214 €
215 €
231 €
OLIVIAMICK
Αθήνα, Ελλάδα

ΑΞΙΟ των 5 αστεριών του!!

Κριτική για: Emelisse Nature Resort
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 20 Οκτ 2022
Λίγο πιο πάνω από το τουριστικό λιμανάκι του Φισκάρδου βρίσκεται το ξενοδοχείο "πρότυπο" που τιμά επαξίως τα 5 αστέρια του.!!!!!
Η οικοδόμηση ολόκληρη, αυτής της μεγάλης κατάφυτης έκτασης είναι απόλυτα εναρμονισμένη με το φυσικό περιβάλλον της πανέμορφης περιοχής. Χωρίς περιττές πολυτέλειες, διατηρώντας τον τύπο της εξοχικής κατοικίας είναι σπαρμένα όλα τα κτίρια που συνθέτουν την μεγάλη αυτή μονάδα. Μια μεγάλη, με υπέροχη θέα πισίνα, μια άλλη πιο μικρή δίπλα στον χώρο υποδοχής του κυρίως κτιρίου, (μερικά δωμάτια έχουν και τις δικές τους μικρές πισίνες)..ένα υπέροχο εστιατόριο δίπλα στην πισίνα με εντυπωσιακά εξαιρετικό φαγητό (το βράδυ είναι μια μαγεία) και έναν χώρο πρωινού πανέμορφο με μια βεράντα "κούκλα" και με το ωραιότερο πρωινό που έχω φάει σε εκατοντάδες ξενοδοχεία που έχω επισκεφθεί..
Το προσωπικό είναι ευγενέστατο και γνωρίζει καλά ότι ο ρόλος του είναι η εξυπηρέτηση των πελατών!! ΄Οτι ζητήσεις είναι πρόθυμοι να στο προσφέρουν!!
Mεγάλη ευκολία είναι τα club cars που σε μεταφέρουν απο τον χώρο του parking αλλά και μέσα στο συγκρότημα καθως και το shuttle bus του ξενοδοχείου που σε καθορισμένες ώρες σε πηγαίνει στο κέντρο του Φισκάρδου!!!!!!
ΑΞΙΟ λοιπόν των 5 αστεριών του και παράδειγμα προς μίμηση για πολλά ξενοδοχεία της κατηγορίας του..γιατί κατά την προσωπική μου άποψη δεν είναι τόσο το decor και η πολυτέλεια.. αλλά οι παροχές, το προσωπικό και η ποιότητα της διατροφής που κάνουν ένα ξενοδοχείο..ΜΕΓΑΛΟ!!
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με φίλους
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Ο/η Konstantinos Kontos, Γενικός Διευθυντής του Emelisse Nature Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική
Απάντηση: 30 Σεπ 2023
Είμαστε βαθύτατα συγκινημένοι από τα πανέμορφα λόγια που μοιραστήκατε σχετικά με την εμπειρία σας στο ξενοδοχείο μας. Τα λόγια σας αναδεικνύουν τον αληθινό χαρακτήρα του Emelisse Nature Resort, και σας ευχαριστούμε θερμά που επιλέξατε να μοιραστείτε την θετική σας εμπειρία.

Η αρμονική ένταξη του ξενοδοχείου μας στο φυσικό περιβάλλον και η διατήρηση του ''φυσικού'' χαρακτήρα αποτελούν σημαντικό μέρος της ταυτότητάς μας. Είναι κομμάτι της αποστολής μας να προσφέρουμε μια απολαυστική εμπειρία διαμονής σε ένα φιλόξενο και φυσικά όμορφο περιβάλλον.

Τα θετικά σας σχόλια για το εστιατόριό μας, την πισίνα μας και την εξαιρετική εξυπηρέτηση του προσωπικού μας μας κάνουν υπερήφανους. Ο στόχος μας είναι πάντα να προσφέρουμε το καλύτερο δυνατό για τους επισκέπτες μας, και είμαστε ευγνώμονες που αναγνωρίσατε τις προσπάθειές μας.

Η ευκολία των club cars και του shuttle bus αποτελεί σημαντικό προνόμιο για τους επισκέπτες μας, και είμαστε ευχαριστημένοι που το εκτιμήσατε.

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και την υποστήριξή σας. Το Emelisse Nature Resort προσφέρει μια μοναδική εμπειρία, και είμαστε εδώ για να σας φιλοξενήσουμε ξανά και να μοιραστούμε ακόμα περισσότερες αξέχαστες στιγμές.
eDreams
0.8 χλμ. από Emelisse Nature Resort
1.3 χλμ. από Emelisse Nature Resort
Φισκάρδο: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2021

Εξαιρετική επιλογή!!!Υπεροχο περιβάλλον,καθαρό,το πρωινό καταπληκτικό το εστιατόριο ενημερωμένο, το προσωπικό ευγενέστατο,να μας καλωσορίσει να μας περιποιηθούν άψογα πραγματικα και εμείς αλλά και τα παιδιά μας είναι βέβαιο πως θα ξαναπάμε!!!Συγχαρητηρια

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, Summer_zante2020
Ο/η Konstantinos Kontos, General Manager του Emelisse Nature Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Αυγούστου 2021
Μετάφραση Google

Dear Summer_zante2020,

Thank you for your kind words! See you again soon!

Η κριτική έγινε: 8 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφα διακοσμημένο ξενοδοχείο σε εκπληκτική τοποθεσία. Το προσωπικό ήταν πολύ ευγενικό, το δωμάτιο πεντακάθαρο και το πρωινό απίστευτο. Πολύ ωραίο το περιβάλλον στην πισίνα και στο εστιατόριο με φοβερή θέα. Η καλύτερη επιλογή στην Κεφαλλονιά!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Maryman5
Η κριτική έγινε: 7 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο ξενοδοχείο με μοναδική θέα! Το προσωπικό φιλικό και εξυπηρετικό. Μείναμε π πέντε μέρες με τις δύο κορούλες μας. Εντυπωσιάστηκαν με τα ηλεκτροκίνητα αμαξάκια που σε μεταφέρουν ξεκούραστα σε όλους τους χώρους του ξενοδοχείου. Τα δωμάτια πεντακάθαρα και μεγάλα. Φιλικό για τα παιδιά καθώς περιλαμβάνει χωρίς χρέωση την είσοδο στη παιδική χαρά και στο γήπεδο του τέννις. Η παραλία Έμπλυση απέχει μόλις δύο λεπτά με τα πόδια. Προσφέρει ξεκάθαρα μία εμπειρία χαλάρωσης και ηρεμίας!

Ευχαριστούμε, dora_dimitra
Η κριτική έγινε: 21 Ιουνίου 2021

άψογο ξενοδοχείο με απίστευτη εξυπηρέτηση και άψογο spa πολύ καλό μάσαζ Σωτήρης Ζαχαράτος 💪🏼 Η θέα απίστευτη τα δωμάτια σούπερ πολύ καθαρά. φαγητό μεσημέρι βράδυ και πρωινό τέλειο !!!Μπαραβο στην διοίκηση και στο προσωπικό του ξενοδοχείου όλοι χαμογελαστοί και ευγενικοί !!!

Ευχαριστούμε, dennispO8858WF
Η κριτική έγινε: 21 Ιουνίου 2021

Άψογο ξενοδοχείο..υπέροχα όλα!!!Χωρος υπεροχοσ,Πρασινο παντου, από το ξενοδοχείο,πισίνα μεγαλη ,πολύ εξυπηρετικό προσωπικό, καθαριότητα, τέλειο πρωινό ολα υπέροχα!!!Ο μασέρ υπέροχος αλλά και όλο το προσωπικό υπεροχο

Ευχαριστούμε, 446viv