“Ένα μικρό αλλά όμορφο μουσείο”

Βυζαντινό Μουσείο Αργολίδας
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: <1 ώρα
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2017

Το Βυζαντινό Μουσείο του Άργους είναι ιδιαίτερα καλαίσθητο και σύγχρονο. Η ξενάγηση μας από την κυρία Σούλα ήταν εξαιρετική και όλοι οι υπάλληλοι έδειχναν πόσο πολύ το αγαπούν και θέλουν να το αναδείξουν. Περάσαμε πραγματικά πολύ όμορφα κατά την επίσκεψή μας σε αυτό αφού είχαμε την τύχη να μας εξιστορούν την ιστορία των εκθεμάτων! Αξίζει να το επισκεφθείτε!!!

1  Ευχαριστούμε, dimidour
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 2 Ιουλίου 2017

Ολοκαίνουριο μουσείο σε χώρο με πλούσια ιστορία. Βρίσκεται δίπλα ακριβώς από την κεντρική πλατεία της πόλης. Το προσωπικό ήταν πολύ φιλικό και μας έκαναν μία μικρή ξενάγηση. Τα εκθέματα ήταν ποικίλα και έδιναν μια ιδέα για τη ζωή εκείνης της εποχής.

Ευχαριστούμε, killbill7
Η κριτική γράφτηκε 13 Μαΐου 2018

Η κριτική γράφτηκε 8 Μαΐου 2018

Η κριτική γράφτηκε 30 Μαΐου 2017

Βυζαντινό Μουσείο Αργολίδας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άργος, Περιοχή Αργολίδας
Άργος, Περιοχή Αργολίδας

Βυζαντινό Μουσείο Αργολίδας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!