Μια μίνι κρουαζιέρα

Από Κάβο πήγαμε Λιχαδονήσια δύο οικογένειες με μικρά παιδιά. Ωραία εμπειρία. Υπάρχει ξενάγηση γύρω... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2021
aggelikiHM
Αθήνα, Ελλάδα
Εκδρομή καμενα βούρλα - Μονολια

Παραλια Μονολιας : οργανωμένη,καθαρή ,πολιτισμένη. Παραλια Λιχαφονησια:χύμα,δυνατή μουσικη... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2021
jimmys t
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 12 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αν δε σας αρέσει να χαϊδευετε με το δάχτυλο του ποδιού σας το αυτί κάποιου αγνώστου, μην πάτε στα λιχαδονήσια Αύγουστο. Δεν γνωρίζω πως είναι άλλους μήνες. Και 15 ευρώ το καραβάκι το κεφάλι νομίζω είναι αρκετά. Αρκετή βρώμα στο νησί, εκτός αν βρεις κάποια καβατζα όπως εμείς αλλά θέλει αρκετό ψάξιμο

2  Ευχαριστούμε, eleftheriosm411
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2020

εγώ όταν επισκέπτομαι το νησί πηγαίνω με ιδιωτικό σκάφος... όποτε δεν έχω την ταλαιπωρία με τα καραβάκια... αυτό που θέλω να συμπληρώσω είναι ότι πηγαίνω πολλά χρόνια και τα νερά είναι εξαιρετικά.. άμα θέλει κάποιος όμως να πάει πρέπει να φύγει με το πρώτο καραβάκι ή να είναι εκεί 10.00 το αργότερο διότι μετά τιγκαρει το νησί και δεν έχει Ούτε καρέκλα..

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, GIORGOSSKOTA10
Η κριτική έγινε: 6 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ήρεμα νερά , ζεστά , ιδανικά για τα παιδάκια . Ομως η πρώτη σειρά απο τις ξαπλώστρες χρεώνετε 5€ η ξαπλώστρα (!) Ενω στο καραβάκι μας είπαν οτι ειναι όλες δωρεάν . Καφες και νερό 4€ .
Παρόλα αυτα η εμπειρία για όσους θέλουν να κάνουν μπάνιο σε πράσινα νερά ειναι πολυ Καλη !

1  Ευχαριστούμε, KatieK2107
Η κριτική έγινε: 6 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο άγονο μέρος, αλλά υπερεκτιμημένο κατά την γνώμη μου! Όσο για το μοναδικό beach bar που είναι εκεί ωραίος καφές...ανύπαρκτο σέρβις κ πολυ μέτριο φαγητό!

2  Ευχαριστούμε, vickykoufop
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2020

Η ξεναγηση και η βόλτα με τη βάρκα καλή, Το ναυάγιο "ναυάγησε", αν δεν είναι λάδι η θάλασσα δεν φαίνεται παρά μόνο μία σκιά που θα μπορούσε να είναι και φύκια. Η παραλία όμορφη, αλλά πολύ μικρή για τον κόσμο που "ψαρεύει" με ψέυτικες υποσχέσεις, γιατί αφενός οι ξαπλώστρες δεν είναι δωρεάν, αφετέρου δεν υπάρχουν ούτε για τους μισούς. Για πληρωμή με πιστωτική/χρεωστική κάρτα το ξεχνάμε. Οι ομπρέλες στο 1 μέτρο η μία από την άλλη και ενώ σε άλλη περίοδο ίσως γινόταν ανεκτό, εν μέσω επιδημίας είναι απαράδεκτο. Μάσκες; Φορέσαμε τις απόκριες πάλι θα βάζουμε; Το προσωπικό και ο καπετάνιος του καραβιού τις μάσκες δεν τις φορούσαν ούτε όταν οι λιμενικοί μπροστά, θα τις φοράνε κατά τη διάρκεια του ταξιδιού; Η επίσκεψη στον κάβο στην εύβοια πολύ καλύτερη, αν και παρότι διαφήμιζαν πως υπάρχουν ξαπλώστρες και ντούζ αν θέλει κάποιος να ξεπλυθεί από το αλάτι, μάλλον εννοούσαν οτι μπορεί κάποιος να κάνει ντουζ όπως πριν από 30 χρόνια με το λάστιχο του ποτίσματος γιατί ντουζιέρα (έστω σαν αυτές που υπάρχουν στις παραλίες) δεν υπάρχει!
Γυρνώντας, την ώρα της επιστροφής, οι λιμενικοί στο λιμάνι τι έλεγχο να κάνουν και σε ποιόν; Να χαλάσουν τις καρδιές τους με τους ντόπιους ή να χαλάσουν την ξενάγηση των ταξιδιωτών;

5  Ευχαριστούμε, dvassil