Eleftheria A
Ναύπλιο, Ελλάδα

Ονειρεμένη οικογενειακή διαμονή

Κριτική για: Mykonos Grand Hotel & Resort
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 8 Αυγ 2020μέσω κινητής συσκευής
Το πιο φιλόξενο και ανεπιτήδευτο ξενοδοχείο με υψηλή αισθητική και χαλαρή πολυτέλεια!!! Τα πάντα είναι σε απόλυτη αρμονία, πολυτέλεια- απλότητα, επαγγελματισμός - εγγύτητα, καθαριότητα - σπιτική νοικοκυροσύνη, και το πλέον για μένα σημαντικό ειλικρινά φιλόξενοι άνθρωποι... Θέλω να ευχαριστήσω όλους αυτούς που έκαναν τη διαμονή μου αξέχαστη με την άψογη εξυπηρέτηση και την διακριτική τους παρουσία, ώστε να νοιώσω πραγματικά χαλαρή και ξεκούραστη ως "τιμώμενη" φιλοξενούμενη μιας μεγάλης παραδοσιακής ελληνικής οικογένειας, αυτής του mykonos grand!!! Εξαιρετικός και ο χώρος των spa, η απόλυτη φροντίδα και χαλάρωση σε ένα υψηλής αισθητικής περιβάλλον με θέα το μπλέ του Αιγαίου, τις πλέον ευγενείς και καταρτισμενες υπαλλήλους και την διακριτική πολυτέλεια ακόμα και στην μικρότερη λεπτομέρεια, όπως από τις πιο αφράτες και ευωδιαστες πετσέτες μέχρι το πλέον ανατομικό κρεβάτι μασάζ, το σερβίτσιο τσαγιού, τον ιδιωτικό χώρο χαλάρωσης μετά την θεραπεία σε πισίνα με θέα το πέλαγος... Το ευ ζην στον υπέρτατο βαθμό!!!!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
    297 €
Άγιος Ιωάννης: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
1.321
1.321
Η κριτική έγινε: 21 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο ξενοδοχείο ισάξιο του ονόματος του
Εκπληκτικές εγκαταστασεις πανέμορφα δωμάτια και φανταστικό πρωινό
Το προσωπικό πάντα πρόθυμο να λύσει κάθε απορία
Αξέχαστες διακοπές σε ένα καταπληκτικό ξενοδοχείο

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
Ευχαριστούμε, haratheo
Η κριτική έγινε: 12 Ιανουαρίου 2016

Το μοναδικο ξενοδοχειο που υπαρχει πραγματικη ποιοτητα .
Η ποιοτητα αυτη ξεκινα απο τα ιδια τα αφεντικα που ολοι τους εχουν σπουδασει στην Λωζανη ξενοδοχειακες επιχειρησεις .
Εξαιρετικο φαγητο παντου και ολες τις ωρες .Το πρωινο υπεροχο ,δεν υπαρχει κατι να το ζητησεις και να μην υπαρχει .Απο χυμο φραγκοσταφυλου η μεχρι το πιο απιθανο Γαλλικο τυρι .Στο μεσημεριανο μπαρ -ρεστωραν υπαρχει μεγαλη ευελιξια αλλαγων στα πιατα ωστε να ευχαριστηθει και ο πιο δυσκολος πελατης .
Βασικα στο ξενοδοχειο αυτο πας για να απολαυσεις θαλασσα- ηρεμια - ξεκουραση και ποιοτητα . Τα προσφερει ολα με το παραπανω .
Δεν ειναι τυχαιο οτι ειναι παντοτε γεματο απο ανθρωπους απο τα ακρα της γης που ξερουν να απολαμβανουν .
Τα δωματια θα τα χαρακτηριζα κλασσικα , χωρις ιδιαιτερα περιεργα -τρελλα κομφορ ,αν και αυτα ,συνηθως απευθυνονται σε νεοπλουτους ανικανοποιητους ανθρωπους .
Συστηνω το ξενοδοχειο αυτο ως τον καλυτερο πρεσβευτη του Ελληνικου συγχρονου τουρισμου

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
2  Ευχαριστούμε, DIMITRIS D
Η κριτική έγινε: 23 Σεπτεμβρίου 2014

Παω στη Μύκονο πανω απο 20 χρονια και φετος παντρευτηκαμε. Οποτε μετα το γάμο αποφασίσαμε να παμε στη Μύκονο για 5 μέρες για ξεκούραση και σκεφτήκαμε να αλλάξουμε παραστάσεις οποτε είπαμε να κλείσουμε σε ενα πολυ καλο ξενοδοχείο σαν ανταμοιβή της κούρασης που ειχαμε εξαιτίας του γάμου. Φτάνοντας στο ξενοδοχείο η πρωτη έκπληξη ηταν οτι μας έκαναν αναβάθμιση δωματίου με πισίνα!!! Τον λογο δεν τον ξερουμε αλλα τους ευχαριστούμε πολυ! Το δωμάτιο ηταν εξαιρετικό, καθαρό με θέα. Το πρωί οταν πήγαμε για πρωινό και αντικρισαμε τον μπουφέ ηταν η δεύτερη έκπληξη. Δεν ειμαι τύπος που τρώω πρωινό αλλα δεν θυμάμαι να εχω φάει τοσο πολυ στη ζωη μου. Δοκιμάσαμε και το εστιατόριο του ξενοδοχείου το οποίο ειναι παρα πολυ καλο. Τελος ενα σχολιο για το προσωπικό: ευγένεια σε σημειο που νομίζεις οτι εισαι σε αλλη χώρα. Στο σημειο που ειπα στη γυναίκα μου οτι θα το βάλω στα αρνητικά!! Ευχαριστούμε πολυ και τα λεμε και του χρονου (με αναβάθμιση βεβαίως!!!). Γιαννης Άννα απο ζυριχη

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2014
2  Ευχαριστούμε, Yannis D
Η κριτική έγινε: 13 Αυγούστου 2013

Πιστεύω ότι αποτελεί την καλύτερη λύση για διαμονή. Έχει μπροστά μία πολύ ωραία παραλία που διαφέρει από τις υπόλοιπες στη Μύκονο και μπορείς να συνδιασεις την υσηχία με την πολυκοσμία της Μυκόνου. Το προσωπικό είναι πολύ εξυπηρετικό και το ξενοδοχείο είναι καινούργιο και πανέμορφο

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2013
2  Ευχαριστούμε, Giota K
Η κριτική έγινε: 27 Οκτωβρίου 2012

Το Mykonos Grand είναι ένα πανέμορφο ξενοδοχείο και καλοσυντηρημένο. Όμως στην δική μας διαμονή τα πράγματα δεν πήγαν καθόλου καλά. Τα πάντα πήγαν στραβά με την διαμονή μας από το πρώτο λεπτό.
Ξεκινώντας με την μεταφορά μας από το Αεροδρόμιο, η αλήθεια είναι ότι η πτήση μας είχε μια καθυστέρηση της τάξεως των 25 λεπτών, όμως όταν βγήκαμε έξω, (είχαμε και 15 λεπτά να πάρουμε βαλίτσες) το αυτοκίνητο δεν μας περίμενε, ή δεν είχε έρθει καθόλου. Τέλος πάντων τηλεφωνήσαμε στο ξενοδοχείο από το κινητό (και αφού μας είχαν 3-4 λεπτά σε αναμονή) επιτέλους μας είπαν ότι σε μισή ώρα θα μπορούσε να περάσει κάποιος να μας πάρει. Τέλος πάντων πήραμε ταξί και πήγαμε.

Το δωμάτιο που μας έδωσαν δεν ήταν αυτό που είχαμε δει στις φωτογραφίες. Διαμαρτυρηθήκαμε στην reception και η κοπέλα που ήταν τα πρωινά εκεί (καταπληκτικό κορίτσι και πολύ εξυπηρετικό) μας είπε ότι δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα να μας κάνει upgrade όπως το λένε στην γλώσσα τους, δηλαδή να μας βάλει σε καλύτεορ δωμάτιο. Το θέμα είναι ότι εμείς δεν ζητούσαμε καλύτερο δωμάτιο, αλλά αυτό που ήδη είχαμε κλείσει.

Το πρόβλημα λύθηκε την τρίτη ημέρα λόγω ότι κάποιο άλλο ζευγάρι ακύρωσε την δική του διαμονή και τελικά μας έδωσαν ένα δωμάτιο με πολύ καλή θέα στην θάλασσα και πιό ευρύχωρο.

Την πέμπτη ημέρα "έσκασε" το απίστευτο πρόβλημα, Πρώτα απ όλα μας χτυπήσαν την πόρτα να καθαρίσουν το δωμάτιο στις 8:45 και μας ξύπνησαν ενώ εμείς είχαμε τεράστια ανάγκη να ξεκουραστούμε. Πέρα απ αυτό η κυρία που καθάριζε το δωμάτιο κοίταγε το mini bar γιατί ήταν και η τελευταί μας μέρα για chekc out ενώ δεν ήταν. Εμείς πριν ξεκινήσουμε από την Λάρισα είχαμε ήδη τηέφωνήσει και επεκτείνει την διαμονή μας κατά 2 ημέρες ενώ στο ξενοδοχείο είχαν κρατήσει μόνο την αρχική διαμονή που είχαμε κλείσει από την ιστοσελίδα, Αυτό σήμαινε ότι εμείς έπρεπε να αποχωρήσουμε από το ξενοδοχείο και να πάμε στο πουθενά για δύο ημέρες. Το άγχος που νοιώσαμε για δύο ώρες μέχρι να λυθεί το πρόβλημα ήταν απίστευτο και καλύτερα να μην είχαμε πάει καθόλου στην Μύκονο Αύγουστο. Μας πρότειναν να πάμε σε ένα άλλο ξενοδοχείο που άνηκε στον ίδιο ιδιοκτήτη. Εμείς δεν δεχτήκαμε και μας άφησαν για άλλη μία ώρα σε αναμονή, χωρίς εμείς να μπορούμε να συνεχίσουμε το ημερήσιο πρόγραμμα μας. (χάσαμε μια προπληρωμένη εκδρομή με το γύρο του νησιού αξίας 150 ευρώ) Τέλος πάντων, στο τέλος μας βρήκαν ένα δωμάτιο το οποίο δεν ήταν και πολύ καλό αλλά τουλάχιστον δεν ψάχναμε για ξενοδοχείο.
Επίσης να αναφέρω ότι την μία από τις δύο έξτρα ημέρες, προς τιμήν τους δεν μας την χρέωσαν, αλλά αυτό δεν αναιρεί την κακή εξθπηρέτηση.

Μία κοπέλα που εργαζόταν στο ξενοδοχείο, μας είπε ότι αυτού του είδους τα προβλήματα είναι καθημερινά τον Αύγουστο λόγω πολύ κίνησης,

Η Μύκονος είναι πολύ όμορφο νησί αλλά σε καμία περίπτωση δεν την συνηστούμε τον Αύγουστο. Μας άφησε την εντύπωση ότι όλες οι επιχειρήσεις προσπάθησαν να βγάλουν την χασούρα της κρίσης επάνω στην τσέπη μας λόγω αυγούστου.

Όλα στον βωμό του κέρδους. Καλύτερα να πάτε Ιούνιο και Σεπτέμβριο.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Όχι αύγουστο και να ζητήσετε τα δωμάτια που είναι κοντά στην θάλασσα.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2012
12  Ευχαριστούμε, Basilis P
Ο/η Mykonos-Grand-GM, Manager του Mykonos Grand Hotel & Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Νοεμβρίου 2012

Αγαπητε Κε Basili P

Διαβαζοντας τη περιγραφη σχετικα με την διαμονη σας στο ξενοδοχειο μας καταληγουμε με βεβαιοτητα οτι εχετε μεινει σε αλλο ξενοδοχειο και οχι στο Mykonos Grand Hotel & Resort για τους παρακατω λογους:

- Κατα την περιοδο του Αυγουστου δεν ειχαμε κανεναν Ελληνα πελατη απο την Λαρισα που διεμεινε μαζι μας. Μιας και η οικονομικη κριση εχει επηρεασει κατα πολυ του Ελληνες πελατες, με βεβαιοτητα γνωριζουμε ποιοι Ελληνες μενουν μαζι μας.
- Τα δωματια μας ειναι αυτα ακριβως που δειχνουμε στις φωτογραφιες στο online booking του ξενοδοχειου μας και σε περιπτωση που δεν ησασταν ικανοποιημενοι με την θεση του δωματιου αν οχι την ιδια μερα, το αργοτερο την επομενη θα σας αλλαζαμε δωματιο – χωρις να περιμενετε 3 ημερες οπως αναφερετε.
- Το προσωπικο καθαριοτητας στα δωματια μας ξεκιναει εργασια στις 9:30 οποτε δεν μπορει να σας ενοχλησαν στις 8:45 για τον καθαρισμο του δωματιου σας.
- Το προσωπικο καθαριοτητας των δωματιων δεν ελεγχει τα μινιμπαρ των δωματιων. Ο ελεγχος των μινιμπαρ ανηκει στο τμημα F&B και συγκεκριμενο προσωπικο τα ελεγχει.
- Οι διαμενοντες του ξενοδοχειου μας ενημερωνονται μια μερα πριν για την αναχωρηση τους ωστε να κανονιστει και η μεταφορα τους απο το ξενοδοχειο μας στο αεροδρομειο/λιμανι και ποτε την ιδια ημερα της αναχωρηση τους, οπως συνεβει στην δικη σας περιπτωση.
- Το ξενοδοχειο μας λειτουργει με υψηλη πληροτητα απο τον Ιουνιο μεχρι τον Σεπτεμβριο και γι’ αυτο το λογο δεν εχουμε καμια διαφορα στην λειτουργια μας κατα την περιοδο του Αυγουστου, οπως αναφερετε.

Για οποιαδηποτε αλλη διευκρινηση χρειαστειτε μπορειτε να επικοινησετε μαζι μου στο 2289025555, η στο email: panayiotis.d@mykonosgrand.gr

Ελπιζουμε συντομα να αναγνωρισετε το λαθος ξενοδοχειο στο οποιο αναρτησατε την περιγραφη της διαμονη σας και να διορθωσετε το λαθος. Σας ευχαριστουμε εκ των προτερων.

Παναγιωτης Δακτυλιδης
(General Manager)