Ionian Blue Bungalows & Spa Resort
La Casa Di Nonna(Νικιάνα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Δωρεάν στάθμευση
Hotel Eleana(Νικιάνα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Δωρεάν στάθμευση
Bεργινα Σταρ(Νικιάνα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Red Tower(Νικιάνα)
  • Πισίνα
Aliki Hotel(Νικιάνα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Thomais Boutique Hotel(Νικιάνα)
HotelQuickly
  • Δωρεάν στάθμευση
Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για τις ημερομηνίες που επιλέξατε από τους συνεργάτες μας
Sunrise Hotel(Νικιάνα)
Hotel Lydia's Beach(Νικιάνα)
  • Πισίνα
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μας έκανε εντύπωση η ευγένεια των υπαλλήλων,αν και η κοπέλα στην πισίνα και ένα γκαρσόνι μεσήλικας με κοντά κάστανα μαλλιά βαριόταν που ζούσαν.ποικιλία στο φαγητό, εξυπηρέτηση καλή αλλά πρέπει να ιδωθουν λεπτομέρειες,πχ καθαρά τραπεζομάντιλα δίχως λεκέδες, καφές που να πίνεται, ώστε να γίνει πενταστερο. Απαράδεκτη πόρτα που είναι διάφανη στην τουαλέτα

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Rosy A
Ο/η ΒΑΣΙΛΙΚΗ Ρ, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Ionian Blue Bungalows & Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητή Rosy,
Σας ευχαριστούμε για τη κριτική σας και για τα καλά σας λόγια.Λυπούμαστε που δυσαρεστηθήκατε από κάποιες λεπτομέρειες αλλά να είστε σίγουρη ότι θα τα λάβουμε υπόψιν μας προς βελτίωση μας. Οσον αφορά τα τζάμια στην τουαλέτα ειναι φιμε και όχι διαφανή.
Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα ευχαριστο 3μερο σε ενα υπεροχο νησι οπως η Λευκαδα...Αξιολογο ξενοδοχειο με καλες υπηρεσιες και εξυπηρετικο προσωπικο...Δωματιο τρικλινο που ανετα μεταβληθηκε σε 4κλινο...Καθαριοτητα και αλλαγη πετσετων σε καθημερινη βαση...Ποικιλια σε πρωινο αλλα και στο δειπνο(ημιδιατροφη) παρα την off season για νησι περιοδο...Οι υπηρεσιες στο spa ισως ηταν το μονο σημειο που "χωλαιναν" λιγο οι υπηρεσιες...Η εσωτερικη πισινα δεν ηταν σε καλη θερμοκρασια οπως και ο περιβαλλον χωρος... Η σαουνα και το χαμαμ επισης καλα αλλα επρεπε να εχει ρυθμιστει απο τους υπευθυνους ωστε να λειτουργουν ΟΛΕΣ τις ωρες κι οχι να ανοιγονται στο "παρα πεντε" γιατι δεν αποδιδουν τα πρεποντα....Ισως να ευθυνεται και το γεγονος του οτι υπηρχε μια υπαλληλος "για τα παντα ολα"..Ενα πιο σημαντικο ομως θεμα ηταν η ΜΗ λειτουργια ενος ανελκυστηρα καθ ΟΛΗ τη διαμονη μας..Αυτο σημαινε οτι επρεπε οτι και στα γευματα αλλα ΚΥΡΙΩΣ στην εξοδο απο το spa θα επρεπε να διανυσουμε αρκετη αποσταση μεσα απο ΚΡΥΟΥΣ διαδρομους...Οι εξωτερικοι χωροι του ξενοδοχειου απ την αλλη εχουν υπεροχη θεα κι οι πισινα κι οι εγκαταστασεις ειδικα προς τη θαλασσα το καλοκαιρι θα πρεπει να παρεχουν πολυ καλες υπηρεσιες...Σε γενικες γραμμες για χειμωνα παντως ηταν μια ευχαριστη αποδραση για τις γιορτες των Χριστουγεννων που συνδυαστηκε και με επισκεψη στην γιορτινα στολισμενη Λευκαδα με τα πολλα μαγαζια που υπαρχουν μπροστα στη θαλασσα...

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, manjan13
Ο/η ΒΑΣΙΛΙΚΗ Ρ, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Ionian Blue Bungalows & Spa Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Φεβρουαρίου 2018

Κ.Manjan,
Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια για το ξενοδοχείο μας και χαιρόμαστε πολύ που είχατε μια τόσο ευχάριστη διαμονή.
Για το θέμα του ανελκυστήρα ,να σας θυμίσω ότι το ξενοδοχείο είναι χτισμένο αμφιθεατρικά και υπάρχουν τέσσερις ανελκυστήρες για τη πρόσβαση στα δωμάτια και την καλή εξυπηρέτηση των πελατών.
Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε στο ξενοδοχείο μας και στο νησί μας.
Με εκτίμηση
ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ IONIAN BLU HOTEL AND SPA RESORT

Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2017

Υπό την ιδιότητά μου ως δ/ντής ξενοδοχείου ξέρω οτι έκρινα ...λίγο αυστηρά το συγκρότημα , αλλά και σαν απλός καταναλωτής που πήγα περίμενα πολλά περισσότερα ......Δεν είναι worth -value ......Κρίμα διότι το μέρος είναι υπέροχο αλλά σίγουρα πρέπει να γίνει και ένα -δύο τουλάχιστον βήματα σε τοποθέτηση κεφαλαίων ...για να περιμένει κανείς ποιότητα!!!!!! Έχουν άλλη εξήγηση για την έννοια του πρωινού ...επίσης δεν κάνουμε συνέχεια πίτσα με ότι έμεινε απο την προηγούμενη....και ο καφές δεν είναι κατεψυγμένος ...που απλά ζεσταίνεται !!!!Επίσης η αδιαφορία του προσωπικού μπορεί να έγκειται και στον χρόνο πληρωμής τους !!!!!! Άντε να βγάλουμε την σαιζόν και μετά βλέπουμε ...κάτι τέτοιο κατάλαβα !!!!!!Η εταιρεία αναγκάζεται να κάνει τεράστιες εκπτώσεις για να τραβήξει κόσμο αλλά ρίχνει την ποιότητα γενικά στα ΤΑΡΤΑΡΑ !!!!!!!!!!!!

Διαμονή: Αύγουστος 2017
1  Ευχαριστούμε, dimsouflis

Αγαπητέ κ.Soufli,
Ας δούμε τα σχόλιά σας με τη σειρά..Όσον αφορά τα γεύματα το πρωινό και το βραδινό είναι σε μορφή μπουφέ .Συγκεκριμένα το πρωινό περιλαμβάνει, κρέπες,κρουασάν,λουκουμάδες,τηγανίτες, ομελέτες, ποικιλία από αλλαντικά και τυριά,πατάτες ογκρατέν, φρούτα ,γιαούρτι και μανιτάρια.Είναι η έννοια του Αμερικάνικου πρωινού ,αν το γνωρίζετε!!!Το βραδινό έχει ορεκτικά ,σαλάτες ,κρέας ,ψάρι συνοδευτικά ,επιδόρπια και φρούτα και ποτέ πίτσα όπως αναφέρατε και αυτό μπορούν να σας το διαβεβαιώσουν και τα άλλα άτομα που παρέμεναν στο ξενοδοχείο κατά την ίδια περίοδο.Όσον αφορά το καφέ είναι NESPRESSO και απορώ σαν διευθυντής ξενοδοχείου που ισχυρίζεστε ότι είστε ,τι εννοείτε όταν λέτε κατεψυγμένο καφέ αλλά μάλλον αυτό σερβίρετε στο δικό σας ξενοδοχείο.Για την αδιαφορία του προσωπικού και για τα δικά σας συμπεράσματα για το χρόνο πληρωμής τους να σας διαβεβαιώσω-αν και δεν είναι δική σας υπόθεση- ότι όλο το προσωπικό πληρώνεται πάντα στην ώρα του !! Επίσης, να σας ενημερώσω ότι το ξενοδοχείο μας είναι ανοιχτό όλο το χρόνο με συνεδριακό τουρισμό και με πληρότητα 100%.Θεωρώ λοιπόν,ότι είστε υπερβολικός στη κριτική σας,όπως και εσείς ισχυρίζεστε!

Υ.Γ Από κάποιες λεπτομέρειες που γράφετε,( Όπως πίτσα, καφές) έχω την υποψία ότι μάλλον δεν έχετε έρθει ποτέ στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική γράφτηκε 24 Νοεμβρίου 2017

Είναι ένα όμορφο ξενοδοχείο, ήσυχο και με υπέροχη θέα. Κοντά στην πόλη, αλλά όχι τόσο ώστε να πας με τα πόδια. Έχει όμως συχνά λεωφορεία. Το προσωπικό του ξενοδοχείο ήταν φιλικό και ευγενικό, πλην κάποιων εξαιρέσεων. Ο μπουφές καλός και πλούσιος αν και παρατήρησα ότι τα αυγά μου είχαν γεύση κρέπας πολλές φορές. Ίσως τα τηγάνιζαν στο ίδιο τηγάνι;
Τα δωμάτια ευρύχωρα και όμορφα. Καθαρά ήταν αν και τα σεντόνια μάλλον θέλανε καλύτερο πλύσιμο.
Γενικά ως ξενοδοχείο έχει ωραίους κήπους και πολύ πράσινο. Ωραία δρομάκια και η κατάληξη στην θάλασσα με συνδυασμό την προβλήτα και τα καταγάλανα νερά, ήταν όμορφο και σε ηρεμούσε.
Στα κατά βάζω την έλλειψη συντήρησης. Υπήρχαν πολλές κουπαστές με σάπια ξύλα, στο μπάνιο μας είχαμε φθαρμένα τηλέφωνα και υπήρχαν διάφορα στο ξενοδοχείο που θέλανε συντήρηση ή αλλαγή, όπως για παράδειγμα ότι οι μισές ξαπλώστερες ήταν έτοιμες να σκιστούν, ή ότι η προβλήτα φαίνονταν ετοιμόρροπη.

Συνοπτικά: Το ξενοδοχείο είναι όμορφο με υπέροχη θέα και ησυχία, αλλά δεν θα το χαρακτήριζα 5αστερο. Το κόστος της διανυκτέρευσης δεν αναλογεί στο σύνολο του.

Στο προσωπικό ξεχώρισε ο κος Γιώργος, ο σερβιτόρος. Ευγενέστατος και εξυπηρετικός. Όπως επίσης και ο υποδοχέας ο οποίος μας κατατόπισε με ευγένεια στην Λευκάδα.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Alex N

Αγαπητέ κ.Alex,
Ευχαριστούμε πολύ για τη κριτική σας και για το χρόνο που αφιερώσατε για να τη γράψετε. Στην παρατήρηση σας για τα αυγά,είμαι σίγουρος ότι θα παρατηρήσατε επίσης, ότι τα αυγά και οι κρέπες ψήνονται μπροστά στο μπουφέ με αποτέλεσμα οι πελάτες να βλέπουν ότι χρησιμοποιούνται διαφορετικές εστίες για το ψήσιμο τους.Θεωρώ ,ότι όλα όσα αναφέρατε,ευρύχωρα,καθαρα και όμορφα δωμάτια,,ωραίοι κήποι,υπέροχη θέα,ησυχία,φιλικό και ευγενικό προσωπικό, καλός και πλούσιος μπουφές χαρακτηρίζουν ένα πεντάστερο.
Σας ευχαριστούμε ξανά.
Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο ξενοδοχείο , άνετα και καθαρά δωμάτια με καταπληκτική θέα. Μέτριο το πρωινό και το service στο πρωινό. Η τιμή του καλή σε σχέση με αυτά που προσφέρει η ξενοδοχειακή μονάδα. Επίσης πολύ όμορφος ο περιβάλλον χώρος μέχρι τη θάλασσα .

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Nikos A

Αγαπητέ κύριε Niko A,
Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια ,αν και στο σημείο με το πρωινό δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς δε σας ικανοποίησε. Το πρωινό είναι σε μορφή Αμερικάνικου μπουφέ ,με ποικιλία από αλλαντικά και τυριά ,κρέπες ,κρουασάν,φρούτα ,ομελέτες,αυγά βραστά,κ.λ.π,και αν υπήρχε κάτι που επιθυμούσατε ,μπορούσατε να το ζητήσετε από το chef μας. Παρόλα αυτά ,σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά και ελπίζουμε να σας ξαναδούμε στο ξενοδοχείο μας.
Με εκτιμηση