Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Είμαστε ντόπιοι οπότε το επισκεπτόμαστε τακτικά για ποτό η φαγητό. Ο χώρος είναι πανέμορφος και ήρεμος. Υπέροχη δροσιά κάτω από τα πλατάνια. Το εστιατόριο είναι βέβαια ακριβό αλλά τι φαγητό είναι;ι πολύ υψηλής ποιότητας. Φάγαμε μοσχάρι φιλέτο και ζυμαρικό με ασπρη σάλτσα. Και τα δύο εξαιρετικά πιάτα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα για μια ιδιαίτερη περίπτωση, γιορτή κ.λπ.

Διαμονή: Ιούλιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, MaryMavro

Είναι ένα πολύ προσεγμένο και ήρεμο ξενοδοχείο με πολύ ευγενικό προσωπικό πρόθυμο να εξυπηρετήσει. Τα δωμάτια καθαρά και το κρεββάτι άνετο και τεράστιο! Μας έδωσαν δωμάτιο με πολύ ωραία θέα σε πισίνα, βίλες και θάλασσα. Οι βίλες ακόμα πιο ωραίες με ατομική πισίνα.Η επόμενή μας επίσκεψη θα είναι με παραμονή στη βίλα.
Το πρωϊνό πλούσιο και όλα φρέσκα. Το βραδυνό για τις δικές μου προτιμήσεις ήταν εύγευστο με απαλές γεύσεις. Όποιος όμως προτιμά τις πολύ έντονες γεύσεις (π.χ. πολλά σκόρδα και κρεμμύδια) μπορεί να πει ότι κάτι του λείπει. Κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ και υπάρχει πάντα ένα τουλάχιστον φαγητό που μπορούν να φάνε μικρά παιδιά (δηλ. κάτω των 5). Το αναφέρω αυτό γιατί πολλά παιδιά δεν τρώνε τα πάντα. Τρώνε πιο απλά φαγητά σε σχέση με τους ενήλικες.
Η θάλασσα ήταν ωραία όπου πηγαίναμε από ένα δρομάκι που ξεκινούσε μέσα από το ξενοδοχείο.
Οι λόγοι που βαθμολόγησα ως "Πολύ καλό" και όχι "Εξαιρετικό", είναι:
1) Πρόβλημα σε δίκτυο: Δεν είχαμε καθόλου καλό σήμα στο δωμάτιο αλλά και στην ευρύτερη περιοχή. Τις μέρες που πήγαμε μας είπαν ότι γίνεται αναβάθμιση στο δίκτυο της περιοχής, οπότε θεωρώ ότι είμασταν απλά άτυχοι. Το αναφέρω όμως σαν αρνητικό γιατί μήνα Αύγουστο που ο κόσμος πάει διακοπές καλό είναι να μην υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Έπρεπε να έχουμε δίκτυο τουλάχιστον για μια έκτακτη περίπτωση.
2) Φωτισμός προς παραλία: Όταν τελειώνει το δρομάκι που οδηγεί από την περίφραξη του ξενοδοχείου προς το δρόμο και την παραλία, έχει σκοτάδι το βράδυ και είναι λίγο επίφοβο. Όσοι περπατήσαμε για βόλτα είμασταν αναγκαστικά με φακούς. Καλό θα ήταν να υπάρχει π.χ. ένας προβολέας και για λόγους ασφαλείας αλλά και για να βλέπουμε που πατάμε.

Επίσης, ζητήσαμε δωμάτιο με σχετική ησυχία και πράγματι το τήρησαν. Το αναφέρω κι αυτό γιατί πολλοί υπάλληλοι ξενοδοχείων λένε "Ναι, Ναι", δε δίνουν σημασία και στο τέλος μας φέρνουν προ απροόπτου.

Γενικά, είναι ένα πολύ καλό ξενοδοχείο όπου άνετα ξαναπάμε.

Συμβουλή: Δωμάτια που βλέπουν προς πισίνα και θάλασσα έχουν το πρωϊ ήλιο. Οι κουρτίνες όμως των δωματίων φέρνουν σκιά.
  • Διαμονή: Αύγουστος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Eleni K
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουνίου 2018

Ωραία αισθητική, καθαριότητα, ευγενικοί ιδιοκτήτες! Το ξενοδοχείο είναι κοντά στον Όλυμπο και απέναντι από τη Θάλασσα. Πολύ μικρή απόσταση από το όμορφο και ιστορικό Λιτόχωρο αλλά και από Κατερίνη. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

• Διαμονή: Ιούνιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Vasilis S
Η κριτική γράφτηκε 23 Απριλίου 2018

Πολύ ωραία θέα, ησυχία, ευγενέστατο προσωπικό. Μεγάλο και καθαρό δωμάτιο. Καταπληκτικό πρωινό. Καταπληκτικό το προσωπικό στο σπα, ήταν ό,τι έπρεπε για το ήσυχο και χαλαρωτικό σαββατοκύριακο που επιθυμούσαμε.

Συμβουλή: θα διάλεγα δωμάτιο με θέα βουνό το καλοκαίρι και με θέα θάλασσα χειμώνα και άνοιξη
  • Διαμονή: Απρίλιος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Αγγελική Κ
Η κριτική γράφτηκε 21 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίες εγκαταστασεις, καθαρό ξενοδοχείο και άψογη εξυπηρέτηση.
Κλείσαμε το δωμάτιο με το τζακούζι και μόλις φτάσαμε μας ενημέρωσαν ότι θα μας μεταφέρουν σε γαμήλια σουίτα/μπανγκαλόου με μια μικρή αναμονή για να το ετοιμάσουν.
Όντως έπειτα από λίγα λεπτά πήραν τα πράγματα μας και μας οδήγησαν σε ένα φανταστικό δωμάτιο με τζακούζι και ιδιωτική πισίνα.
Το φαγητό το βράδυ πάρα πολύ καλό με live μουσική.
Μείναμε πολύ ευχαριστημενοι σε όλη τη διάρκεια της διαμονής μας.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, NIKHT4S