“Τελεια αρνισια Παϊδακια”
Κριτική για: Τα Τρία Πλατάνια

Τα Τρία Πλατάνια
Κουζίνες: Ψητοπωλείο
Περιγραφή: MEET MEAT AND FOOD TRADITIONS Το 1954 ξεκίνησε ο προπάππους μας Ξενοφώντας το μαγαζί ΤΑ 3 ΠΛΑΤΑΝΙΑ, το οποίο μετά το ανέλαβε ο παππούς μας Τριαντάφυλλος και από το 2013 είναι στα χέρια μας, πλέον ως 3η γενιά. Κύριος στόχος είναι η διατήρηση της παράδοσης και της ποιότητας ώστε να μπορέσουμε να ικανοποιήσουμε τους πελάτες μας στο μέγιστο βαθμό
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2017

Ειχαμε διαβασει καλες κριτικες και με το που φτασαμε στο Μετσοβο κατευθειαν για Ανηλιο για τα τρια πλατανια. Στο κεντρο του χωριου εχει μια μικρη πλατεια, ημασταν τυχεροι και βρηκαμε να το βαλουμε το αυτοκινητο επ'εξω (δεν χωρανε πολλα, ηταν χιονισμενο το τοπιο κατι που δυσκολευε το ψαξιμο). Ζεστος χωρος, λιγα τραπεζια, ατμοσφαιρα καθαρα οικογενειακη. Ο Σταυρος που ηρθε να μας παρει παραγγελια, φιλικος και ευδιαθετος. Μας ειπε το μενου, τονιζοντας οτι ο πατερας του ειναι ο ψηστης και η μανα του η μαγειρισσα. Πηραμε ενα μετσοβονε σαγανακι, μια σαλατα αναμικτη, μια πατατες, ενα γαλοτυρι, μισο κιλο αρνισια παιδακια, ενα κοντοσουβλι και 2 αναψυκτικα και πληρωσαμε 35€. Τα κρεατα ηταν υπεροχα, οι μεριδες πολυ καλες, τα παιδακια παιζει να ηταν τα καλυτερα που εχω φαει, και γενικα ειμαι τρομερος κρεατοφαγος. Ολα παρα πολυ ποιοτικα και σωστα μαγειρεμενα. Υστερα γνωρισαμε και τους γονεις του Σταυρου, υπεροχοι ανθρωποι και γενικα γνησιοι ολοι στην οικογενεια. Αφου τους δωσαμε συγχαρητηρια για την δουλεια τους ανανεωσαμε το ραντεβου για καποια αλλη επισκεψη, καθως σιγουρα θα ξαναπαμε καποια στιγμη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
1  Ευχαριστούμε, MarkDeS7

Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016

Απο που να ξεκινήσω.... Από την τέλεια εξυπηρέτηση, το οτι ήταν υπέροχοι άνθρωποι , το ωραιο περιβάλλον και φυσικά αυτά τα πεντανόστιμα παϊδάκια για τα οποία φημίζεται το μαγαζί. Εξαιρετικά και απολαυστική.

1  Ευχαριστούμε, Parasikos
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Καλό φαγητό με άμεση εξυπηρέτηση. Ενδιαφέρονται για το φαγητό που προσφέρουν και για τον πελάτη. Φύγαμε ικανοποιημένοι και χορτασμένοι. Νορμάλ τιμές και ωραία θέα. Θα το επισκεφτούμε ξανά με την πρώτη ευκαιρία.

1  Ευχαριστούμε, S5163VAalexp
Η κριτική γράφτηκε 25 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλο φαγητο.οτι πειραμε ητανε νοστιμοτατο...πιττες κορυφαιες.Παιδακια φοβερα....σιγουρα θα ξανα παω...

1  Ευχαριστούμε, Elenh T
Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Τελειο φαγητό και πολύ καλές τιμές. Ψητά κρέατα νόστιμότατα πλούσιες σαλάτες και πολύ καλές επιλογές για τα επιδόρπια. Με διαφορά το καλύτερο εστιατόριο στην περιοχή Μετσόβου και Ανηλίου.

2  Ευχαριστούμε, kontakis48

Τα Τρία Πλατάνια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ανήλιο, Μέτσοβο

Μέτσοβο, Περιοχή Ιωαννίνων
Μέτσοβο, Περιοχή Ιωαννίνων

Τα Τρία Πλατάνια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!