Antonia N
Αθήνα, Ελλάδα

Δυστυχώς πολύ κακή εμπειρία

Κριτική για: Agallio Nature Resort
1,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 29 Σεπ 2021
Αρχικά, το ξενοδοχείο είναι σε πολύ απόμακρο σημείο κάτι το οποίο γνωρίζαμε όταν κάναμε την κράτηση αλλά το πρόβλημα είναι κυρίως ο δρόμος για να πας. Χωρίς αμάξι ή γουρούνα δεν πας! Ύστερα, στις φωτογραφίες το κατάλυμα φαίνεται πολυτελείας αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση. Από κοντά φαίνεται το πόσο πρόχειρα και βιαστικά το έφτιαξαν για να ανοίξουν φέτος. Το μπάνιο μύριζε βόθρος ακόμη και με την "πόρτα" κλειστή με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάτσεις στο δωμάτιο από την έντονη δυσοσμία. Σημείωση: η "πόρτα" του μπάνιου ήταν ένα πλαστικό κομμάτι που έμοιαζε να περίσσεψε από κάποια κατασκευή και την αξιοποίησαν έτσι. Στις 7 μέρες που μείναμε δεν είδαμε κανέναν καθαρισμό πισίνας και είχε μέσα πεταμένα καπάκια από αναψυκτικά τα οποία αφαιρέσαμε μόνοι μας για να μην τα πατήσει κανείς και τραυματιστεί. Επίσης, δεν υπήρχαν καθόλου ομπρέλες στην πισίνα παρά μόνο ένα σκίαστρο το οποίο ήταν μονίμως κατηλλημένο και από την αφόρητη ζέστη δεν μπορούσες να απολάυσεις το μπάνιο σου κάπου σκιερά. Επίσης, οι καθαρίστριες έμπαιναν στο δωμάτιο καθημερινά και συμμάζευαν αλλά τα σεντόνια δεν αλλάχτηκαν ποτέ. Το πρωινό ήταν απογοητευτικό. Κάθε μέρα οι ίδιες 7-8 άνοστες επιλογές, χωρίς καμία ποικιλία και ταυτότητα και όλα έτοιμα από το Lidl. Ο καφές απαράδεκτος και η τραπεζαρία γεμάτη μέλισσες. Όσο για το φαγητό που σερβίρεται από το μενού δεν έχω ξαναδεί μεγαλύτερη απάτη! Πήρα Hamburger 6,5€ το οποίο ήταν ένα κατεψυγμένο μπιφτέκι με μια φέτα τυρί και 10 πατάτες. Ολόιδιο τρώς σε γνωστή αλυσίδα fast food με 1€, ντροπιαστικό το λιγότερο. Στο booking αναφέρει πως υπάρχει μπιστολάκι μαλλιών αλλά όταν ρώτησα τη ρεσεψιόν μου είπε πως τα βγάλανε γιατί πέφτει το ρεύμα... Τέλος, τα κορίτσια στην υποδοχή και το καφέ ήταν ευγενέστατα και πολύ εξυπηρετικά αλλά δυστυχώς δεν είχαν καμία γνώση του επαγγέλματος και χρειάζονται εκπαίδευση! Το μόνο θετικό που βρήκαμε στο ξενοδοχείο ήταν η θέα που ήταν φανταστική.
Είναι η πρώτη φορά που γράφω τόσο κακή κριτική για κατάλυμα και πραγματικά λυπάμαι αλλά ελπίζω να βελτιωθείτε.
1,0 από 5 κύκλουςΔωμάτια
2,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
2,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
rose club
5.0 χλμ. από Agallio Nature Resort
Πισίνα
Εστιατόριο
The perfect sea view !!! Exensian Villas & Suites.
5.0 χλμ. από Agallio Nature Resort
4.6 χλμ. από Agallio Nature Resort
Πισίνα
Υπνοδωμάτιο πάνω
3.2 χλμ. από Agallio Nature Resort
Δωρεάν πάρκινγκ
A view of Lithalona from above
5.2 χλμ. από Agallio Nature Resort
photo villas 5
3.0 χλμ. από Agallio Nature Resort
Αγαλάς: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ότι λάμπει δεν είναι χρυσός. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση.....ΑΗΔΙΑ! Ας ξεκινήσω από το μοναδικό καλό της υπόθεσης...Η θέα είναι καλή όσον αφορά το ηλιοβασίλεμα.. Πάμε τώρα σε όλα τα υπόλοιπα..και δε θα μιλήσω για την απόσταση από παραλίες και τουριστικά χωριά καθώς αυτό το γνωρίζαμε από πριν..θα αναφερθώ αρχικά στον δρόμο για να φτάσεις ο οποίος είναι τσιμεντένιος με αρκετές λακούβες και σε κάνα δυο σημεία χωματόδρομος.. Αλλά αυτό επίσης δεν είναι κάτι σημαντικό..Το πρωινό είναι απαράδεκτο.. κάθε μέρα τα ίδια πράγματα.. λουκάνικα, ομελέτα, φασόλια, ντομάτα, αγγούρι, καρπούζι, ψωμί του τοστ και μερικά ακόμα πράγματα όπως κρουασανακια και κέικ από τα lidl..Δε στέκομαι όμως στο πρωινό καθώς το θεωρώ κι αυτό πταίσμα.. Την πρώτη κιόλας μέρα που γυρίσαμε από την παραλία δεν είχε ζεστό νερό.. επικοινώνησα με τη ρεσεψιόν καλώντας από το κινητό μου καθώς δεν έχει τηλέφωνο το δωμάτιο και τους ανέφερα το πρόβλημα.. Μου απάντησε οτι θα στείλει κάποιον να το δει.. Ήρθε μετά από 5 λεπτά ένας κύριος ο οποίος περίμενε 5 λεπτά με ανοιχτή τη βρύση στο ζεστό να δει αν θα έρθει το νερό από μόνο του..δεν ερχόταν όμως... Έφυγε και πήγε να ελέγξει το θερμοσίφωνα..δε γύρισε ποτέ.. κάλεσα έπειτα ξανά τη ρεσεψιόν για να δω τί γίνεται.. απόρησε αν ακόμα δεν λύθηκε το πρόβλημα και αφού μίλησε με κάποιον εκεί μου είπε ότι το πρόβλημα λύθηκε και σε 10 λεπτά θα είχα ζεστό νερό.. πέρασε μισή ώρα και νερό ζεστό δεν ερχόταν.. μίλησα ξανά με τη ρεσεψιόν και μου είπε πως σε 10' θα ερχόταν τεχνικός ιδιώτης να το δει.. απάντησα πως θα περιμένω ενημέρωση για το πρόβλημα μου.. πέρασε άλλη μισή ώρα και κάλεσα ξανά εγώ για να πάρω την απάντηση πως δυστυχώς δε θα μπορέσει να λυθεί το πρόβλημα σήμερα και θα επισκευαζοταν την επόμενη..και προφανώς δεν με πείραξε τόσο το γεγονός πως δεν λύθηκε το πρόβλημα την ίδια μέρα όσο με πείραξε η κοροϊδία και η καθυστέρηση από μεριάς τους και η ταλαιπωρία που πέρασα για 3 ώρες μέχρι να μου πουν στην ουσία να κάνω μπάνιο με κρύο νερό.. Αλλά και πάλι αυτό είναι επίσης πταίσμα.. Καταλαβαίνω πως είναι ένα καινούργιο ξενοδοχείο και είναι λογικό να έχει κάποιες αστοχίες και ατέλειες.. Όμως θεωρώ απαράδεκτο να μην υπάρχει η στοιχειώδης καθαριότητα.. άλλαζαν κάθε μέρα πετσέτες αλλά ποτέ σεντόνια και μαξιλαροθήκες..έχει 4 μαξιλάρια σύνολο.. δύο για τον καθένα.. αφήναμε λερωμένο μαξιλάρι μπροστά και το βρίσκαμε πίσω.. επίσης έχουν τρομερό πρόβλημα με τη μυρωδιά της αποχέτευσης... μιλάμε για βρώμα...και το γεγονός που ξεχείλισε το ποτήρι συνέβη το τελευταίο βράδυ.. εκεί που είχαμε ξαπλώσει ακούγαμε θόρυβο σαν να ανοίγεις μια πλαστική σακούλα.. σηκώθηκα να δω τί ήταν και τί να δω? Ένα ποντίκι!!! ΠΟΝΤΙΚΙ!!!! Αν είναι δυνατόν... Σιχαθηκαμε την ώρα και τη στιγμή που ήρθαμε εδώ μέσα.. Πραγματικά ότι χειρότερο έχω συναντήσει σε "ξενοδοχείο"...ο Θεός να το κάνει....

Συμβουλή για το δωμάτιο: Βρείτε άλλο.. Σίγουρα θα είναι καλύτερο από αυτό!
1  Ευχαριστούμε, Μιχάλης Π
Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2021

Απαράδεκτο ξενοδοχείο. Δεν παρέχει ούτε τα βασικά χωρίς στοιχειώδη καθαριότητα. Απορώ με τα 5 αστέρια που βλέπω στις αξιολογήσεις μερικών. Μόνο η θέα αξίζει. Μην εντυπωσίαζεστε από τις δήθεν μινιμαλ φωτογραφίες που έχει στο Ίντερνετ. Καταλαβαίνω ότι είναι ένα καινούριο ξενοδοχείο, χωρίς να έχει οργανωθεί καλά. Το να βρίσκεις ομωσ μέσα στο δωμάτιο ποντίκι και να μην υπάρχει ρεσεψιόν να το αναφέρεις το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο. Δηλαδή αν ήμουν μόνη μου σε εκείνο το δωμάτιο τι θα έκανα στη 1 τ βράδυ στην μέση του πουθενά;;; Την επόμενη μέρα που τους δείχνεις την φωτογραφία από το ποντίκι η απάντησή τους είναι ότι είναι η εποχή τους και ότι ψάχνουν ζέστη, συνέχεια ψεκάζουμε λένε δεν μπορούμε ν κάνουμε τίποτα άλλο.ούτε μια ΣΥΓΓΝΩΜΗ!!!!!!! Δεν θα αναφερθώ ότι την πρώτη μέρα διαμονής μας δεν είχαμε ζεστό νερό κ η απάντηση τους ήταν Ότι θα διορθωθεί αύριο το πρόβλημα. Το ξενοδοχείο είναι παράδειγμα προς αποφυγήν. Πραγματικά λυπάμαι! ✖️ Αν μπορούσα θα έβαζα -5 αστέρια ούτε καν αυτό το ένα δεν αξίζει!

1  Ευχαριστούμε, 55giwtas
Η κριτική έγινε: 18 Ιανουαρίου 2024
Μετάφραση Google

Συμβουλή για το δωμάτιο: Its a very peaceful place... relax, grab a drink - read a book, or go hike down towards the ocean. :)
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2023
    • Ποιότητα