“Μαγική θέα !!!”

Αγναντι Του Σαρωνικου
Περιγραφή: Το "ΑΓΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ" είναι ένας χώρος που στεγάζει παράλληλα εστιατόριο και καφετέρια.Βρίσκεται στο 5ο χλμ Εθνικής Οδού Κορίνθου-Κρανιδίου, σ'ένα ύψωμα μετά την Παλαιά Επίδαυρο. Το "ΑΓΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ" είναι το μέρος που προσφέρει απλόχερα την ωραιότερη θέα του Σαρωνικού κόλπου σε υψόμετρο 450 μέτρων απο τη θάλασσα!!!Χάρη στο ύψωμα αυτό ο επισκέπτης μπορεί να απολαύσει την πανοραμική θέα της Παλαιάς Επιδαύρου, όπως και να δει απέναντι του τον Πειραιά,την Αίγινα και το Αγκίστρι. Στο μαγαζί μας μπορείτε να απολαύσετε τα σπιτικά-μαγειρευτά φαγητά μας,φρέσκα κρέατα στα κάρβουνα καθώς και τις παραδοσιακές χειροποίητες πίτες μας.Εκτός από τα φαγητά μας, το κατάστημα μας μπορεί να σας προσφέρει,χειροποίητα και μόνο, γλυκά,όπως την πορτοκαλόπιτα,σοκολατόπιτα και μιλφέιγ!!! Παράλληλα,μπορείτε να δοκιμάσετε και τους καφέδες μας (Portioli) αλλά και τον παραδοσιακό ελληνικό καφέ(ψημένο στο μπρίκι!). Το κατάστημά μας είναι κατάλληλο για οικογένειες(καθώς υπάρχει άπλετος χώρος για να παίξουν τα παιδιά σας) και προσφέρεται επίσης για διάφορες εκδηλώσεις(γάμους,βαπτίσεις,διάφορους εορτασμούς κ.λ.π) που θα περιλαμβάνουν έως 160 άτομα,εντός αίθουσας(σε ακατάλληλες καιρικές συνθήκες!). Άν θέλετε να χαλαρώσετε και να ηρεμήσουν το μυαλό και η ψυχή σας το καταλληλότερο μέρος είναι αδιαμφισβήτητα το "ΑΓΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ".
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φανταστική θέα και πεντανόστιμα φαγητά!! Ειδικά τα παϊδάκια δεν περιγράφονται!!!Μπράβο στις κοπέλες!!

2  Ευχαριστούμε, Andreas-Alexia C

Η κριτική γράφτηκε 23 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ότι πρέπει για μια στάση από ενα ταξίδι.Πραγματικά είναι απο τις καλύτερες θεές που εχω δει και μπορώ να κάτσω με τις ωρες.Το προσωπικό είναι πάντα ευγενικό και το μέρος είναι πολυ ζεστό και φιλόξενο! Ο καφές βέβαια είναι καλός προς μέτριος.Το φαγητο οσες φορές και να εχουμε φάει είναι εξαιρετικό.Δεν θα το βαρεθώ πότε αυτό το μέρος νομίζω!!

1  Ευχαριστούμε, Marianne113447
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Και μονο για την θεα του αξιζει να το επισκευθει καποιος ειτε για καφε-γλυκο-παγωτο, ειτε πολυ περισσοτερο για φαγητο. Οτι φαγαμε ηταν γευστικοτατο, οι τιμες φυσιολογικες. Το μονο προβλημα που αντιμετωπισαμε χωρις την ευθυνη του μαγαζιου ηταν οι μελισσες που κανανε αισθητη την παρουσια τους οπως και διαφορα αλλα ζουζουνια.

Ευχαριστούμε, marios b
Ο/η Popi B, Ιδιοκτήτης του Αγναντι Του Σαρωνικου, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 31 Αυγούστου 2017

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την όμορφη κριτική και την βαθμολογία σας!!
Χαιρόμαστε που συστήνετε το εστιατόριο-καφέ μας και σε άλλους.
Ελπίζουμε να μας επισκεφθείτε ξανά στο μέλλον.

** Αναφορικά με τα ζουζούνια,θα θέλαμε να τονίσουμε στους υπολοίπους (για να μην φανταστεί όποιος δεί την κριτική σας,όλα τα είδη ζουζουνιών) ότι είναι ένα συγκεκριμένο είδος,στο μέγεθος της πασχαλίτσας,εποχικό ας το πούμε(γιατί εμφανίστηκε τον Αύγουστο),το οποίο παρά τις τακτικές μας απεντομώσεις σε όλη την έκταση είναι λίγο δύσκολο να απομακρυνθεί.Επίσης,θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι δεν είναι επικίνδυνο και ότι όταν παρουσιαστεί αυτό γίνεται μόνο στον εξωτερικό μας χώρο(μπαλκόνι-κιόσκι).
Αυτά είναι ας το πούμε τα "μειονεκτήματα" του βουνού και γενικότερα της φύσης.:)

Παρόλα αυτά σας ευχαριστούμε που αναγνωρίζετε οτι δεν ευθυνόμαστε και ότι κάνουμε ό,τι καλύτερο για τους πελάτες μας.

Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2017

Φοβερή θέα..!!! Παρα πολυ καλο φαγητο.. ! Οι ιδιοκτήτες ευγενέστατοι, εξυπηρετικοί, χαμογελαστοί. Πολύ καλές τιμες. Τέλος μια υπεροχη πορτοκαλοπιτα με παγωτο για κερασμα ....Συγχαρητήρια στους ιδιοκτήτες! Θα το ξανα επισκεφτώ σιγουρα.....

2  Ευχαριστούμε, metaxoulialex
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό ! Το καλύτερο μπιφτέκι που έχω φάει! Ζουμερό, καλοψημένο, μαμαδιστικο! Οι ιδιοκτήτες ευγενέστατοι, εξυπηρετικοί, χαμογελαστοί. Αξίζει να το επισκεφθεί κανείς! Στο τέλος η σπιτική πορτοκαλοπιτα με παγωτό σε αποτελειώνει γευστικά! Συγχαρητήρια στους ιδιοκτήτες για την ποιότητα και την εξυπηρέτηση!

1  Ευχαριστούμε, Ioalag
Ο/η Popi B, Ιδιοκτήτης του Αγναντι Του Σαρωνικου, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Αυγούστου 2017

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα τόσο όμορφα λόγια σας και για την βαθμολογία σας!
Χαιρόμαστε που μείνατε ευχαριστημένος/ευχαριστημένη από την κουζίνα μας!
Χαιρόμαστε επίσης, που αναγνωρίσατε ότι μαγειρεύουμε έχοντας ως κύριο "συστατικό"...τα ποιοτικά υλικά!

Ελπίζουμε να μας επισκεφθείτε ξανά ,για να δοκιμάσετε και τα υπόλοιπα πιάτα μας!

Υ..Γ. Πιστεύω να περάσατε όμορφα στο "tour" σας στην γύρω περιοχή αλλά και στο Ναύπλιο.

Αγναντι Του Σαρωνικου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Επίδαυρος, Περιοχή Αργολίδας

Αγναντι Του Σαρωνικου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!