TripAdvisor

Κριτική για: Ταβέρνα ο Μηνάς

Ταβέρνα ο Μηνάς
Κουζίνες: Θαλασσινά
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ειναι η δεύτερη φορά που επισκεπτόμαστε το εστιατόριο.Θα ξεκινήσω για το σέρβις το οποίο ηταν άμεσο.Ζεστα τα φαγητά και καλα ποιοτικός.Παραγγειλαμε γαρίδες με ρύζοτο απίστευτη γεύση το μονο παράπονο οτι ηταν λίγες οι γαρίδες.Για εμας οι τιμές του ηταν λογικές.Πχ το ίδιο πιάτο στην χαλκιδικη το βρήκαμε τουλαχιστον 2-3€ παραπάνω.

Ευχαριστούμε, mareli2011

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2018

Ένα αρκετά όμορφο περιβάλλον με υπέροχη θέα.Τα πιάτα δεν ήταν χορταστικά με εξαίρεση την γαριδομακαρονάδα της κόρης μου που ήταν και το καλύτερο πιάτο που πήραμε.Τα μπιφτέκια ήταν ωμά και η εξυπηρέτηση πολύ αργή.

Ευχαριστούμε, sanimaki
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο μαγαζί με θέα ωραία φιλικό περιβάλλον και προσιτές τιμές..Σίγουρα μένεις ικανοποιημένος απο τα φαγητά.

Ευχαριστούμε, Pkrthn
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στις 6 μέρες πο είμαστε στο νησί ως τώρα ήταν Μακραμε ποιο ακριβή !! Τρία άτομα φαγητό γιατί η μικρή μας δεν έφαγε εκείνη την ημέρα και πληρώσαμε 100 ευρώ !!
Η ποιότητα και το ψήσιμο εξαιρετικό και η ψαρόσουπα όπως έγραφαν κσι άλλες κριτικές γιατί συμβουλευόμαστε κι εμείς το TripAdvisor ήταν τελεια !!Απλα λόγο του κόστους δεν ξέρω αν είναι μπορεις εύκολα να την προτείνεις σε μια οικογένεια !!!

Ευχαριστούμε, Alexandra M
Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για δείπνο στην ταβέρνα Μήνας κατά τις καλοκαιρινές μας διακοπές στην λευκαδα! Είναι ένας όμορφος χώρος γύρω από πέτρα και κισσούς!! Παραγγείλαμε φρέσκα ψάρια τα οποια αυτοί ψαρεύουν και ειναι πραγματικά θεσπέσια! Το προσωπικό φιλόξενο και ευγενικό! Το μόνο γεγονός που θεωρώ φάουλ είναι ότι είναι παρα πολύ ακριβά τα ψάρια έκαναν περίπου ( 50 ευρώ το κιλό , το καθένα ) μετά από φιλική τιμή και γι’αυτο τον λόγο μαζί με τα ορεκτικά και την σαλάτα μας βγήκε γύρω στο 80ευρω( οι σαλάτες ήταν όλες ακριβές και πήραμε μία με τοπικό σαλάμι Λευκάδος πολύ ωραία ) και οκ άξιζε γιατί το απολαύσαμε πραγματικά αλλά και πάλι θεωρώ εξωφρενικές αυτές τις τιμές μιας και αυτοί οι ίδιοι τα ψαρεύουν και ονομάζονται ταβέρνα ( και δεν πήραμε πολλά ούτε πολύ ακριβά ψάρια πχ αστακό ή γαρίδες ). Εκτός από αυτό, όλα ήταν πεντανόστιμα . Οπότε αν έχετε πολλά λεφτά για ξόδεμα και θέλετε ψαράκι, το συνιστώ και θα το απολαύσετε σίγουρα, αν όχι πηγαινετε σε κανα ταβερνάκι παραθαλάσσιο ή πάρτε κανένα άλλο πιάτο.

1  Ευχαριστούμε, 345dimitrak

Ταβέρνα ο Μηνάς: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νικιάνα, Λευκάδα
Λυγιά, Λευκάδα

Ταβέρνα ο Μηνάς: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!