“ΑΨΟΓΟ”
Κριτική για: Ήρθα & Έδεσσα

Ήρθα & Έδεσσα
Περιγραφή: Από τα αρχαία χρόνια οι Μακεδόνες συνήθιζαν να συμπεριλαμβάνουν στη διατροφή τους φρούτα και γλυκόξινες γεύσεις, γνήσιοι απόγονοι τους οι Εδεσσαϊοι τιμούν τους καρπούς της Μακεδονικής γης με συνταγές που έρχονται από τα βάθη της ιστορίας με φρούτα αποστάγματα από τις πλαγιές της βεγορίτιδας, κρέατα από την πεδιάδα της Αλμωπίας και λαχανικά από τον κάμπο των Γιαννιτσών. Στο “Ήρθα κι Έδεσσα” το κεράσι έχει την τιμητική του, βλέπετε το 5% της παγκόσμιας παραγωγής κατέχει η περιοχή μας, η φέτα ΠΟΠ και το τοπικό τυρί μπάτζο που παντρεύτηκαν με το κεράσι σε τούτο εδώ το χώρο και πάνω τους χτίζεται με μεράκι η γαστρονομική οικοδόμηση της περιοχής ! Μήλα Άρνισσας, μανιτάρια από το Όρος Καϊμακτσαλάν, μοσχαράκι από την Αριδαία και πολλά άλλα συνθέτουν το παζλ του καταλόγου μας, Πολλές από τις συνταγές καθιερώθηκαν σε δύσκολα χρόνια της περιοχής "Πενία τέχνας κατεργάζεται" εκσυγχρονίσαμε και εξελίξαμε τα πιάτα των γιαγιάδων μας χρησιμοποιώντας αποκλειστικά και μόνο υλικά της περιοχής.
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πανέμορφη Έδεσσα!!! Μετά από τη βόλτα μας κ φυσικά μετά τους καταρράκτες που είναι μοναδικό θέαμα φάγαμε εδώ. Το περιβάλλον όμορφο, οι σερβιτόροι χαμογελαστοί κ το φαγητό πραγματικά υπέροχο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!!!

Ευχαριστούμε, APOSPERITIS
Ο/η Theodoros G, Ιδιοκτήτης του Ήρθα & Έδεσσα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ APOSPERITIS,

Σας ευχαριστούμε για τη διάθεση να σχολιάσετε θετικά και να αξιολογήσετε ως εξαιρετικό το εστιατόριό μας,
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που ικανοποιηθήκατε στο έπακρο, από ποιοτική τοπική κουζίνα, όμορφο περιβάλλον και εξυπηρέτηση!
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Άψογα όλα!! Από που να αρχίσω πρώτα σέρβις,πιάτα,ευγένεια,τιμές,καταπληκτικό εστιατόριο.Όλοι μείναμε ευχαριστημένοι.

Ευχαριστούμε, Fearless759497

Αγαπητό μέλος της κοινότητας,

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε να γράψετε τα πολύ θετικά σας σχόλια για το Ήρθα &Έδεσσα!

θα χαρούμε να σας δούμε σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μία βόλτα στην Έδεσσα και στους καταρράκτες. Τι θα φάμε;
«Ήρθα κι Έδεσσα»
Καλές κριτικές στο TripAdvisor, ας το δούμε.
Χώρος κομψά διακοσμημένος, ομοιομορφία στην εικόνα.
Έδειχνε «τσιμπημένο» από πρώτης όψεως, πράγμα που αντιληφθήκαμε πως δεν ισχύει με την πρώτη ματιά στον κατάλογο.
Τιμές λογικότατες και ίσως χαμηλότερες του λογικού! Επαληθεύτηκε η όλη καλή εικόνα και στο φαγητό: καλή παρουσίαση, καλά ψηφίσματα, καλοί συνδυασμοί γεύσεων. Γρήγορο service, προδόρπιο στην αρχή και κερασμένο επιδόρπιο στο τέλος!
15€/άτομο, χορτασμένοι.
Και πάλι μπράβο, αξιόλογο μαγαζί σε τουριστικό μέρος, πράγμα σπάνιο για τα ελληνικά δεδομένα.

Ευχαριστούμε, 05050505

Αγαπητέ 05050505,

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε να σχολιάσετε θετικά και να αξιολογήσετε εξαιρετικά το Ήρθα & Έδεσσα!
Χαιρόμαστε που η επιλογή σας σας ενθουσίασε, προσπαθούμε να προσφέρουμε μόνο ποιοτικό φαγητό στην καλύτερη δυνατή τιμη, κι επειδή είμαστε σε τουριστικό σημείο αυτό μας γεμίζει 2 φορές ευθύνη!
Χαιρόμαστε επίσης που σας ικανοποίησαν οι υπηρεσίες μας όπως και το κέρασμα που είναι στοιχείο της Ελληνικής κουλτούρας και δεν εξαλείφθηκε ούτε σε βάναυσες περιόδους!
Θα χαρούμε να σας δούμε και πάλι!

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018

Μετά την επίσκεψη μας στους καταρράκτες τυχαία βρεθήκαμε στο συγκεκριμένο εστιατόριο για μεσημεριανό. Έχοντας στο μυαλό μου τα παλιά μαγαζιά της περιοχής που σέρβιραν τα κλασσικά της ώρας, ένοιωσα μεγάλη ικανοποίηση οταν είδα οτι εδώ έχουμε κάτι διαφορετικό. Διαφορετικές συνταγές, καλές μερίδες, καλή εξυπηρέτηση, όμορφο περιβάλλον, και value for money. Ενα μπράβο για την προσπάθεια!

Ευχαριστούμε, Panagiotis S

Αγαπητέ Panagiotis s,

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε να μοιραστείτε με την έμπειρη κοινότητα του tripadvisor την εμπειρία της επίσκεψής σς στο Ήρθα & Έδεσσα!

Χαιρόμαστε που τονίζετε όλα εκείνα τα στοιχεία που επισημαίνουν οι περισσότεροι μας πελάτες.
θα χαρούμε να σας δούμε και πάλι!

Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα μαγαζί διαφήμιση για την περιοχή που τιμά την παράδοση με μοντέρνες πινελιές.. γρήγορο σέρβις ωραίος χώρος καθαρό...οι μερίδες είναι μικρές βάση της τιμής τους

Ευχαριστούμε, Iordanis G

Αγαπητέ Iordanis G,

Σας ευχαριστούμε για τη διάθεση να σχολιάσετε θετικά την επίσκεψή σας στο εστιατόριό μας,
χαιρόμαστε ιδιαίτερα για τα τιμητικά σας λόγια, προσπαθούμε να αναδείξουμε τη γαστρονομία της περιοχής μας ερεθίζοντας και τις 5 αισθήσεις των επισκεπτών μας!

Ήρθα & Έδεσσα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Έδεσσα, Περιοχή Πέλλας

Ήρθα & Έδεσσα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!