“Δείπνο υψηλών προδιαγραφών ”
Κριτική για: Mikres Cyclades

Mikres Cyclades
Η κριτική γράφτηκε 1 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το mikres Cyclades με κέρδισε από την πρώτη στιγμή! Ένα προσεγμένο μαγαζί από έξω και μια εξαιρετική ευγένεια από μέσα! Οι σερβιτόροι ευγενέστατοι,γνώριζαν καλά τον κατάλογο και ήταν πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν! Τιμές λογικές για αυτό που προσφέρει! Ας περάσουμε τώρα στο κύριο θέμα,το φαγητό! Το δικό μου πιάτο μου το πρότεινε η σερβιτόρα και ήταν λινγκουινι με καραβίδες. Ήταν απλά εξαιρετικό! Δεμένη η σάλτσα,οι καραβίδες πεντανόστιμες και τα ζυμαρικά όσο έπρεπε βρασμένα! Ο σύντροφος μου δοκίμασε το ριζότο με τα Θαλασσινά και ξετρελάθηκε! Το ορεκτικό με τις γαρίδες και το κανταΐφι επίσης γευστικό! Να συνεχίσετε έτσι και ελπίζουμε κάποια στιγμή να σας ξανά επισκεφτούμε!

Ευχαριστούμε, Q6013JS_
Ο/η Kyriaki S, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Mikres Cyclades, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Οκτωβρίου 2018

Αθανασία σε ευχαριστούμε πάρα πολύ! Η περιγραφή σου είναι εξαιρετική και πραγματικά εκτιμούμε βαθύτατα το ότι αφιέρωσες χρόνο για να μοιραστείς την εμπειρία σου! Φυσικά, πιο πολύ από όλα μας χαροποιεί το ότι απολαύσατε τα πάντα!! Ελπίζουμε κι εμείς να σας ξαναδούμε!!

Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2018

Χωρίς να σου φαίνεται ,σε ενα σημείο αδιαφορο, υπαρχει αυτο το διαμαντάκι
Πολύ καλό φαγητό ψαροφαγίας ,πολυ κσλο σέρβις και τιμές ανάλογες όχι φθηνό όσο αξίζει ..
Το προτείνω χωρίς καμμία αμφιβολία ,ειναι πραγματικό εξαιρετικό

Ευχαριστούμε, Delfinosimos
Ο/η Kyriaki S, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Mikres Cyclades, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Οκτωβρίου 2018

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα υπέροχα λόγια σου! Θα σε περιμένουμε και το επόμενο καλοκαίρι με περισσότερες γευστικές προτάσεις!

Η κριτική γράφτηκε 18 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απολαύσαμε ένα εξαιρετικό δείπνο στο εατιατοριο.
Φαγαμε τον ντάκο, τους τυρολουκουμαδες, γαρίδες με Καντάφι, ριζότο θαλασσινών και καραβιδομακαροναδα.
Όλα εξαιρετικά και πολύ ποιοτικά.
Το προτεινω ανεπιφυλακτα.!

1  Ευχαριστούμε, Andreas B
Ο/η Kyriaki S, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Mikres Cyclades, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Σεπτεμβρίου 2018

Ανδρέα σε ευχαριστούμε πολύ!!! Εκτιμούμε βαθύτατα την εμπιστοσύνη που μας έδειξες αλλά και τον χρόνο που αφιέρωσες για να μοιραστείς την εμπειρία σου και να συστήσεις το εστιατόριο μας!! Ελπίζουμε να σε ξαναδούμε!

Η κριτική γράφτηκε 17 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφος χώρος.. εξυπηρετικο και φιλικό προσωπικό.. τιμές λίγο τσίμπημενες αλλά όχι χωρίς λόγο και όχι υπερβολικές.. όσα πιάτα δοκιμάσαμε αρκετά γευστικά..

Ευχαριστούμε, lena k

Σε ευχαριστούμε πολύ Λένα! Μας τιμά η κριτική σου και μας δίνει χαρά το γεγονός ότι απόλαυσες το φαγητό, την ατμόσφαιρα και την εξυπηρέτηση στις Mikres Cyclades! Θα χαρούμε να σε ξαναδούμε!

Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε διαβάσει τόσα σχόλια για το ποσό ακριβό ήταν και το αφήσαμε για τελευταία μέρα πριν φύγουμε παρότι λέγαμε να μην πάμε καν.Ευτυχως που πήγαμε!!Ειναι μια πειραγμενη ελληνική κουζίνα με τιμές Αθήνας όπως σε όλο το νησί!!
Πολύ ωραίοι λουκουμάδες με τυριά, τρομερές πατάτες με σος σκόρδου και γραβιέρα ναξου, εξαιρετικες γαρίδες με κανταΐφι (πολύ φρέσκιες) και πολύ ωραίος, ελαφρύς ντάκος!!Για κυρίως Λινγκουίνι με μελάνι σουπιάς και καραβίδες και αρνί με φάβα!!Πολυ νόστιμα και τα 2 (μόνο οι καραβίδες δε μου φάνηκαν τόσο φρέσκιες)!Αυτα τα πιατα με 2 μπουκάλια νερό και 2 ποτήρια κρασί 70€!Ας συγκρίνουμε τέτοιου είδους μαγαζιά με αντίστοιχα τους και όχι με πιτσαρίες ή σουβλάκια για να αποτυπώνουμε σωστή κριτική και όχι παραπλανητική..
Χαμογελαστό και εξυπηρετικο προσωπικό!
Πολύ καλή δουλεια!

Ευχαριστούμε, Eleni_Cham17

Ελένη σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα υπέροχα λόγια σου!!!! Χαιρόμαστε πολύ που επισημαίνεις την άριστη σχέση τιμής-ποιότητας που προσφέρουμε!! Πάνω από όλα χαιρόμαστε που απόλαυσες τις γαστρονομικές μας προτάσεις και την εξυπηρέτηση όλης της ομάδας μας! Σας περιμένουμε και το επόμενο καλοκαίρι!!!

Mikres Cyclades: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κουφονήσι, Κυκλάδες

Mikres Cyclades: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!