“Απόλυτα ικανοποιημένοι.”
Κριτική για: Γιωργαλάκης

Γιωργαλάκης
Κλείστε τραπέζι
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Γραφική θέα
Περιγραφή: Στο γραφικό ορεινό χωριό,Εύγηρος στη Νότια Λευκάδα βρίσκεται η οικογενειακή ταβέρνα "Γιωργαλάκης".Η μαγευτική θέα συνοδεύεται από ποιοτικό φαγητό βασισμένο σε παραδοσιακά,αγνά ντόπια υλικά σε συνδυασμό με το φιλικό περιβάλλον αλλά και την αγάπη μας για τη μαγειρική. "Εμπνευσή μας...οι χαμογελαστοί άνθρωποι που μας περιβάλλουν,ωθώντας μας να δώσουμε ότι καλύτερο,καρδιά και αληθινά σπιτικό φαγητό!"
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη τοποθεσία, ευγενικό προσωπικό, μεγάλες και πεντανόστιμες μερίδες, γρήγορο service. Να το επισκεφτείτε οπωσδήποτε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2022
1  Ευχαριστούμε, 708chrysaa
Γράψτε μια κριτικήΚριτικές (228)

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Παρά πολύ ωραία ταβέρνα σε ένα όμορφο χωριό. Φαγητό εξαιρετικό, μαγειρευτά άπαιχτα. Κόκορας με χοντρό μακαρόνι που τα σπάει, αρνάκι λεμονατο όλα τα λεφτά. Γενικά σούπερ. Συνίσταται ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
1  Ευχαριστούμε, Dreamer07407721870
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2021

episkeutikame tin taverna kai enthousiastikame apo ta uperoxa magireuta tous kai tin filiki tous antimetopisi
to sinisto !

1  Ευχαριστούμε, Giorgos_pas1985
Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τα ψητά πολύ νόστιμα,το σέρβις αργό αλλά εξυπηρετικό. bonus points για το πεντανόστιμο σταφύλι τους.

Ευχαριστούμε, sofiamyrtoa
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπερεκτιμημένο.Φαγητα κατεψυγμένα κ με καφέ μπεσαμέλ από τα πολλά μικροκύματα..Αισχός τιμές ταβάνι...Δεν θα ξαναπάμε.

Ευχαριστούμε, Christinelazrd
Ο/η elenif2378, Ιδιοκτήτης του Γιωργαλάκης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Σεπτεμβρίου 2020

Καταρχάς ευχαριστούμε που μας επισκέφτηκατε.
Ειλικρινά δεν δέχομαι κανέναν να λέει πως είναι τα φαγητά μας κατεψυγμένα!!!
Άλλο δεν σας άρεσαν και άλλο να προβαινετε σε άκυρα συμπεράσματα!!
Η μητέρα μου είναι στο μαγαζί από το πρωί κάθε μέρα και μαγειρεύει.
Μπείτε να δείτε και φωτογραφίες, μέχρι τη διαδικασία έχουμε του μαγειρέματος!!
Ο Μουσακάς από πάνω όταν ψήνεται στον φούρνο πιάνει κρουστά και ναι γίνεται καφέ. Αλλιώς η μπεσαμελ μένει αψητη.
Καλά για τις τιμές δεν θα μιλήσω, δεν υπάρχει λόγος, ας μπει όποιος θέλει να δει το μενού μας.

Γιωργαλάκης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αθάνι, Απολλώνιοι
Μικρός Γιαλός, Λευκάδα

Λευκάδα, Ιόνια Νησιά
Καρυά, Λευκάδα

Γιωργαλάκης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!