο μας. Δεν θέλουμε κανείς να φεύγει από τον Πλάτανο με συναισθήματα όπως τα δικά σας. Μην διστάσετε να μας καλέσετε τηλεφωνικώς ώστε να συζητήσουμε οποιοδήποτε προβληματισμό σας. Θέλουμε πάντα να γινόμαστε καλύτεροι καθώς στοχεύουμε καθημερινά στην άριστη εξυπηρέτηση κάθε πελάτη μας. Ελπίζουμε να μας επισκέφθειτε ξανά και να μείνετε με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Ταβέρνα Πλάτανος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άγιος Πολύκαρπος, Ικαρία
Ακαμάτρα, Ικαρία

Ικαρία, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Ταβέρνα Πλάτανος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!