“Το καλύτερο εστιατόριο στο νησί;”
Κριτική για: Ταβέρνα Βασίλης

Ταβέρνα Βασίλης
Καλό για: Ρομαντικό, Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο φαγητό και service. Ωραία θέση μπροστά στη θάλασσα στο γραφικό Λογγο, ενα δροσερό μέρος στους ζεστούς Παξούς για να απολαύσει κανείς ένα υπέροχο δείπνο που οριακά δικαιολογεί τις υψηλές τιμές του.
Ο οινοχόος του καταστήματος ιδιαίτερα καταρτισμένος, ευχαριστος και με διάθεση να εξυπηρετήσει στο έπακρο τους πελάτες του μαγαζιού, παρόλη την πολυκοσμία.
Καθώς το φαγητό στο νησί είναι μέτριο η κράτηση είναι απαραίτητη. Παρόλη τη φήμη του για τα θαλασσινά του, οι επιλογές σε κρέας υπερτερούν κατά τη γνώμη μου. Επίσης μεγάλη ποικιλία σε καλά κρασιά σε πιο λογικές τιμές από ότι το φαγητό. Εν κατακλείδι, αξίζει κανείς να το επισκεφτεί στις διακοπές του στο νησί εάν επιθυμεί ποιότητα, ωραίο περιβάλλον και εξαιρετικές γεύσεις στις διακοπές του.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, dinalakki

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2021

Ένα πανάκριβο μαγαζί που δεν σου προσφέρει τίποτα. Κάκιστες γεύσεις, μικρότερες μερίδες και από το πιο gourmet μαγαζί του κόσμου. Κρίμα γιατί μας έστειλαν άνθρωποι που μας εξυπηρέτησαν άψογα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, Kostas_Alex8
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό φαγητό με λογικές τιμές για Γάιο. Άψογο πρωσοπικο και ένα μενού που θες να το δοκιμάσεις όλο. Θα προσπαθήσουμε να ξανάρθουμε την επόμενη φορά που θα επισκεφθούμε τους Παξούς.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, Miltos90
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά απορώ με τις καλές κριτικές σε αυτό το μαγαζί ! Περιμέναμε 2 ώρες να έρθουν τα πιάτα και πληρώσαμε 23,50 για Λιγκουίνι θαλασσινών με..ξεραμένο λιγκουινι! Όλα τα πιάτα ήταν κάτω του μετρίου και οι τιμές στα υψη ! Νομίζω δεν έχω φάει σε χειρότερο μαγαζί !

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
2  Ευχαριστούμε, irom657
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε όλοι πολύ ευχαριστημένοι, χαμογελαστό και ευγενικό προσωπικό και πολύ μεγάλες μερίδες! Το λιγκουινι θαλασσινών πραγματικά υπέροχο και δεν "τσιγκουνευονται" τα θαλασσινά μέσα στην μακαρονάδα. Ριζότο σουπιας δοκίμασα πρώτη φορά και ξετρελάθηκα! Μου το σύστησαν 3 άτομα πριν πάω παξους και καταλαβαίνω το γιατί. Ίσως φαίνονται οι τιμές λίγο τσιμπημένες αλλα σε σχέση με τις μερίδες που παρέχουν, η τιμή είναι πολύ καλή!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, 756annamariaa

Ταβέρνα Βασίλης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λόγγος, Παξοί
Λόγγος, Παξοί

Ταβέρνα Βασίλης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!