“Ηταν καλυτερο!”

Τo Χωριατικο Νασιοπουλος
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εχοντας ξαναπαει ειχαμε μια γλυκια προσμονη να ξαναβρεθουμε στην ταβερνα μου μας ειχε αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις απο τα παραδοσιακα φαγητα, το κυνηγι και τα φρεσκα υλικα! Οταν πηγαμε ηταν το πρωτο μερος που επισκευτηκαμε! Ειχε ουρα απο κοσμο ορθιο που περιμενε να κατσει πραγμα συνηθισμενο για το συγκεκριμενο μαγαζι! Οι ιδιοκτητες ηταν ευγενεις οπως κ το προσωπικο! Το σερβις οχι εξαιρετικα γρηγορο, τα κρεατα δεν ηταν φρεσκα και η τυροπιτα το ιδιο! Δε ξερω αν η ελευση τοσου κοσμου ηταν και η αιτια του προβληματος παντως ηταν συνολικα καλυτερο σε σχεση με τη τελευταια φορα που το επισκευτηκαμε!

Ευχαριστούμε, MaritinaKon

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε επισκεφθεί το συγκεκριμένο μαγαζί πριν πέντε χρόνια κ πραγματικά ήταν ότι καλύτερο είχαμε φάει έχοντας γυρίσει αρκετά μέρη της Ελλάδας... αυτήν την εντύπωση είχαμε κρατήσει κ με μεγάλη μας χαρά που βρεθήκαμε ξανά στην περιοχή πήγαμε ξανά εκεί με κλειστά μάτια... προς απογοήτευση μας όμως δεν μείναμε ικανοποιημένοι... η τυρόπιτα ξανά ζεσταμενη... κ σίγουρα όχι σημερινή..
το ψωμί μπαγιάτικο ψημένο.. οι πατάτες μέτριες το μπουγιουρντί το ίδιο.. τα κρέατα δεν ήταν κ κάτι το ιδιαίτερο.. κ το γλυκό στο τέλος η καριδοπιτα ούτε χθεσινή δεν την έλεγες.. το κρασί κ αυτό μια από τα ίδια, καμία σχέση με αυτό το υπέροχο που είχαμε πιει τότε.. σαν μαγαζί τώρα καθαρό ωραιος χωρος κ το προσωπικό ευγενέστατο..

1  Ευχαριστούμε, 238katerinam
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Πήγαμε στο χωριάτικο επειδή μας το σύστησαν ως την καλύτερη ταβέρνα της περιοχής. Το φαγητό ήταν μια χαρά και το προσωπικό ευγενικό. Τίποτα όμως το ιδιαίτερο και σίγουρα δεν ήταν αντάξιο μιας καταπληκτικής παραδοσιακής ταβέρνας όπως περιμέναμε. Διαθέτει μεγάλη ποικιλία από καλά κρασιά καθώς επίσης και ακριβές σαμπάνιες (έως 750 ευρώ!!!) κάτι που βρήκα εντελώς υπερβολικό και παράταιρο για μια ταβέρνα στο χωριό.

Ευχαριστούμε, Lida L
Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απο τα γνωστά κ ωραια στο Καρπενήσι ταβέρνα που δεν ξερεισ τι να διαλέξεις απο τα τόσα πολλά φαγητά ορεκτικά δαλστεσ ψγτα μπραβο σασ αψογο σέρβις με χαμόγελο καλές τιμές μεγάλες μερίδες κ υπέροχο γλυκο στο τέλος απο το μαγαζι !!!!!

Ευχαριστούμε, elenik128
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στην συγκεκριμένη ταβέρνα μετά από τα καλά σχόλια μου διαβάσαμε.Όντως το μαγαζί είναι υπέροχο καθαρό και το σέρβις άμεσο.Ο σερβιτόρος αρκετά χαμογελαστός και ευγενικός.Οι μερίδες τέλειες.Να πάρετε κατικι για το ψημένο ψωμί και φέτα φάκελο υπέροχη.

Ευχαριστούμε, George M

Τo Χωριατικο Νασιοπουλος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κορυσχάδες, Καρπενήσι

Μέγα Χωριό, Καρπενήσι

Καρπενήσι, Περιοχή Ευρυτανίας

Τo Χωριατικο Νασιοπουλος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!