“Δύσκολη πρόσβαση αλλά άξιζε τον κόπο!!”
Κριτική για: Η Ταβέρνα της Μαρίας

Η Ταβέρνα της Μαρίας
Περιγραφή: Μία μοναδική, παραδοσιακή οικογενειακή ταβέρνα στα καταπράσινα Κολυβάτα έξι χλμ από την Νικιάνα ή την Καρυά της Λευκάδας. Το μενού έχει σταθερά σαλάτα χωριάτικη, κεφτεδάκια, σαγανάκι τυρί, τζατζίκι και τηγ. πατάτες και από 1 έως τέσσερα κυρίως πιάτα από μαγειρευτά φαγητά και κρεατικά της ώρας. Η Μαρία σας ενημερώνει επί τόπου για τα πιάτα της ημέρας, όλα μαγειρεμένα με μεράκι, αγάπη και πείρα ετών!! Μπορείτε να προπαραγγείλετε το αγαπημένο σας πιάτο μια μέρα νωρίτερα.
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2021

Το εστιατόριο βρίσκεται στην περιοχή Κολυβάτα σε ένα εγκαταλελειμμένο χωριό με δύσκολη πρόσβαση καθώς ο δρόμος είναι ανηφορικός, στενός με πολλές στροφές. Η ταβέρνα στεγάζεται σε ένα μικρό και όμορφο παραδοσιακό σπίτι. Το φαγητό είναι πολύ καλό και φρέσκο χρειάζεται όμως λίγο υπομονή καθώς το σέρβις είναι λίγο αργό. Ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα!!

Ευχαριστούμε, THESSGRD
Ο/η Άκης_Κ, Ιδιοκτήτης του Η Ταβέρνα της Μαρίας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Αυγούστου 2021

Σε ευχαριστώ πολύ για την βαθμολόγηση και την κριτική σου αγαπητέ φίλε!! Ελπίζω να σε ξαναδούμε, να είσαι καλά και να έχεις όμορφες διακοπές στην Λευκάδα!!

Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2021

Βρίσκεται στην περιοχή Κολυβάτα. Είναι αρκετά δύσκολη η πρόσβαση καθώς ο δρόμος είναι στενός, ανηφορικός και σχετικά κακοστρωμένος. Το χωρίο δεν έχει ιδιαίτερη ζωή πέραν του μαγαζιού. Το μαγαζί ανοίγει θεωρητικά στις 6. Πρακτικά φτάσαμε και ήταν μέσα μόνο η κυρία που μαγειρεύει, η οποία μας ενημέρωσε ότι δεν είχε φτάσει ακόμη το σέρβις και θα μπορούσε να εξυπηρετήσει καμιά ώρα αργότερα. Οπότε προτείνω να μην πάει κανείς ούτε πολύ νωρίς, αλλά ούτε και πολύ αργά γιατί έχει λίγα τραπέζια και γεμίζει σχετικά γρήγορα μετά τις 20:30. Παρλόλαυτα τα φαγητά ήταν πεντανόστιμα και οι τιμές πολύ καλές. Εκτιμήσαμε το γεγονός πως μας ενημέρωσαν ότι ο μουσακάς και το αρνάκι ήταν της προηγούμενης μέρας, παρόλαυτα τα σέρβιραν χωρίς φόβο. Πράγματι, δοκιμάσαμε το αρνάκι και ήταν πολύ ωραίο παρότι μίας ημέρας. Γεμιστές πιπεριές Φλωρίνης με τυριά και κεφτεδάκια σταθερή αξία.

Ευχαριστούμε, 92captainrose
Ο/η Άκης_Κ, Ιδιοκτήτης του Η Ταβέρνα της Μαρίας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Αυγούστου 2021

Γειά σου Αγαπητέ πελάτη, σε ευχαριστώ για την κριτική σου και την ειλικρίνειά σου!! Είμαι ευχαριστημένη που πέρασες καλά ακόμη και με μια μικρή καθυστέρηση λόγω των ημερών. Καλή συνέχεια στις διακοπές σου και εύχομαι υγεία και ευτυχία για τον χειμώνα.

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2021

Ήταν όλα υπέροχα.
Μέσα σε να χωριό που δεν έχει τπτ άλλο θα βρεις ένα σπίτι...
Ναι ένα σπίτι...
Πραγματικά είναι σαν να τρως σπίτι σου σαν να να μαγειρεύει η μαμά σου(η Κυρία Μαρία) και να στα σερβίρει ο αδερφός σου που στο τέλος θα πιεις και ένα κρασάκι παρέα ....!
Όσο αφορά το φαΐ δεν υπάρχουν λόγια....
Λυτά μεγάλες μερίδες και όλα πεντανοστιμα!!!
Αξίζει η επίσκεψή!!!!

Ευχαριστούμε, albertn239
Ο/η Άκης_Κ, Ιδιοκτήτης του Η Ταβέρνα της Μαρίας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Αυγούστου 2021

Γειά σου αγαπητέ Αλβέρτο!! Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, την όμορφη περιγραφή και χαίρομαι που πέρασες καλά κι εσύ και η παρέα σου στην ταβέρνα της Μαρίας. Να είσαι πάντα καλά και να έχεις καλή επιστροφή!!

Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Κλειστό Παρασκευή, 3 το μεσημέρι, προπαραμονή Δεκαπενταύγουστου. Δικαίωμά τους φυσικά, αλλά θα πρέπει να υπάρχει αυτό ως σημείωση, προς ενημέρωση επίδοξων επισκεπτών. Δοκιμάστε ίσως να πάρετε τηλέφωνο πριν πάτε.

Ευχαριστούμε, familyman610

Παραλίγο πελάτη μας, σε ευχαριστούμε που μας προτίμησες προπαραμονή 15Αύγουστου, μόνο που δεν είχε ενημερωθεί το ωράριό μας στο τριπαντβάιζορ κι εσύ έμεινες να κοιτάς την εξώπορτα... Ελπίζω να βρήκες κάπου αλλού να φας. Το παρόν σάιτ συνιστά ευγένεια σε όλα τα σχόλια αλλά εδώ μιλάμε για μια αξιολόγηση που στηρίχθηκε στο αν ήταν ανοιχτή η ταβέρνα ή όχι.... Και μάλιστα με 1 αστέρι. Γνωρίζεις τι κόπους έχουμε καταβάλει όλοι εδώ στην ταβέρνα και ειδικότερα η Μαρία για να την υποστηρίξει και να την αναδείξει σε αυτό που είναι;;;; Κι ήρθες εσύ να μας πεις ότι θα μας βάλεις ένα αστέρι επειδή αδυνατούσε να σε εξυπηρετήσει λόγο υπερκόπωσης;;; Καλές διακοπές μεγαλοκριτικέ ωραρίων!!!

Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουλίου 2021

Μας σύστησαν την ταβέρνα της Μαρίας και παρά τις επιφυλάξεις μας για την απομακρυσμένη τοποθεσία πήραμε το ρίσκο και πήγαμε. Το πιο γλυκό ρίσκο της ζωής μας. Απίστευτες γεύσεις ακόμη και στα πιο απλά φαγητά, την σαλάτα, τα κεφτεδάκια, το σαγανάκι....Η κ. Μαρία δεν μαγειρεύει για να ζει αλλά ζει για να μαγειρεύει. Κ.Μαρία και Χριστίνα σας ευχαριστούμε για όλα.
Αλέξανδρος κ Αντίσα
ΥΓ: Κ Μαρία του χρόνου με το καλό θα σου τηλεφωνήσω πριν ακόμη φτάσουμε Λευκάδα να μου χεις έτοιμο τον
κόκκορα που μου υποσχέθηκες...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Adisa_Alejandro
Ο/η Άκης_Κ, Ιδιοκτήτης του Η Ταβέρνα της Μαρίας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιουλίου 2021

Γειά σας φίλοι μου!! Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, για τις υπέροχες στιγμές που περάσατε στην Ταβέρνα της Μαρίας!! Νοιώθω μεγάλη ικανοποίηση όταν διαβάζω τόσο όμορες κριτικές και δυνατή για να συνεχίσω!! Να έχετε ένα υπέροχο καλοκαίρι, και με το καλό του χρόνου να κάνουμε και τον κόκορα!! Πολλές ευχές!!

Η Ταβέρνα της Μαρίας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λευκάδα, Ιόνια Νησιά

Η Ταβέρνα της Μαρίας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

© 2022 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.