Yuli L
Αθήνα, Ελλάδα

"Για να διαψεύσω κάθε αρνητική κριτική που διάβασα 🤔"

Κριτική για: Hotel La Munte Mountain Resort
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 25 Φεβ 2019μέσω κινητής συσκευής
🔹Φτάνεις σε ένα τουριστικό χωριό, αυτο το ξενοδοχείο γίνεται ενα με την φύση..
(Αν θέλετε να πατε σε ενα ξενοδοχείο που να είναι το κόκκινο χαλι στρωμενο κατευθυνθειτε προς Μέτσοβο, το Ανήλιο ειναι ενα ήσυχο χωριό για χειμώνα-άνοιξη )
🔹Η θερμοκρασία δωματίου φτάνει στους 30° κι εξω εχει - 6°.
🔹Το πρωινό ΠΛΗΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΤΟΜΑΧΙ.
🔹Η Εξυπηρέτηση άψογη.
Η θέα το πρωί σίγουρα θα σας ηρεμήσει την ψυχή..
Σας ευχαριστώ για την ηρεμία και την φιλοξενία σας.
Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
0.2 χλμ. από Hotel La Munte Mountain Resort
29.9 χλμ. από Hotel La Munte Mountain Resort
29.7 χλμ. από Hotel La Munte Mountain Resort
Ανήλιο: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 17 Δεκεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Χώρος φιλικός και χαλαρωτικος . Δωμάτια ευρύχωρα με όμορφη και απλή διακόσμηση και πολύ ζεστά.Ο χώρος του καφέ μικρός και παραδοσιακός και ήσυχος για να περάσει κανείς χρονιε παρέα και συζήτηση.Μας έδωσαν ακόμα και τράπουλα να περάσουμε το χρόνο μας . Ευχαριστούμε

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Δημήτρης Σ
Η κριτική έγινε: 17 Δεκεμβρίου 2018

Αποφασίσαμε να πάμε στο εν λόγω ξενοδοχείο με τη γυναίκα μου για ένα τριήμερο (2 διανυκτερεύσεις), το Δεκέμβριο. Κλείσαμε τη σουίτα με τζάκι και θέα στα 100€ ανα διανυκτ. Σαν χώρος και τοποθεσία είναι ωραίος, αν και έχω αμφιβολίες αν αξίζει 4 αστέρια. Στην κράτηση, που έγινε τηλεφωνικά μία εβδομάδα πριν τη διαμονή, μας είπαν ότι θα ήταν χαλασμένο το POS και να είχαμε μαζί μας μετρητά (σαν το ανέκδοτο για να αποφύγεις κάτι, λες ‘’θα είμαι άρρωστος σε μια εβδομάδα’’). Απ’ ότι διαβάσαμε μετά στις κριτικές, είναι συνηθισμένη τακτική από το Φεβρουάριο. Φάουλ μου που δεν έμεινα κάπου αλλού όταν το άκουσα. Όταν φτάσαμε την Παρασκευή στο τζάκι είχε ένα δεμάτιο ξύλα (3 κούτσουρα) και την ανακοίνωση της 1ης φωτογραφίας στο τραπεζάκι. Ανάψαμε το τζάκι, όλα οκ. Την επόμενη μέρα, όταν ζήτησα την αναπλήρωση του δεματίου για τη 2η διανυκτ. μου, μου είπαν ότι τα extra δεμάτια χρεώνονται 10€. Απάντησα ότι δεν ήθελα extra δεμάτιο, αλλά το δεμάτιο της 2ης διανυκτ. όπως λέει η ανακοίνωση, μου είπαν ότι δικαιούμουν ένα μόνο δεμάτιο και όλα τα άλλα θα είναι extra. Δηλαδή, τους λέω, αν έμενα 7 μέρες (σύνολο 700€) όλα και όλα θα είχα 3 κούτσουρα για όλες τις μέρες; Η απάντηση τους ήταν αποστομωτική, ‘’ΝΑΙ’’. Δηλαδή, λέω, τι διαφορά έχει η 1η διανυκτ. που έκλεισα με τη 2η, αφου έκλεισα τη σουίτα με τζάκι και τις 2 μέρες στην ίδια τιμή. Με τζάκι μου λέει, όχι με ξύλα. Δεν ασχολήθηκα άλλο, κατάλαβα. Η 2η φωτό είναι το δεμάτιο που μου χρέωσαν 10€. Όταν πάω στο τέλος να πληρώσω, με μετρητά εννοείται, αφού το POS ήταν χαλασμένο από την αρχή του χρόνου, μου δίνει ρέστα και κάθεται. Όταν ζητάω απόδειξη, μου λέει ‘’α θέλετε απόδειξη, τότε είναι +6€’’. ‘’Γιατι +6€’’ λέω. ‘’Είναι ο φόρος διαμονής’’. Ο νοών νοείτο. Αν θέλετε να πάτε για παραπάνω από 1 μέρα και σε δωμάτιο με τζάκι, 2 τινά μπορείτε να κάνετε. Ή κλείστε 1+1 διανυκτέρευση, δηλαδή 1200 κάντε check out πάτε για κανα καφέ και ξαναπάτε στις 1400 για check in (για να έχετε και ξύλα). Ή πάτε με δικά σας ξύλα. Πάρτε και δικά σας σαμπουάν γιατί μπορεί να είναι και αυτά μόνο 1 σετ δωρεάν και τα υπόλοιπα αν θέλετε να κάνετε μπάνιο να σας τα χρεώσουν. Επιπλέον το παρκινγκ είναι μόνο για 2 αμάξια. Άλλα 3 αμάξια μπορούν να παρκάρουν και να κλείσουν τα άλλα 2 αλλά είσαι stand by να σε ειδοποιήσουν να το μετακινήσεις, ότι και να κάνεις εκείνη την ώρα, να κοιμάσαι, να κάνεις μπάνιο ή άλλα πράγματα. Αλλιώς στην πλατεία 150m μακριά. Μπορεί οι χώροι να ήταν ωραίοι αλλά πάνω απ’όλα βάζω τη νοοτροπία και τη συμπεριφορά. Αυτό μένει και αυτό εν τέλει σου χαλάει ή σου φτιάχνει τις διακοπές (εμάς παρεμπιπτόντως απ’ότι καταλάβατε μας τις χάλασε). Γι’αυτό και το 1 αστέρι. Συγγνώμη για το κατεβατό και το σαρκασμό αλλά προσπαθώ μεν να μετριάσω το γεγονός ότι πιάστηκα κορόιδο, να αποτρέψω μελλοντικά ‘’κορόιδα’’ δε.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
3  Ευχαριστούμε, PantelisL6
Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2018

Για ανθρώπους που αγαπούν την ξεκούραση, το ξενοδοχείο αυτό στο Ανήλιο είναι ιδανικό. Αν θέλεις περισσότερη φασαρία, πετάγεσαι στο κοντινό Μέτσοβο. Το πρωινό υπέροχο όπως και η θέα. Τα δωμάτια είχαν όλες τις παροχές, αλλά ήταν λίγο μικρά για τετράστερο ξενοδοχείο.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Θεωρώ ότι όσα δεν βλέπουν απέναντι στο Μέτσοβο δεν είναι καλή λύση
Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2018
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, newpytheas
Η κριτική έγινε: 14 Νοεμβρίου 2017

Πολύ ωραίος και καθαρός χώρος. Πολύ ευγενικό προσωπικό. Μεγάλο δωμάτιο με όλα ρα απαραίτητα και πολύ καθαρό. Αλλαγή πετσετών κάθε μέρα μαζί με την καθαριότητα. Σε καλή τοποθεσία στο κέντρο του χωριού.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Κλείστε δωμάτιο με θέα στο Μέτσοβο
Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, Thomas G
Η κριτική έγινε: 30 Μαΐου 2017

Πολύ καλό ξενοδοχείο με άνετους και ζεστούς χώρους και καλή εξυπηρέτηση. Το δωμάτιο πολύ άνετο, με ζεστή διακόσμηση και μεγάλο Λουτρό. Ζεστό νερό με μία κίνηση και θέρμανση/κλιματισμό 24 ώρες. Ζεστοί και άνετοι και οι κοινόχρηστοι χώροι (καθιστικό, πρωινό κτλ). Έμεινα μόνο Σαββατοκύριακο αλλά διέκρινα πολύ καλή εξυπηρέτηση. Χρειαστήκαμε να σερβιριστεί το πρωινό πολύ νωρίς (πριν τις 7:00) και μας εξυπηρέτησαν ενώ ήταν και πολύ πλούσιο. Πολύ καλή η σχέση τιμής με την ποιότητα και την προσφορά. Στα θετικά επίσης ότι παρότι βρίσκεται απέναντι από το Μέτσοβο στο Ανήλιο, έχει στα περισσότερα δωμάτια με θέα το Μέτσοβο ακριβώς απέναντι ενώ προσφέρει και περισσότερη ησυχία. Αν επισκεφτώ την περιοχή θα το επιλέξω.

Συμβουλή για το δωμάτιο: στην πίσω όψη με θέα προς το Μέτσοβο
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους