Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ότι καλύτερο για οικογένειες περάσαμε τέλεια το συνιστούμε ανεπιφύλακτα. Οικογενειακή επιχείρηση με λίγα σπιτάκια όποτε νιώθεις σαν στο σπίτι σου, οι ιδιοκτήτες το αγαπούν πραγματικά και αυτό φαίνεται! Το πρωινό όπως πρέπει να είναι με αγνά πράγματα που δεν τα έχουμε ούτε στο σπίτι μας θα επιστρέψουμε σύντομα.
Μαρία Γιώργος Σπυρος Τάκης

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2018
Ευχαριστούμε, ΜΑΡΙΑ Ζ
Ο/η Demy D, Ιδιοκτήτης του Ξενοδοχείο Νηνεμία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητή ΜΑΡΙΑ Ζ είμαστε πολύ χαρούμενοι που πραγματικά αισθανθήκατε σαν το σπίτι σας, αυτό ακριβώς προσπαθούμε να πετύχουμε και είναι αλήθεια ότι το κάνουμε με αγάπη. Σας ευχαριστούμε και σας περιμένουμε ξανά, για πολύ παιχνίδι!.... αλλά μόνο αν έχετε φάει όλο το πρωινό σας ! Να έχετε υγεία και καλή χρονιά!

Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μετά από μια .....διακοπή μερικών ετών, μείναμε ξανά στο Νηνεμία, πλέον με μεγάλα παιδιά. 2 οικογένειες...σχεδόν όπως παλιά και με αγωνία για το τι μπορεί να έχει αλλάξει. Άλλαξαν πολλά προς το καλύτερο αλλά αυτό που δεν άλλαξε είναι το μεράκι και η φιλοξενία του Αντώνη και της Ντέμης που σε κάνει να ηρεμείς και να χαίρεσαι τον όμορφο τόπο και τις παροχές του συγκροτήματος Νηνεμία.
Είναι το καλύτερο μέρος για μικρά αλλά και για μεγάλα παιδιά. Καθαριότητα, παιχνίδι, ποδήλατα, τρενάκι, ζώα (ά ρε ξεροκέφαλε αλλά γλύκα Λάμπη) άνεση, ζεστασιά και πολύ καλό πρωινό φροντίζουν για μια γεμάτη και ξένοιαστη διαμονή.
Σας ευχαριστούμε πολύ
Νικος, Μαρία, Παναγιώτα, Πολύκαρπος
26-30/12/2017.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Nikos S
Ο/η DEMY-NINEMIA, Owner του Ξενοδοχείο Νηνεμία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ Νίκο σ'ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια ! Σας περιμένουμε όπως είπαμε την Άνοιξη που η φύση είναι μαγική και το βράδυ ακούς τα αηδόνια και φυσικά με μικρές εκπλήξεις στο "Newton Park" ! Και που ξέρεις μπορεί ο Λάμπης να έχει γίνει ......αρνάκι!

Η κριτική έγινε: 24 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό από όλες τις απόψεις. Τόσο τα δωμάτια οσο και οι εξωτερικές δραστηριότητες επιμελημένες με μεράκι και αγάπη.Η φιλοξενία και η εξυπηρέτηση άψογη και φιλική. Πραγματικά μια εμπειρία που δεν πρέπει να χάσετε!!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, xariszou

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο σας και για την κρίτική σας xariszou ! Μας χαροποιεί ιδιαίτερα που ζήσατε μια όμορφη εμπειρία στο ξενοδοχείο μας, Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε και μια άλλη εποχή, ίσω πιο καλοκαιρινή τότε που η φύση είναι καταπράσινη και οι μέρες είναι μεγαλύτερες, για ατελείωτο παιχνίδι! Ο Ιούνιος και έως τις 15 του Ιουλίου είναι τέλεια και τα μονοπάτια μέσα στο δάσος στεγνά και σκιερά!

Η κριτική έγινε: 28 Φεβρουαρίου 2017

Από πού να ξεκινήσω δεν ξέρω για το καταπκηκτικό αυτό συγκρότημα, που βρίσκεται σε παραδεισένια τοποθεσία με υπέροχους ανθρώπους να το φροντίζουν και να επενδύουν σε αυτό όλη τη δημιουργικότητα, το μεράκι και την αγάπη τους για τη φύση και τον άνθρωπο. Λίμνες, δεντρόσπιτο, παιδική χαρά, τραμπολίνο, βόλτες με ποδήλατα, βόλτα με τα υπέροχα πόνυ, με το τρενάκι του Νινεμία, εναέριο πέρασμα (flying fox) για μικρούς και μεγάλους είναι λίγες από τις δραστηριότητες στο συγκρότημα. Το πρωτότυπο θεματικό πάρκο του κ. Άντώνη δίπλα στο συγκρότημα, που εξηγεί νόμους της φυσικής καλύτερα και από τον πιο εξειδικευμένο καθηγητή φυσικής, είναι ο ορισμός της μάθησης μέσω της ψυχαγωγίας για μικρούς και μεγάλους. Αν βρέχει, υπάρχει εσωτερικός χώρος για παιχνίδι για όλους με πολλά επιτραπέζια και γωνιά για τα παιδιά. Η εξαιρετική διαμονή, το πλούσιο πρωινό με τα σπιτικά εδέσματα της κ. Ντέμης και το όραμα αυτού του ζευγαριού για την δημιουργική και απόλυτα εναρμονισμένη με τη φύση αξιοποίηση αυτού του τόπου θα μας ξαναφέρουν πίσω στη Νινεμία με όλη μας την παρέα αυτή τη φορά!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Magdas2011
Ο/η Demy D, Ιδιοκτήτης του Ξενοδοχείο Νηνεμία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Μαρτίου 2017

Αγαπητή Κ. Μάγδα σας ευχαριστούμε για την τόσο ενθουσιώδη κριτική σας ,μα πιο πολύ σας ευχαριστούμε που καταλάβατε το όραμά μας , είναι πολύ σημαντικό για εμάς. Να έχετε πάντα υγεία και τέτοιο ενθουσιασμό ! Σας περιμένουμε σύντομα!

Η κριτική έγινε: 27 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικός καταπράσινος χώρος με πολλά παιχνίδια για παιδιά και μεγάλους. Δωρεάν ποδήλατα για βόλτες δίπλα στο ποτάμι. Το δωμάτιο Country style, αν και ήταν το τελευταίο που μας απασχόλησε με τοσες πολλες δραστηριοτητες εκτος αυτού. Το τζάκι βέβαια ήταν γεμάτο ξύλα και μας περίμενε. Δυστυχώς μόνο μια βραδιά δεν είναι αρκετή.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2017
Ευχαριστούμε, AntMelLarissa
Ο/η Demy D, Ιδιοκτήτης του Ξενοδοχείο Νηνεμία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Φεβρουαρίου 2017

Κ. Αντώνη σας ευχαριστούμε, για την τόσο άμεση και καλή κριτική σας. Είναι αλήθεια ότι μια βραδιά, είναι μια μικρή ανάσα και αυτή την εποχή χρειαζόμαστε βαθιές εισπνοές χαλάρωσης. Ελπίζουμε την επόμενη φορά να έχετε περισσότερες μέρες, και εμείς από την πλευρά μας, θα φροντίσουμε να τις γεμίσουμε με όμορφες εμπειρίες!