“Να βάλουν μυαλό”
Κριτική για: Ταβερνα Χαριλαος

Ταβερνα Χαριλαος
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η θέα είναι κάτι που δεν πιάνει πλέον. Οι τύποι είναι αγενέστατοι, η δε κοπέλα στο ταμείο προκλητικότατη. Χωρίς αποδείξεις, χωρίς κάρτες, κουτοβλαχοπονηριά. Βρώμικος παιδότοπος. Μετριότατα πιάτα, τιμές ακριβές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
2  Ευχαριστούμε, Atairiastos

Η κριτική γράφτηκε 1 Νοεμβρίου 2016

Το μαγαζί διαθέτει πολύ ωραία θέα! Τα πιάτα μέτρια & η τιμή τους τσιμπημένη! Η εξυπηρέτηση ήταν μέτρια καθώς δεν υπήρχε συντονισμός του προσωπικού.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2016
Ευχαριστούμε, ΜΑΡΙΑΝΝΑ Κ
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Αν και είχα καιρό να πάω....Όλα ήταν ωραία με ωραία πιάτα νόστιμα και σχετικά καλές για την εποχή τιμες

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Tzormpatzakis
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2016

Ενω ειχαμε κλεισει τραπεζι για τις δυο πηγαμε δυο και δεκα και με ασχημο τροπο μας ειπαν οτι δε μπορουμε να αργουμε γιατι θα το εδιναν(ενω ειχαν παρα πολλα τραπεζια αδεια).Αφου δωσαμε παραγγελια μετα απο μια ωρα μας ειπαν οτι δεν εχουν αρνι που παραγγειλαμε(αυτα δεκαπενταυγουστο)Οταν μετα απο ωρα φαγαμε τελικα το κερασακι ηταν οτι μας εφερε αποδειξη κομμενη πριν απο δεκα μερες.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΥΠΟΔΟΧΗ ΚΑΚΟ SERVICE ΚΡΙΜΑ ΤΗ ΘΕΑ.......

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, Ειρήνη Μ
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2015

Στο μαγαζί πήγα με την παρέα μου (9 άτομα) ένεκα εθνικής εορτής. Εφόσον περιμέναμε 35 λεπτά να μας πάρουν παραγγελία, αποφάσισα να πάω μόνη μου να πάρω το μπλοκ με τα δελτία παραγγελίας και το στυλό. Ποικιλία μεγάλη δεν είχε καθώς φτάσαμε σχετικά αργά στο μαγαζί (15,30) και πολλά φαγητά είχαν εξαντληθεί. Στο δια ταύτα... το νερό το έφερα μόνη στο τραπέζι και τα φαγητά τα περιμέναμε κανά μισάωρο μέχρι που μας έφαγε η πείνα και γκρινιάξαμε στον σερβιτόρο που δε μας είχε φέρει έστω το ψωμί με το τζατζίκι. Τα υπόλοιπα φαγητά ως διά μαγείας ήρθαν σχετικά γρήγορα. Όμως.... παραγγείλαμε ποικιλία κρεάτων για 4 (στην οποία εμπεριέχοταν μπιφτέκι) και μας ήρθε ποικιλία για 2 (στην τιμή των 4 και χωρίς μπιφτέκι). Όταν ζητήσαμε εξήγηση από το σερβιτόρο μας είπε οτι τους τελείωσαν τα μπιγτέκια κι αντά αυτού ο σεφ είχε βάλει παραπάνω από τα άλλα είδη ( συνολικά υπήρχαν 5 πανσέτες με κόκκαλο -λίπος φουλ γεμάτες- ίχνος κρέατος και 1 φιλέτο κοτόπουλο!!!). Φυσικά του είπα ότι δε μας έπειθε αλλά δεν είχε άλλη εξήγηση να μας δώσει κι έφυγε. Τελικά, γεμίσαμε τις κοιλιές μας κυρίως με τα ορεκτικά παρά με τα κυρίως. Ο λογαριασμός καταφτάνει.. χωρίς τον λογαριασμό αλλά με τα δελτία παραγγελίας. Εννοείται δεν φύγαμε έτσι, πληρώσαμε και ζητήσαμε και τις νόμιμες αποδείξεις ύψους 100 ευρώ σύνολο. Πάντως το φαγητό του δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2015
1  Ευχαριστούμε, Zea_Mays_neuro

Ταβερνα Χαριλαος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ροδιά, Νομός Ηρακλείου
Ροδιά, Νομός Ηρακλείου

Ταβερνα Χαριλαος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!