“95 Force reunion ”
Κριτική για: Τα Μεζεδάκια

Τα Μεζεδάκια
Περιγραφή: Φτιαγμένη με σπιτική φροντίδα από το 1995.Βρίσκεται μέσα στο Λιτόχωρο,στον δρόμο για τον Όλυμπο σε ένα φιλόξενο και καθαρό χώρο.Οι σούβλες μας αργοψήνονται στα κάρβουνα και οι γάστρες μας από βραδύς στη χόβολη!Κάθε πιάτο που έρχεται στο τραπέζι σας είναι χειροποίητο και φτιαγμένο με μεράκι.Χρησιμοποιούμεμόνο παρθένο ελαιόλαδο,φρέσκα λαχανικά και κρεατικά στηρίζοντας τα ντόπια προιόντα.
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένας δροσερός χώρος με ωραία μικρά τραπεζάκια κ καρέκλες όπως είχαν τα κλασικά ταβερνάκια τα παλιά δλδ όπως μου αρέσει , το προσωπικό ευγενέστατο και σβέλτο , έκανε ότι μπορούσε για να περάσουμε τέλεια εγώ και οι σειρές μου , οι χώροι πολύ καθαροί σεβόμενοι τα της πολιτείας , τα φαγητά τώρα πήραμε κοκορέτσι , μανιτάρια στα κάρβουνα , χωριάτικη σαλάτα , κολοκυθοκεφτέδες , πατάτες τηγανίτες και κοντοσούβλι , όλα φρεσκότατα και σωστά σερβιρισμένα , μερίδες ικανοποιητικές και εύγευστες αρκετά , η σαλάτα πλουσιοπάροχη , οι πατάτες ήταν έτοιμες αλλά δεν μας πείραξε , η ρετσίνα μας παγωμένη και με αναψυκτικά συνοδευόμενη , το ψωμί φρέσκο και ψημένο στα κάρβουνα , τιμές λογικές στο τέλος μας κέρασαν καζαν τηπι με κορμό σοκολάτας και ρεβανι . σας το προτείνω ανεπιφύλακτα !

Ευχαριστούμε, minoask

Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο φαγητό και φιλικό προσωπικό.
Όλα τα πιάτα μοναδικά και πεντακάθαρα. Κλασική Ελληνική κουζίνα με ντόπια προϊόντα.

Ευχαριστούμε, 777athenaet
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2020

Υπέροχα πιάτα, περιποιημένα και νόστιμα, σε λογικές τιμές. Κλασικές γεύσεις, λίγο διαφοροποιημένες με μοντέρνο τρόπο, προσεγμένα όλα σε εμφάνιση.

Ευχαριστούμε, awomanwithdignity
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όχι πάνω στον κεντρικό δρόμο του χωριού, μάλλον κέντρο απόκεντρο είναι το σημείο του. Ένα μπαλονάκι με κόκκινα κάγκελα, ατμοσφαιρικό και φιλόξενο! Το επισκεπτόμαστε πάντα όταν μπορούμε, έχει φοβερό φαγητό, εξαιρετικό κρασί, πολύ καλές τιμές και εξυπηρέτηση. Από τα καλύτερα ταβερνάκια που τρώμε!

1  Ευχαριστούμε, d82_2020
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αν κάνετε τον κόπο να περπατήσετε στα στενά της πόλης θα ανακαλύψετε ένα ταβερνειο που δεν υπόσχετε αλλά πράττει. Κλασσική διακόσμηση με σεβασμό στην παράδοση του τόπου, λαϊκά ακούσματα, όμορφη φιλοξενία και κρέας όπως μόνο οι βουνισιοι ξέρουν... Κοκορέτσι, κοντοσουβλι, γίδα βραστή, ζυγούρι στην γάστρα συντροφιά με ψητά λαχανικά, φρέσκιες πατάτες, σουτζουκάκια παρέα με ψητή μελιτζάνα, μπουγιουρντι, χοιρινό με δαμάσκηνα και πράσινη σαλάτα εποχής και το κρασί μπόλικο και δροσερό γλυκαίνει τον οισοφαγο και χαλαρώνει... Με φύλακα και σκεπη τον Όλυμπο και την θάλασσα από μακριά να σε καλεί με το τραγούδι των Σειρήνων...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
7  Ευχαριστούμε, georgiosv853

Τα Μεζεδάκια: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λιτόχωρο, Περιοχή Πιερίας

Τα Μεζεδάκια: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!