FindHotel
ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΤΕ 117 $
Trip.com
StayForLong140 $
Η κριτική έγινε: 6 Σεπτεμβρίου 2020

Παραμείναμε στο Aenaos Hotel το διάστημα 18-25/8 και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι!
Το ξενοδοχείο είναι πράγματι όμορφο, καθαρό, ανακαινισμένο & σε κεντρικότατο σημείο.
Πρωτίστως να εξάρουμε το άψογο προσωπικό του ξενοδοχείου για τον επαγγελματισμό του σε όλους τους τομείς, με ιδιαίτερη αναφορά στις δύο ευγενέστατες κυρίες της ρεσεψιόν Δώρα & Όλγα και στον κύριο Παναγιώτη που εισάκουσε το αίτημα μας για αναβάθμιση και ενήργησε άμεσα!
Πρώτη φορά ευχαριστηθήκαμε μπαλκόνι ξενοδοχείου!!!

*Να τονίσουμε ότι η στάθμευση δεν αποτελεί πρόβλημα, διότι πλησίον του ξενοδοχείου υπάρχουν τα δωρεάν πάρκινγκ του Λιμένα!
Ένας καθρέφτης στο κυρίως δωμάτιο και μια πρίζα σεσουάρ στο μπάνιο είναι απαραίτητα, ας προσεχθεί!

Ευχαριστούμε, KDPsummer19
Ο/η Aenos Hotel Kefalonia, Ιδιοκτήτης του Αίνος Ξενοδοχείο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε θερμά για το χρόνο που αφιερώσατε για να εκφράσετε τη γνώμη σας και τα ευγενικά σας σχόλια για το Aenos Hotel.
Είναι πολύ σημαντικό για εμάς να μαθαίνουμε πως οι υπηρεσίες μας ήταν άξιες των προσδοκιών σας, προσφέροντας σας μία αξέχαστη διαμονή!
Θα περιμένουμε & θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε ξανά σύντομα στο μέλλον!

Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2020

Το ξενοδοχείο είναι υπέροχο. Το δωμάτιο ήταν πολύ άνετο, με πολύ όμορφο μπάνιο ενώ καθαριζόταν σχολαστικά καθημερινά.Το προσωπικό άκρως εξυπηρετικό και το πρωινό πλήρες. Κοντά στο ξενοδοχείο υπάρχουν πολλά μαγαζιά για φαγητό και ποτό. Δεν διαθέτει δικό του parking αλλά μπορείς να βρεις εύκολα στα κοντινά δρομάκια. Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, _D4096GZ

Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε θερμά για τη κριτική σας και τα υπέροχα σχόλια σας στη σελίδα του Trip Advisor!
Μας κάνει ιδιαίτερα χαρούμενους να μαθαίνουμε πως είχατε μία υπέροχη και ξεκούραστη διαμονή κοντά μας.
Η άνεση και η ικανοποίηση των πελατών μας αποτελεί για μας προτεραιότητα!
Ανυπομονούμε να σας καλοσωρίσουμε ξανά στο Aenos Hotel!

Η κριτική έγινε: 16 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτο σέρβις στο πρωινό. Δεν μας σερβιρίστηκε ποτέ παρόλο που το είχαμε παραγγείλει και χωρίς καμμία δικαιολογία.
Περιμέναμε 40 λεπτά και αποχωρίσαμε.
Ένα ξερό συγνώμη από την ρεσεψιόν και τίποτε άλλο.
Δεν θα το επισκεφτώ ποτέ ξανά.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, johnandiep
Ο/η Aenos Hotel Kefalonia, Ιδιοκτήτης του Αίνος Ξενοδοχείο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Ιουλίου 2020

Αγαπητέ Κύριε Γιάννη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που μοιραστήκατε την εμπειρία σας στο Aenos Hotel.
Λυπούμαστε ειλικρινά που δεν καταφέραμε να ανταποκριθούμε στις προσδοκίες σας. Δυστυχώς λόγω της κατάστασης που επικρατεί με την πανδημία covid19 προχωρήσαμε στην επιλογή σερβιριστού πρωινού για μεγαλύτερη υγειονομική ασφάλεια με αποτέλεσμα να αυξηθεί ο χρόνος αναμονής.
Στο Aenos Hotel, προσπαθούμε καθημερινά, να προσφέρουμε στους φιλοξενούμενους μας μια πλήρη εμπειρία διαμονής και απόλυτης χαλάρωσης και να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας..
Ευχόμαστε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας υποδεχθούμε ξανά & να σας προσφέρουμε την εμπειρία διακοπών που σας αξίζει!

Ματζουλάς Παναγιώτης.

Η κριτική έγινε: 10 Ιουλίου 2020

Ένα μικρό,κουκλιστικο,ξενοδοχείο,στο κέντρο του Αργοστολίου με τα πάντα κυριολεκτικά στα πόδια σου...θετικα:άψογη υποδοχή,τα παιδιά που δουλεύουν εκεί.. άριστοι επαγγελματίες,φιλικοί,κοινωνικοί,πρόθυμοι,μας κατατοπισαν σε ό,τι ζητήσαμε.. Ακούστε τους,θα περάσετε μια χαρά.. υπέροχα μικρά μεν,αλλά με αισθητική και φινέτσα,δωμάτια.. δε σου λείπει κάτι,τα πιο ψηλά, με υπέροχη θέα,πλατεια-θαλασσα,απόλυτη καθαριότητα,παντού.. υπέροχα κρεβάτια,υπερανετα στρωματα,λευκά είδη,που μοσχομυριζαν,κυριολεκτικά!!! Πρωινό,πλούσιο,δε λείπει κάτι,ποιοτικό,επώνυμες πρώτες ύλες,εξαιρετικά,σπιτικά,πανκεικς,γιαούρτι,τα καλύτερα αυγά που έχω φάει...λόγω κορονοιου σερβιριστο πρωινό,μια χαρα όλα,άριστα!!!wifiΜια χαρά,δεν έχει παρκιν,αλλά βρίσκεις εύκολα πολύ κοντά,σε καθοδηγεί η υποδοχή,Μια χαρά,θα θελα να λειτουργεί το καφέ μπαρ του ξενοδιχειου,για να κάθομαι το βράδυ,λόγω της θέσης του..δε πειράζει.. θα το προτιμούσα ξανά,συστήνεται ανεπιφύλακτα!!!! Για χαλαρές,ποιοτικές,διακοπές...στολίδι,για το νησί.. συνεχίστε έτσι!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, christos g

Αγαπητέ Χρήστο,

Η άνεση και η ικανοποίηση των πελατών μας αποτελεί για μας προτεραιότητα!
Ανυπομονούμε να σας καλοσωρίσουμε ξανά στο Aenos Hotel!

Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2019

Πολύ καλό ξενοδοχείο ακριβώς μπροστά στην όμορφη κεντρική πλατεία του Αργοστολίου, ανακαινισμένο πρόσφατα με ωραίο κλασικό στυλ που "δένει" με την αισθητική των Ιόνιων νήσων, εξαιρετικό στρώμα (πολύ σημαντικό κριτήριο για ένα ξενοδοχείο), άψογος κλιματισμός, ωραίο και άνετο μπάνιο (βέβαια αναφέρομαι στην junior suite που μέναμε, γιατί νομίζω πως τα δίκλινα είναι λίγο μικρά), πολύ εξυπηρετικές, κατατοπιστικές και φιλικές πρωτίστως η Δώρα, αλλά και η Όλγα στη reception. Αν και δεν έχει δικό του πάρκινγκ δεν αποτελεί πρόβλημα γιατί βρίσκεις σχετικά εύκολα σε απόσταση 100-200 μέτρων. Το πρωινό, χωρίς σε καμία περίπτωση να είναι κακό, επιδέχεται βελτίωσης. Τέλος θεωρώ ότι, αν και καλοκαίρι οπότε οι τιμές είναι λογικό να ανεβαίνουν, είναι λίγο υπερτιμημένο για Κεφαλονιά! (ίσως λόγω κεντρικής θέσης). Θα το ξαναπροτιμούσα σίγουρα!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, nikos g