“Όσο και αν γυρίσεις για σουβλάκι στο Καρπενήσι, στα... ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ θα καταλήξεις!”
Κριτική για: Γυρίσματα

Δεν υπάρχει διαθέσιμη φωτογραφία
Έχετε φωτογραφία;
Προσθέστε την.
Γυρίσματα
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2017

Γυρίζαμε κάποιο βράδυ του Δεκεμβρίου, δύο άτομα, να βρούμε ένα καλό σουβλατζίδικο, θέλαμε σουβλάκι, να το ευχαριστηθούμε! Γυρίζαμε, γυρίζαμε, και περπατώντας, γυρίζαμε...και ψάχναμε. Περπατώντας λοιπόν προς την έξοδο του Καρπενησίου, δεξιά με θέα προς την πόλη κάτω, βλέπουμε απέναντί μας "ΤΑ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ", αφού είχαμε αφήσει αρκετά κεντρικά ανάλογα ψητοπωλεία. Το είχαμε δει το κατάστημα την προηγούμενη ημέρα κατά τον ερχομό μας στο Καρπενήσι αλλά δεν είχαμε διαπιστώσει τι ακριβώς ήταν. Επρόκειτο τελικά για να πολύ καλό ψητοπωλείο στην είσοδο του Καρπενησίου (από την πρώτη έξοδο του κεντρικού δρόμου που συνεχίζει για Αγρίνιο). Φρέσκα προϊόντα, καλοψημένα σουβλάκια και πίτες, κεράσματα, οικογενειακή και ζεστή ατμόσφαιρα. Παρόλο τη συνεχή κίνηση και τις ετοιμασίες για τα φαγητά σε πακέτο έξω, ήταν άμεση η εξυπηρέτηση. Και είχε και συνέχεια η παραγγελία μας, με δεύτερες μερίδες σε φαγητό. Όχι, δεν είχαμε πεινάσει από τα γυρίσματα μέσα στο Καρπενήσι. Ήταν πραγματικά νόστιμα τα σουβλάκια στα ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ, οι σαλάτες, οι πίτες και το κρασί τους πολύ καλό. Όποιος γυρίζει λοιπόν, μυρίζει και ...αμείβεται. Εσείς δεν χρειάζεται να γυρίσετε όσο γυρίσαμε εμείς, εάν θέλετε ανάλογο κατάστημα με τέτοιο φαγητό, κατευθείαν στα ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, Ιωάννης Μ

Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής
Μετάφραση Google

Γυρίσματα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καρπενήσι, Περιοχή Ευρυτανίας

Γυρίσματα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!