Μια μίνι κρουαζιέρα

Από Κάβο πήγαμε Λιχαδονήσια δύο οικογένειες με μικρά παιδιά. Ωραία εμπειρία. Υπάρχει ξενάγηση γύρω... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2021
aggelikiHM
Αθήνα, Ελλάδα
Εκδρομή καμενα βούρλα - Μονολια

Παραλια Μονολιας : οργανωμένη,καθαρή ,πολιτισμένη. Παραλια Λιχαφονησια:χύμα,δυνατή μουσικη... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2021
jimmys t
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2020

Η παραλία πολύ ρηχή. Εχει πολύ κόσμο και δεν μπορείς να κάνεις μπάνιο. Σίγουρα έχασα μια ημέρα από τις διακοπές μου. Η ξενάγηση ήταν καλή , την ημέρα που πήγα δεν ήταν τόσο θολά τα νερά και είδαμε το ναυάγιο.

Ευχαριστούμε, emmypanos
Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2020

Πρώτη φορά πηγα ηξερα τι θα συναντήσω πραγματικά ντροπή και αίσχος ρε φιλε βαλε ενα όριο ατόμων τι φορτώνεις μαι ξεφορτώνεις καθε μισή ωρα γ...ω την ελλαδα μου μεσα

1  Ευχαριστούμε, _ngel0sl
Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Λυπάμαι που θα πρέπει να το παραδεχτώ, αλλά έχασα μια μέρα από τις διακοπές μου πηγαίνοντας εκεί.
Τίτλοι όπως “Σεϋχέλλες” και «Μπαχάμες” της Ελλάδας ουδεμία σχέση δεν έχουν με την πραγματικότητα.
Βλέποντας τις φωτογραφίες και διαβάζοντας για την περιοχή, περίμενα ότι θα συναντήσω ένα άγονο, όμορφο μέρος με υπέροχα νερά κι ηφαιστειογενή πετρώματα... τα νερά εξακολουθούν να είναι ωραία και γαλάζια, τα πετρώματα υπάρχουν, μπορεί ακόμη και να συναντήσεις από κοντά φώκιες καθώς πηγαίνεις... αλλά από την άλλη, γίνεται πραγματική «απόβαση» με παρα πολύ συχνά καραβάκια, που φορτώνουν συνεχώς κόσμο ένα μικρό νησάκι, με μια πολύ μικρή παραλιούλα, που πραγματικά δεν χωράει άλλο κόσμο, οπότε καταλήγεις αν πας νωρίς να ακουμπιεσαι σχεδόν με τους διπλανούς σου στην ξαπλώστρα, πράγμα απίστευτα αμήχανο και δεν το θέλω καθόλου ή αν έρθεις αργότερα, να φοράς το τσεμπέρι σου και ψάχνεις για μια σκιούλα για να σταθείς κάτω από τον καυτό ήλιο..(που πιθανόν να μην τη βρείς) οπότε μπαίνεις στο επόμενο καραβάκι κ φεύγεις.
Η τηγανίλα από την καντίνα διάχυτη παντού..ο καφές απλά ασχολίαστος. Η εξυπηρέτηση με μικρόφωνο λες κι είμαστε στα Γκούντις το 1998.
Δεν το προτείνω, εκτός ίσως αν πάτε εκτός σεζόν, ή αν είστε άνω των 75 ετών και πάτε οργανωμένη με το ΚΑΠΗ της περιοχης σας. Επίσης λευτεριά στις φώκιες.

7  Ευχαριστούμε, Vassilica
Η κριτική έγινε: 12 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αν δε σας αρέσει να χαϊδευετε με το δάχτυλο του ποδιού σας το αυτί κάποιου αγνώστου, μην πάτε στα λιχαδονήσια Αύγουστο. Δεν γνωρίζω πως είναι άλλους μήνες. Και 15 ευρώ το καραβάκι το κεφάλι νομίζω είναι αρκετά. Αρκετή βρώμα στο νησί, εκτός αν βρεις κάποια καβατζα όπως εμείς αλλά θέλει αρκετό ψάξιμο

2  Ευχαριστούμε, eleftheriosm411
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2020

εγώ όταν επισκέπτομαι το νησί πηγαίνω με ιδιωτικό σκάφος... όποτε δεν έχω την ταλαιπωρία με τα καραβάκια... αυτό που θέλω να συμπληρώσω είναι ότι πηγαίνω πολλά χρόνια και τα νερά είναι εξαιρετικά.. άμα θέλει κάποιος όμως να πάει πρέπει να φύγει με το πρώτο καραβάκι ή να είναι εκεί 10.00 το αργότερο διότι μετά τιγκαρει το νησί και δεν έχει Ούτε καρέκλα..

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, GIORGOSSKOTA10