“Πρεπει να πατε!!!”
Κριτική για: Ταβέρνα ο Φάρος

Ταβέρνα ο Φάρος
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απο τις καλυτερες ψαροταβερνες σε ποιοτητα και ποικιλια . Καταπληκτικες γαριδες, πολυ φρεσκα ψαρια και νοστιμοτατη φαβα!!
Ευγενικοτατοι και πολυ γρηγορη στην εξυπηρετηση!!!
Ενθουσιασμενος!!!!

Ευχαριστούμε, Konstantinos0

Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό του αρκετά μέτριο αλλά μας έκανε εντύπωση που στην αρχή δεν μας έφεραν κατάλογο και φυσικά χωρίς απόδειξη στο τέλος

3  Ευχαριστούμε, Sotiris T
Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2017

Ομορφη προνομιακη τοποθεσια αλλα τυπικο φαγητο. Υπερβολικος φωτισμος και τικες οχι αναλογες της ποιοτητας.

Ευχαριστούμε, ANGELIKI p
Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Από τις πιο διάσημες ταβέρνες , ωραίο περιβάλλον, ωραίο φαγητό με φρέσκο ψάρι , ευγενικό προσωπικό , αλλά.... Μην κάνετε το λάθος και δεν ζητήσετε τιμοκατάλογο τουλάχιστον για τα ψάρια... Αν υπάρχει.... Ο λογαριασμός ότι νά 'ναι και οι τιμές των ψαριών χρυσάφι... Πληρώσαμε 8 άτομα και 4 πιτσιρίκια , 310€ (για 3 κιλά ψάρια 150€....75€ το ζευγάρι) . Γιά απόδειξη δεν το συζητάμε γιατί δεν δούλευε η ταμειακή όπως και το 1/3 του φωτισμού λόγω λειτουργίας του μηχανήματος πάγου. Απ'ότι μας εκμυστηρεύτηκε ένας σερβιτόρος το κατάστημα δεν έχει άδεια λειτουργίας για τα εξωτερικά καθίσματα πλέον.... Η επιλογή δική σας.....

5  Ευχαριστούμε, ΝΙΚΟΣ Κ
Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η πρόταση για το μαγαζί ήταν από κοντινό ξενοδοχείο που μέναμε. Είναι πάνω στην θάλασσα και με ωραία θέα στον κόλπο. Αφού ήρθαν τα σχετικά (κουβερ, νερό εμφιαλωμένο χωρίς να μας ρωτήσουν) ήρθε ο σερβιτόρος με το μπλοκακι του έτοιμος για παραγγελία χωρίς κατάλογο και άρχισε να μας λέει το μενού.Επειδη είχαμε αποφασίσει για ψάρι και για να γνωρίζουμε αναγκάστηκα να ρωτήσω πόσο χρεώνεται το κιλό.Η παραγγελία μας (1 κιλό ψάρι 2 χωριάτικες 1 πατάτες φρέσκες 1 μελιτζανοσαλατα και 1 καραφακι ούζο)κόστιζε 80 €. Το ψάρι (κουτσομούρα) ήταν φρεσκοτατο και καλοτηγανισμενο νόστιμη σαλάτα (εξού και η δεύτερη) και σπιτική η μελιτζανοσαλατα τους.Στα υπέρ τους ότι στο τραπέζι υπήρχε καλαθάκι με λάδι ,ξύδι ,βαζακι με ρίγανη ,βαζακι με χοντρό αλάτι και μπουκαλάκι με βαλσαμικο.

1  Ευχαριστούμε, Mixalis D

Ταβέρνα ο Φάρος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέο Οίτυλο, Περιοχή Λακωνίας

Αρεόπολη, Περιοχή Λακωνίας
Νέο Οίτυλο, Περιοχή Λακωνίας

Ταβέρνα ο Φάρος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!