“Τίμιο!”
Κριτική για: Αλάβαστρον

Αλάβαστρον
Περιγραφή: Το Αλάβαστρον είναι μια οικογενειακή, προσεγμένη επιχείρηση, η οποία βασίζεται στην αγάπη μας για το ποιοτικό και κυρίως φρέσκο φαγητό. Αυτό που μπορεί να διαπιστώσει κάθε επισκέπτης που δοκιμάζει το μενού μας, είναι η αυθεντικότητα των γεύσεων που προσφέρουμε και των συνολικών υπηρεσιών μας. Ολα τα φαγητά και οι μεζέδες στο μενού μας, παρασκευάζονατι την ίδια μέρα, με πολύ κόπο και μεράκι από τις 8 το πρωί. Αυτο που διαφοροποιεί το Αλάβαστρον είναι η απουσία κατεψυγμένων προιόντων (πλήν γαρίδων που δε βρίσκουμε στην περιοχή)και το πάντρεμα νησιώτικων και αρκαδικών γέυσεων λόγω καταγγωγής. Το αποτέλεσμα δικαιωνει τόσο αυτούς που πρoτιμούν ιδιαίτερης νοστιμιάς κρεατομεζέδες ή θαλασσινές γεύσεις ή ακόμα και τους vegeterian. Η Δήμητρα ιδιοκτήτρια της επιχείρησησ και γνωστή σε όλη την περιοχή για τα μαγειρευτά και τους μεζέδες της, εξασφαλίζει την ποιότητα των υλικών που μπαίνουν κάθε πρωι στην κουζίνα μας.Ο Τριαντάφυλλος, ως ιδιοκτήτης κι αυτος, εξασφαλίζει την ποιότητα της εξυηρέτησης σας, το ύφος και την αισθητική του μαγαζιού και την διαχείριση της συνολικης εμπειριας σας απο το εστιατόριο-μεζεδοπωλείο. Τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας - σε διάφορα πόστα - συνδράμουν και αυτά στην ποιότητα του Αλάβαστρον. Είμαστε πάντα ανοιχτοί και φιλόξενοι να σας βοηθήσουμε και να ανοίξουμε την κουζίνα μας σε σας! Διαπιστώστε και οι ίδιοι την διαφορά του φρέσκου και ποιοτικού!
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2021

Καλό φαγητό με μεγάλες μερίδες και καλές τιμές για αυτό που σου προσφέρει. Μόνο θέμα ο περιορισμένος στην πραγματικότητα κατάλογος (μιας και σχεδόν πάντα "έχουν τελειώσει πολλά")... Πόσες φορές να φας το αλακρεμ, τα κεφτεδάκια και τα πανσετάκια?! Πάντως όσες φορές και να τα φας είναι το ίδιο καλά!

Κατά τα άλλα εξυπηρετικότατο προσωπικό και γρήγορο σέρβις.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, 914ioannisk

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουνίου 2021

Το μαγαζί παραδοσιακό και υπέροχο! Το φαγητό ήταν εξαιρετικό και οι ποσότητες μεγάλες. Οι τιμές του πολύ καλές! Κολοκυθοκεφτεδες με πολλά μυρωδικά, πατάτες οχι κατεψυγμένες, χωριάτικη σαλάτα εκπληκτική, τυροπιταρι πεντανοστιμο, μαγειρευτά του ονείρου... Και πόσα άλλα πήραμε... Στο τέλος μας έφεραν και γλυκό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, Zazaargy
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2020

Σταθερή αξία για φέτος. Ευχόμαστε σε σύνέχειά της!
Άριστο σερβις και ευγένια με συνάμα καταπληκτικό φαγητό! Για όποιον ξέρει από ψάρι, απλά να δοκιμάσει την ψητή σαρδέλα. Τοπ στα μαγειρευτά! Νιώθεις πραγματικά πως είσαι σε ένα ταβερνάκι από τα παλιά!

Ευχαριστούμε, Mixalismaria
Η κριτική γράφτηκε 13 Αυγούστου 2020

Επιλέξαμε τα μαγειρευτά φαγητά και εκτός της χωριάτικης σαλάτας, τα υπόλοιπα ήταν απλά αδιάφορα έως κακά!! Κολοκυθοκεφτεδες μια άμορφη λαδερη μάζα, το πιάτο θύμιζε σούπα!! Μοσχαράκι με μακαρόνια, τα μακαρόνια ήταν τουλάχιστον μπαγιάτικα, κοτόπουλο αλά κρεμ, άλλη μια άμορφη μάζα και ο μουσακάς, πλούσια μερίδα αλλά αγευστος και ανάλατος!!
Κρίμα για την επιλογή και τα χρήματα που δώσαμε!!!

Ευχαριστούμε, 91vassiliss
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020

Αρχικά να τονιστεί ότι πολλές πρώτες ύλες ήταν δικής τους παραγωγής κι αυτό είναι σημαντικότατο! Εξαιρετική μελιτζανόσαλάτα "πειραγμενη", τρυφερά και γλυκύτατα παντζάρια, το τυροπιτάρι τους τέ-λει-ο, πανσετουλα ζουμερή. Δροσερό το γλυκάκι τους στο τέλος και εξαιρετική εξυπηρέτηση (η πιο λογοτεχνική παρουσίαση καταλόγου που έχω ζήσε.ι). Μοναδική γευστική "παραφωνία" ήταν οι ντοματοκεφτέδες, που απείχαν από την προσδοκία μας, καθώς θύμιζαν περισσότερο μπιφτεκάκια λαχανικων, ωστόσο ήταν κι αυτοι ελαφροί, καλομαγειρεμένοι και φυσικά τους φάγαμε όλους! Να μην ξεχάσω να σχολιάσω ότι οι ποσότητες ήταν γενναίες κι οι τιμές φιλικές. Πολύ όμορφο το σημείο του καταστήματος, ακόμη πιο όμορφο το κηπάκι τους.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, Have_love_and_food

Αλάβαστρον: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αλάβαστρον: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!