“Ε, όχι κι έτσι!!!”
Κριτική για: Ψαροταβέρνα Ισιδώρα

Ψαροταβέρνα Ισιδώρα
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όποιος θέλει να χαλάσει την Κυριακή του, άς κοπιάσει...
Απίστευτη ανοργανωσιά, με χαμένες κρατήσεις και καθυστέρηση στο σερβίρισμα πού υπερέβη το δίωρο, για τα ορεκτικά μόνο.
Χύμα κρασί ξυδιάς, τζατζίκι αλλά και μελιτζανοσαλάτα με την απαραίτητη τρίχα και το απίστευτο...ξεμείναμε απο ψωμί και στείλαμε να ψάξουμε!!!
Στό τέλος , δεν ήρθε κ'άν η μισή παραγγελία και, αφού υποτίθεται ότι είχαμε τελειώσει- ούτε γλυκό ούτε τίποτα( παρ'όλο που σε κάποια τραπέζια πήγανε γλυκό)!!!
Ελάχιστα εναπομείνατα φαγητά από τον κατάλογο, άν και ήταν μόνο 3 το μεσημέρι!!!
Κατά τα λοιπά, αποδεκτά φαγητά, τίποτα το ιδιαίτερο όμως που να δικαιολογεί τις τιμές του.
Επειδή έχω ξαναπάει στο παρελθόν, αρκετές φορές μάλιστα, το χουνέρι που πάθαμε τώρα ήταν απίστευτο.
Μακριά!!

1  Ευχαριστούμε, GJV V

Η κριτική γράφτηκε 26 Νοεμβρίου 2017

1.Υποχρεωθήκαμε να αγοράσουμε εμφιαλωμένο νερό, στο Μαραθώνα που υδρεύει με καθαρό νερό ολόκληρη την Αττική! Δεν πρόσφεραν νερό βρύσης και μας το δήλωσαν απερίφραστα!
2. Οι τιμές στον τιμοκαταλάλογο ήταν διαφορετικές - αλλά πανομοιότυπες χωρίς καμια διαφοροποίηση- από εκείνες που μας χρέωσαν!
3. Είμαστε 6 άτομα, και πληρώσαμε για 5 γεύματα με κρέας κατσαρόλας, 3 σαλάτες και 2 μπουκάλια μπύρας, 96 ευρώ! Η τιμή μας φάνηκε υπερβολικά υψηλή αν λογαριάσουμε και το ό, τι είμαστε μία Κίνηση Πολιτών Αλίμου και φέραμε στο συγκεκριμένο εστιατόριο 50 άτομα!!!
4. Η ποιότητα του φαγητού ήταν πολύ κακή: τηγανητές πατάτες " εμβαπτισμένες" στη σάλτσα, στεγνές σαλάτες, πολυτηγανισμένο λάδι...
5. Μεγάλη καθυστέρηση στην εξυπηρέτηση μολονότι είχε ειδοποιηθεί ο εστιάτορας και θα έπρεπε να είχε προετοιμαστεί!

1  Ευχαριστούμε, charicleiamytta
Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2017

Καλοί οι κολοκυθοκεφτέδες και η τυρόπιττα. Το ψάρι ήταν και αυτό καλά ψημένο. Οι πατάτες παρότι χειροποίητες - τίποτε το ιδιαίτερο. Η χωριάτικη θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη και με κάποια τσαχπινιά για την τιμή της. Γενικώς παρότι το φαγητό ήταν καλό, το θεώρησα υπερτιμημένο. Κατά μέσω όρο 30 Ευρώ το κεφάλι!!! Θα μου πεις ψάρι, αλλά και πάλι... Θα μπορούσαν έστω να προσφέρουν ένα επιδόρπιο, ένα κρασί, ένα κάτι τις... Από τα πολύ θετικά του ότι ήταν πάνω στο κύμα...

Ευχαριστούμε, alexias128
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2017

Πήγαμε μια παρέα 5 ατόμων με 3 παιδιά. Κυριακή μεσημέρι δεν είχε καθόλου κόσμο. Ειναι ακριβώς πάνω στην θάλασσα, τα παιδιά έπαιζαν με τα κύματα. Το service αργό σαν να βαριοντουσαν. Το φαγητό μετριότατο, ένιωθες την λαδίλα. Οι ποσότητες μικρές σερβιρισμένες σε μικρά πιατάκια. Τα καλαμαράκια για μια μερίδα που τα χρέωσαν 11euro ήταν μετρημένα 7 σε ένα μικρό πιατάκι...πληρώσαμε 117euro και δεν μας κέρασαν τίποτα. Ούτε παγωτό ούτε φρούτο. Το ίδιο βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την λαδίλα στο στομάχι μου. Ποτέ ξανά...

Ευχαριστούμε, sotirisl2017
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2017

Βρίσκεται κυριολεκτικά πάνω στο κύμα σε μια ήσυχη περιοχή.
Το περιβάλλον προσεγμένο αλλά όχι και τίποτε το ιδιαίτερο.
Η ποιότητα του φαγητού μέτρια και απελπιστικά μικρές μερίδες τοποθετημένες σε πιατελάκια μινιατούρες.
Οι τιμές πάλι κάτι παραπάνω από τσιμπημένες.
Ένα πλοκάμι χταπόδι 11 ευρώ! Το διαπραγματευτήκαμε και μας σέρβιραν τρία μικρά
πλοκάμια!
Κακοτηγανισμένα καλαμαράκια που μύριζαν έντονα άψητο αλεύρι και πολυχρησιμοποιημένο λάδι.
Κακοί οι κολοκυθοκεφτέδες, ξεροτηγανισμένοι, σχεδόν καμένοι, πνιγμένοι στο λάδι.
Παραγγείλαμε γαριδάκι Σημιακό και μας έφεραν γαρίδες (φρέσκιες μεν) αλλά όχι αυτό
που ζητήσαμε.
Έλεος βρε παιδιά... Πόσο ακόμη θα κοροϊδεύετε τον κόσμο;;
Α! μας κέρασαν παγωτό στο τέλος.

Ευχαριστούμε, Ioanna V

Ψαροταβέρνα Ισιδώρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μαραθώνας, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Άγιος Παντελεήμων, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Νέα Μάκρη, Μαραθώνας
Αρτέμιδα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Ραφήνα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Νέα Μάκρη, Μαραθώνας

Ψαροταβέρνα Ισιδώρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!