Υπέροχα όλα!

Από το προηγούμενο βράδυ κάναμε την κράτηση μας! Το πρωί περίπου στις 9:00 ξεκίνησε μια ενημέρωση... διαβάστε περισσότερα

mikekiss
Λαμία, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Πολύ καλή εμπειρία, πολύ ευγενικό προσωπικό!

Πολύ καλή εμπειρία, πολύ ευγενικό προσωπικό διαθέσιμο να σε βοηθήσει πάντα με χαμόγελο! Καλές... διαβάστε περισσότερα

878stellag
Αθήνα, Ελλάδα

Η κριτική έγινε: 30 Αυγούστου 2019

Αν θέλετε να νοικιασετε βάρκα είναι μια καλη επιλογή με κάποιους αστερίσκους.
1.Μας χρέωσαν 16 λίτρα βενζίνη 30€.Ο αδερφός μου που είχε πάει 15 μέρες νωρίτερα και είχε νοικιάσει ίδια βάρκα από άλλη εταιρία και έκανε τον γύρω Παξούς και Αντίπαξους τον χρέωσαν 20€.Οποτε λίγο προσοχή εκεί.
2.Επειδη ειμασταν 2 άτομα μας έδωσαν την πιο μικρή και παλιά βάρκα που είχαν παρόλο που πληρώσαμε 85€ όπως όλοι.
3.Το πρωί που πήγαμε για να πάρουμε τη βαρκα είπαμε στην κοπέλα ότι θα γυρίσουμε σε 15 λεπτά γιατι θέλαμε να πάρουμε 2 καφέδες.Μας είπε λοιπόν να μην αργήσουμε για να έχουμε χρόνο μπροστά μας.Ετσι κι εμείς γυρίσαμε γρήγορα πίσω και πήγαμε να υπογράψουμε για να πάρουμε τη βαρκα.Τοτε η ίδια κοπέλα ,μας είπε με έντονο ύφος (σχεδόν αγενές)να μην βιαζόμαστε και ότι πρέπει να διαβάσουμε κάποια πράγματα ( παρόλο που της είπα ότι έχω δίπλωμα ταχύπλοου και εμπειρία) και ότι θα πάρει κάποια ώρα και να μην αγχωνόμαστε,ενώ η ίδια ήταν αυτή που μας προέτρεψε να κάνουμε γρήγορα.Στα θετικά πρέπει να πω ότι ήταν πολύ οργανωμένη εταιρία και ήξεραν καλά τη δουλειά τους.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Thodoros38
Ο/η Panos M, Owner του Panos Boats & Trips, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Αυγούστου 2019

Καλησπερα Θεοδωρε.

Χαιρομαι πολυ που εχω την ευκαιρια να απαντησω προσωπικα το σχολιο σου, εγω η αγενης. Λεγομαι Χρυσοπηγη.

Για να δουμε εναν εναν τους αστερισκους:

1. Για 45 χιλιομετρα που διανυσατε με το σκαφακι σας, η καταναλωση σου ηταν εξαιρετικη και ισως ειναι και το μονο που γνωριζεις απο θαλασσα, να χειριζεσαι μικρα σκαφακια πολυ καλα. 0,65 λιτρα ανα μιλι ενω ο μεσος ορος καταναλωσης ειναι 0,9 - 1 λιτρο ανα μιλι (ειναι τελος Αυγουστου και τα σκαφη εχουν πιασει ηδη αλγη απο κατω πραγμα που επιβαρυνει την ολισθηση στην επιφανεια). Συνεπως, οποιος εχει εμπειρια απο θαλασσα μπορει να αντιληφθει οτι η καταναλωση σου ηταν εξαιρετικη και αυτα που χρεωθηκες ελαχιστα (βασικα ο,τι εκαψες). Η κατασκευαστικη εταιρεια του κινητηρα δινει 7,9 λιτρα/ ωρα στις 4500 RPM. Μπορεις να κανεις τους υπολογισμους μονος σου. Εκανες γυρο και των δυο νησιων. Οποτε σε καμια περιπτωση δε σε κλεψαμε οπως αισθανεσαι, δεν ειναι αυτη η πολιτικη μας.

2. Δεν πληρωνουν ολοι 85 ευρω. Το καθε σκαφος εχει την τιμη του και εσυ επελεξες αυτο βασει των οικονομικων σου και καλα εκανες. Χειροτερο δε θα το ελεγα. Το σκαφος ειναι παλιο μεν αλλα με καινουρια μαξιλαρια και αριστης καταστασης κινητηρα και ενα απο τα αγαπημενα μας λογω παλαιοτητας. Γι αυτο και το φροντιζουμε αψογα οπως και ολα μας τα σκαφη.

3. Σας αρεσει δεν σας αρεσει η πολιτικη μας ειναι αυτη. Πριν να φυγει ενα σκαφος, μιλαμε στον χαρτη χωρις βιασυνες και με προσοχη απο μερους σας για την ασφαλεια σας. Εμεις δε βαζουμε ανθρωπους μεσα στα σκαφη και τους λεμε καλα να περασετε. Εχουμε την ευθυνη σας. Αν σεβεσαι την θαλασσα καθεσαι και ακους αν θελεις να τα ξερεις ολα διαλεγεις μια αλλη εταιρεια. Επισης, τον σεβασμο δεν τον απαιτεις τον κερδιζεις και σε καμια περιπτωση δεν ημουν αγενης σε αντιθεση με εσενα. Να μαθεις να σεβεσαι πρωτα απο ολα τη θαλασσα και μετα τους ανθρωπους γυρω σου.

Ανθρωποι με τεραστια εμπειρια (πραγματικη) εχουν κατσει προσεχτικα και ακουνε. Και εμεις με απολυτη αφοσιωση ακουμε και μαθαινουμε οσα δεν ξερουμε απο αυτους. Γιατι εμεις τρεχουμε μια εταιρεια και ποτε δεν ειπαμε οτι τα ξερουμε ολα. Ξερολας δεν ειναι κανεις, μονο εσυ ισως.

Καλη συνεχεια και καλο Χειμωνα.

Χρυσοπηγη

ΥΓ: Χαρα μας να σας ξαναδουμε μονο και εφοσον εχετε χρονο να ακουσετε και πολυ ευχαριστως και να μας μαθετε καινουρια πραγματα για την θαλασσα.

Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Απιστευτη μοναδικη εμπειρια!!!Μας ταξιδευσαν γυρω απο τους παραδεισενιους Παξους και ειδαμε τις εξωπραγματικες ομορφιες της φυσης!!Το κερασακι ηταν και το περασμα απο Αντιπαξους για μια βουτια στις παραλιες που δεν εχω λογια για να περιγραψω..

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, emanouelmpouzas
Ο/η Panos M, Owner του Panos Boats & Trips, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Αυγούστου 2019

Παιδια ευχαριστουμε παρα πολυ, τιμη μας που σας ειχαμε κοντα μας και νιωθουμε τεραστια ευτυχια που περασατε ωραια και οι εικονες του νησιου μας θα σας συντροφευουν!

Σας ευχομαστε απο καρδιας να ειστε παντα γεροι και ευτυχισμενοι και μακαρι να ανταμωσουμε ξανα!!

Τα φιλια μας απο Παξους!

Πανος και η Ομαδα! :)

Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2019

Η καλύτερη επιλογή με ασφάλεια για ενοικίαση σκάφους (που είναι must to do )στο νησί των παξών....καλές τιμές με πολλές επιλογές σε βάρκες και σκάφοι!ισως χρειάζεται μια επικοινωνία νωρίτερα και όχι τελευταία στιγμή για την καλύτερη εξυπηρετηση σας για διαθεσιμοτητα.τα παιδια είναι πολύ καλά,ευγενικά,και αγαπάνε αυτό που κάνουν.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Pezonaftis
Ο/η Panos M, Owner του Panos Boats & Trips, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Ιουλίου 2019

Καλησπερα παιδια απο Παξους!!

Επεσε λιγη δουλεια και αργησα να σας απαντησω αλλα ηταν μεγαλη η χαρα μας οταν διαβασαμε το υπεροχο σχολιο σας!!!

Να ειστε παντα καλα και να περνατε υπεροχα. Σας ευχαριστουμε παρα πολυ που μας εμπιστευτηκατε!!

Καλο υπολοιπο καλοκαιριου με υγεια!!

Τα φιλια μας,

Πανος και η τρομερη ομαδα! :)

Η κριτική έγινε: 11 Ιουλίου 2019

Καθυστερήσαμε 5 λεπτά και το καραβακι είχε φύγει. Όταν φτάσαμε πήραν τηλέφωνο από το γραφείο και τους είπαν να σταματήσουν το καραβάκι μας έβαλαν σε ένα φουσκωτό και μας πήγαν μέχρι εκεί και ετσι δεν χάσαμε την βόλτα! Τρομερή εξυπηρέτηση! Το τουρ ήταν πολύ ενδιαφέρον και ο χρόνος επαρκής

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Elenatsos
Ο/η Panos M, Owner του Panos Boats & Trips, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 14 Ιουλίου 2019

Καλημερα παιδια απο Παξους!! :):):)

Ο,τι περναει απο το χερι μας για να περασετε καλα θα το κανουμε!

Στην προκειμενη περιπτωση, δεν ηταν κοπος για εμας να δωσουμε ενα σημα να σας περιμενει ο καπετανιος! :)

Χαιρομαστε πολυ που τα περασατε καλα και σας ευχαριστουμε πολυ για το υπεροχο σχολιο σας!!

Καλο υπολοιπο καλοκαιριου, να περνατε παντα καλα!!

Φιλικα,

Πανος

Η κριτική έγινε: 28 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επαγγελματίες με χαμόγελο κι άψογη εξυπηρέτηση. Κάναμε το γύρο του νησιού σε οργανωμένη ημερήσια εκδρομή κι επίσκεψη στους Αντίπαξους που μας ικανοποίησε. Αξίζουν τα 30€.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2019
3  Ευχαριστούμε, _Q1251JC
Ο/η Panos M, Owner του Panos Boats & Trips, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Ιουνίου 2019

Ευχαριστουμε παρα πολυ για το ευγενικο σας σχολιο και ειμαστε πολυ χαρουμενοι που απολαυσατε την εκδρομουλα μας!! Ευχομαστε να σας εχουμε ξανα στο νησι μας και σας στελνουμε τις ευχες μας για ενα υπεροχο υπολοιπο καλοκαιριου!!

Χαιρετισμους απο Παξους

Πανος και η Ομαδα!:)