“Αύγουστος στη Λευκάδα ”
Κριτική για: Γιωργαλάκης

Γιωργαλάκης
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Γραφική θέα
Περιγραφή: Στο γραφικό ορεινό χωριό,Εύγηρος στη Νότια Λευκάδα βρίσκεται η οικογενειακή ταβέρνα "Γιωργαλάκης".Η μαγευτική θέα συνοδεύεται από ποιοτικό φαγητό βασισμένο σε παραδοσιακά,αγνά ντόπια υλικά σε συνδυασμό με το φιλικό περιβάλλον αλλά και την αγάπη μας για τη μαγειρική. "Εμπνευσή μας...οι χαμογελαστοί άνθρωποι που μας περιβάλλουν,ωθώντας μας να δώσουμε ότι καλύτερο,καρδιά και αληθινά σπιτικό φαγητό!"
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή, σπιτική κουζίνα. Υπέροχη κατσικίσια φέτα και τζατζίκι home made..
Πολύ φιλικό κι άνετο σέρβις.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
1  Ευχαριστούμε, Artovits

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουλίου 2018

´Εχοντας διαβασει τις υπεροχες κριτικές για το εστιατόριο αυτο, αποφασίσαμε να το επισκευθούμε με τη διάθεση να γευτούμε τη ξεχωριστή οικογενειακή κουζίνα του.
Δε θα έλεγα οτι μειναμε ικανοποιημένοι: ξερό ψωμί, αμφιβολος κοκκορας, κακόγευστα σαλατικά και έτοιμες σάλτσες για συνοδεία ψητων μεταξύ άλλων. Κακώς εννούμενη οικογενειακή ατμοσφαιρα και αμφιβολιες για την υγιεινή του χώρου.
Οι τιμές θα ελεγα κανονικότατες όπως άλλωστε και οι μερίδες.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, Zouxman
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό τα σπάει εδω.. Τα προϊόντα ειναι απο το κήπο τους, τα τυρια ειναι απο τα ζωα τούς..
Το φαγητο ηταν πεντανόστιμο...
Το συστήνω ανεπιφύλακτα..

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2018
2  Ευχαριστούμε, Bledi k
Ο/η Eleni F, Ιδιοκτήτης του Γιωργαλάκης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Αυγούστου 2018

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια.
Πάντα προσπαθούμε να προσφέρουμε το καλύτερο δυνατόν. Μαγειρεύουμε όπως στο σπίτι μας και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που οι πελάτες μας το εκτιμούν και φεύγουν στο πλείστον ευχαριστημένοι.
Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε!

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μπράβο στους ιδιοκτήτες! Νόστιμα φαγητά φτιαγμένα με μεράκι, σε πολύ καλές τιμές. Ήταν για μας μια ευχάριστη έκπληξη! Η παστιτσάδα πεντανόστιμη, ανταγωνίζεται επάξια αυτή που είχαμε φάει στους Παξούς... δοκιμάστε οπωσδήποτε τη φέτα που φτιάχνουν οι ίδιοι, κατά προτίμηση ψητή που βγάζει όλη τη νοστιμιά της!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2017
1  Ευχαριστούμε, lia_traveller
Ο/η Eleni F, Owner του Γιωργαλάκης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Σεπτεμβρίου 2017

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια.Πραγματικά σημαίνουν πολλά για μας αφού έρχονται σαν επισφραγισμα των προσπαθειών μας να προσφέρουμε όσο το δυνατόν καλύτερο και ποιοτικό φαγητό φτιαγμένο με αγάπη.
Χάρη σε όλους εσάς κάθε χρόνο προσπαθούμε να γίνουμε λίγο καλυτεροι.
Ευχαριστούμε και πάλι και ευχόμαστε να σας ξαναδούμε!!

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Απλά απίστευτο φαγητό από την Κα Βούλα , είναι από τα κρυμμένα μυστικά της Λευκάδας σε ένα πανέμορφο χωριό

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2017
2  Ευχαριστούμε, Apostolos M

Γιωργαλάκης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κοντάραινα, Βασιλική

Μικρός Γιαλός, Λευκάδα
Λευκάδα, Ιόνια Νησιά

Καρυά, Λευκάδα
Λευκάδα, Ιόνια Νησιά

Γιωργαλάκης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!