“Πολύ καλό!”
Κριτική για: Amente Restaurant & Cocktail Bar

Amente Restaurant & Cocktail Bar
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί διαθέτει εξαιρετικό χώρο,απίστευτη θέα μιας απέραντης θάλασσας και τρομερή επιλογή μουσικής.
Χάνει ένα αστέρι διότι το γλυκό άργησε να παραδοθεί στο τραπέζι μας καθώς και ο λογαριασμός ( είχε δοθεί κατά λάθος σε διπλανό τραπέζι).

Ευχαριστούμε, theofanispek

Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλο εστιατοριο -κοκτειλ bar με ευγενικο προσωπικο και πολυ αξιοπιστο φαγητο.
Η θεα ειναι ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ..!

Ευχαριστούμε, mousou5
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2020

Κάναμε κράτηση για να πάμε,δεν απαιτησαμε συγκεκριμένο τραπέζι,πράγμα που θεωρώ υπερβολικό και το κάνω μόνο σε μαγαζιά γνωστών μου.
Το τραπέζι ήταν στη μέση , μια χαρά βλέπαμε το ηλιοβασίλεμα και όλα.
Οι τιμές λίγο τσιμπημενες,αλλά γενικώς αξίζουν τον κόπο. Σερβις μια χαρά, με περιθώρια βελτίωσης. Κοκτέιλ πολύ καλά, σαλάτα μέτρια, φακές εγκλουβής με μοσχαράκι εξαιρετικές,και χταπόδι εξίσου πεντανόστιμο. Σαν μεριδες ,οι φακές μια χαρά , η σαλατα και το χταπόδι μετρια. Κρατήστε τις τιμες σας, αυξήστε ελάχιστα τις μερίδες σας.
Πολύ καλή εμπειρία σε γενικές γραμμες! Καλές δουλειές!

Ευχαριστούμε, Q4905DN_
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε με τον σύντροφό μου χωρίς να έχουμε κλείσει τραπέζι και για καλή μας τύχη μας εξυπηρέτησαν . Φάγαμε ένα υπέροχο ριζότο ένα καραμέλομενο χταπόδι. Μία καταπληκτική πράσινη σαλάτα με σταφύλια ξηρούς καρπούς κ τυριά ένα καρπατσιο που ρώτησα τι ψάρι ήταν κ μας είπαν λαυράκι ,πολύ δροσερό κ από τα πιο ιδιαίτερα που έχουμε φάει . Πήραμε αλμυρή πραλινα πολύ ιδιαίτερο γλυκό αλλά ωραίο . Πήραμε δύο siete κοκτέιλ τα οποία ήταν φοβερά . Το ηλιοβασίλεμα με το μαγαζί σε στοιχείο με το νερό ήταν μοναδικό και με παντρεμα την λάιβ μουσική !!
Το σέρβις ήταν άψογο και σε συστήνω το μαγαζί Με άριστα το 10

2  Ευχαριστούμε, zoitempleri
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν...
Βρέθηκα στο μαγαζί απόψε, 5 Αυγούστου. Είχα κάνει κράτηση σε ένα τραπέζι στην πισίνα. Η κατάσταση έχει ως εξής...
Η πρώτη επαφη έγινε με τον υπεύθυνο στο τηλεφώνημα μου για κράτηση. Σύμφωνα με αυτόν, όσοι δεν έχουν την δυνατότητα να δώσουν το λιγότερο 40€/άτομο για να καθησουν στα τραπέζια στην πισίνα πάνε εκεί απλα “για να κάνουν την δουλειά τους” και “παίρνουν μια σαλατα”. Κύριε, να σας ενημερωσω ότι στα τραπέζια που δεν ήταν στην πισίνα, οι άνθρωποι έτρωγαν κανονικά κυρίως πιάτα, ελπίζω να μην σας χάλασα τον όμορφο κοσμο σας. Θα έπρεπε να ντρέπεστε που υποτιμάτε ετσι τους πελάτες σας.
Δεύτερον, τέτοιο μαγαζί επιβάλλεται να έχει πάρκινγκ κι όχι να αφήνουμε τα αυτοκίνητα μας στον δρόμο.
Τρίτον, το φαγητο δεν ήταν καθόλου ωραίο. Δοκιμάσαμε καραμελωμένο χταπόδι, ριζότο, σαλατα σπανάκι, καλαμάρι. Μόνο το ριζότο άξιζε. Τα υπόλοιπα είχαν μια ανεκδιήγητη ξινίλα. Θα σας συμβούλευα να αλλάξετε σεφ.
Για όλα αυτά τα ωραία λοιπόν πληρώσαμε 103€ δυο άτομα. Ομολογώ ότι ο χώρος είναι όμορφος, η θέα μέτρια (δεν συγκρίνεται με ηλιοβασίλεμα Σαντορίνης και Μυκόνου) αλλα με τετοια ποιότητα φαγητού απλα είναι απογοήτευση. Έχασα ένα βράδυ από τις διακοπές μου για να μείνω νηστική.

1  Ευχαριστούμε, despoinak195
Ο/η stathisdel, Owner του Amente Restaurant & Cocktail Bar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Αυγούστου 2020

Σας ευχαριστουμε πολυ για την αξιολογηση σας.
Λυπουμαστε πολυ που νοιωθετε οτι χασατε ενα βραδυ απο τις διακοπες σας.
Μας καλεσατε και ζητησατε επιτακτικα να κλεισετε ενα "καλο" τραπεζι, σας ενημερωσαμε ποια ειναι η πολιτικη του εστιατοριου μας με καποια συγκεκριμενα τραπεζια (5 απο τα 40), σας ειπαμε οτι βαζουμε ελαχιστη ( οχι εξτρα) καταναλωση σε καποια τραπεζια , μας ρωτησατε για ποιο λογο υπαρχει αυτος ο ορος και σας ενημερωσαμε οτι καποιοι πελατες ερχονται απλα για μια φωτογραφια και να φανε μια σαλατα. αυτο δεν προσβαλει ουτε εσας, αλλα πολυ περισσοτερο τους πελατες που ερχονται καθε βραδυ στο μαγαζι μας και μας τιμουν με την παρουσια τους. ειλικρινα δεν καταλαβαινουμε πως το συνδιασατε ετσι και γραφετε αυτο πως θα επρεπε να ντρεπομαστε χωρις να σας εχουμε πει τιποτε προσβλητικο για κανεναν.
Επισης οπως λετε, χαλασατε 103 ευρω για τα οποια σας ευχαριστουμε αλλα θα συμφωνησετε οτι ειναι πολυ περισσοτερα απο την ελαχιστη καταναλωση που σας ειπαμε,
Δεν σας ειπαμε ποτε οτι εχουμε καλυτερο ηλιοβασιλεμα απο αλλα νησια, σας ευχαριστουμε πολυ που μας συγκρινετε με τα καλυτερα,αυτο σιγουρα τιμαει το νησι μας.

Parking εχει το μαγαζι και ειναι για 45 αυτοκινητα, θα προσπαθησουμε να το αυξησουμε για την επομενη χρονια.
Σε καθε περιπτωση κραταμε την κριτικη σας και θα προσπαθησουμε να γινουμε , σε αυτα που καταλαβαινουμε, καλυτεροι.
Να ειστε καλα και ευχομαστε να περασετε υπεροχα τις υπολοιπες διακοπες σας

Amente Restaurant & Cocktail Bar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!