Η κριτική έγινε: 6 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μόλις γυρίσαμε από την Λευκάδα .
Μείναμε στο “Ionion Blue”σχεδόν μια εβδομάδα. Εξαιρετικό με το παραπάνω !
Καταρχάς μεγάλο μπράβο στην διοίκηση του ξενοδοχείο γιατί είναι “ pet friendly “
Φοβερή τοποθεσία ! Φανταστική θέα ! Φτιαγμένο με καλλιτεχνική πινελιά και πολύ γούστο ! Άνετη και ευχάριστη διαμονή.
Πολύ καλό πρωινό !
Ευγενέστατο προσωπικό.
Αυτό που τα θέλαμε να προσθέσουμε ( γιατί μας έλειπε ) κλασική μουσική στο χορό του εστιατορίου ( πρωινό και δείπνο ) για ακόμα καλύτερη εντύπωση.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, MAGDALENA JOANN... G
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η καλύτερη επιλογή για διακοπές στη Λευκάδα. Φιλικό και πρόθυμο προσωπικό σε κάθε μας επιθυμία . Πολυτελές και καθαρό περιβάλλον . Απίστευτη θέα , εξαιρετικό φαγητό .. ιδανικος χωροσ για. οικογένειες .Παρολο το οτι ανησυχούσαμε για τις δυσκολιεσ των διακοπών με δυο παιδιά ( ένα 3 ετών και ένα 6 μηνών) το προσωπικό ήταν πάντα εκεί για να μας εξυπηρετήσει και ο χώρος από μόνος του με τις παροχές του μας μείωνε καθημερινα το κάθε αγχος ... ανυπομονώ να ξαναπαμε

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, 297jackp
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2020

Ένας πραγματικός επίγειος παράδεισος επάνω σε έναν αμφιθεατρικό λόφο με
Θέα τα καταπράσινα νερά του Ιονίου . Ένα ξενοδοχείο που κάθε φορά ικανοποιεί τις απαιτήσεις μου και δεν θα μπορούσα να επιλέξω καλυτερο προορισμο για να πραγματοποιήσω τον γάμο μου . Να ξεκινήσουμε από την κεφαλή του ξενοδοχείου , αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο και εξαιρετικό επαγγελματία , τον Δημήτρη ! Πρόθυμο να μας βοηθήσει και να μας εξυπηρετήσει για τα πάντα , το ζεστό και εγκάρδιο χαμόγελο του μας έκανε να νιώσουμε
Οικειότητα και ασφάλεια . Τα εξαιρετικά παιδιά στην υποδοχή , μια δεμένη και πρόσχαρη ομάδα που με την καλή τους διάθεση και τις πολλές τους γνώσεις δε μας άφησαν δυσαρεστημένους σε τίποτα. Αποφόρτιση στην απόλυτη ιδιωτική βιλα του τελευταίου επιπέδου του ξενοδοχείου.
Τον top σερβιτόρο Χρήστο να μας αφιερώνει πολύτιμο χρόνο και συμβουλές καθώς ήταν δίπλα μας από την πρώτη ημέρα της διαμονής μας έως την πέμπτη τελευταία ημέρα .Κάθε βράδυ περνούσαμε υπέροχες στιγμές στην απιστευτη βίλα με την ιδιωτική της πισίνα την οποια χρησιμοποίησα και εκμεταλλευτηκα εως το τελευταίο λεπτό της αναχώρησή μου.Ένα τεράστιο σπίτι,όχι δωμάτιο, πεντακάθαρο με άμεσες υπηρεσίες room service καθώς και καθημερινό καθαρισμό τόσο του δωματίου όσο και της πισίνας!!!!!!Μαγική διαμονή και ακόμη πιο μαγικός ο γάμος μας που ξεπέρασε αυτό που ήδη σχεδιάζαμε έναν χρόνο τώρα και ονειρευόμασταν.Δεν μπορώ να γράψω τιποτα λιγότερο από το να ευχαριστήσω και να δώσω συγχαρητήρια σε όλο το team του Ionian Blue που συνέβαλαν στο να υπάρξουν στις φωτογραφίες μου μόνο χαμόγελα!!!!!!!
Ένα απίστευτο ξενοδοχείο . Σύντομα ξανά σε αυτό το παραδεισένιο μέρος!!!!!

2  Ευχαριστούμε, M8714NP_
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2020

Τα 5 αστέρια για την απίστευτη πισίνα, με δωρεάν παρακαλώ πετσέτες και εξαιρετικό καφέ από τα ευγενέστατα παιδιά του μπαρ, και τη φαντασμαγορική θέα στη θάλασσα από παντού, είναι πολύ λίγα!!! Οι φωτογραφίες δεν μπορούν να αποτυπώσουν την ομορφιά, πρέπει να τα ζήσεις ο ίδιος!!! Εκτός συναγωνισμού είναι το μπαρ και το εστιατόριο, από άποψη διακόσμησης και φυσικά θέας!!! Τρώγαμε κάθε βράδυ στο μπαλκόνι με θέα το Ιόνιο!!! Απίστευτο!!! Εξαιρετικό και το μπαράκι στη θάλασσα, με απίστευτη δροσιά από τα δεντράκια, σαν να βρίσκεστε σε δασάκι με τη θάλασσα στα πόδια σας (δυστυχώς οι φανταστικές παραλίες του νησιού είναι στην άλλη πλευρά) !!! Φαγητό αρκετά καλό, πρωινό και βραδινό, μπορούν και καλύτερα, κακή οργάνωση στην εξυπηρέτηση (μπορούσαν πχ οι καφέδες και τα νερά να σερβίρονται κάπου πιο πέρα για να μην δημιουργούνται ουρές). Η καθαριότητα πρέπει να βελτιωθεί!!!! Το WI FI που συνήθως δεν υπάρχει και κάποιοι γκρινιάζουν, παντελώς αδιάφορο! Δεν πάω εκεί για το ίντερνετ βρε, πάω για τα πολύ καλά δωμάτια και όλα τα μαγικά που ανέφερα στην αρχή!

2  Ευχαριστούμε, E7080WT_
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2020

Κλείσαμε μέσω προσφοράς 4 διανυκτερεύσεις. Την πρώτη νύχτα κοιμηθήκαμε σε δωμάτιο χωρίς ιδιαίτερη θέα που δεν έπιανε σήμα ούτε το κινητό και χωρίς δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα και χωρίς wi fi φυσικά . Μετά από παράπονο με ευγενικό τρόπο από την μεριά μου και με την βοήθεια μίας καθαρίστριας που δεν θυμάμαι το όνομα της, μας άλλαξαν δωμάτιο το οποίο είχε εξαιρετική θέα και έπιανε wifi και το κινητό. Το πρωινό καλό και το βραδινό μέτριο. Η συμπεριφορά των περισσότερων ανθρώπων στο σερβίρισμα στο εστιατόριο ήταν αρκετά αγενής. Η πισίνα πάρα πολύ καλή με εξαιρετική θέα. Η θάλασσα με πολύ πέτρα. Υπερτιμημένο το ξενοδοχείο κατά την γνώμη μου.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, nikossak2015