martha k

Φιλικό περιβάλλον , άψογο προσωπικό και καλή εξυπηρέτηση

Κριτική για: Hotel Pegasus
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 18 Ιουν 2019
Καθαρό, ήσυχο,φιλικό με φροντισμένο περιβάλλον και γρήγορη λύση σε όποιο πρόβλημα προκύψει. Τα δωμάτια ήταν καθαρά με συχνή αλλαγή λευκών ειδών.
Το πρωϊνό άψογο σε ωραίο περιβάλλον μπροστά στην πισίνα.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
5,0 από 5 κύκλουςΚαθαριότητα
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 24 Ιουν 2019
Αγαπητή Μάρθα,
Σε ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα σου σχόλια και σου ευχόμαστε ένα όμορφο καλοκαίρι:)
183 €
    137 €
8.4 χλμ. από Hotel Pegasus
Θάσος (Λιμάνι): Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 21 Μαΐου 2018

Υγιεινό πρωινό (στο μοναδικό ξενοδοχειο αυτής της κατηγορίας που έχω δει κηρήθρα μελιού).. Καθαρό, ήσυχο, στην καρδια του κέντρου, ευγενικό προσωπικό , άψογη εξυπηρέτηση. Υπέροχο το ποτό δίπλα στην πισίνα. Ιδιωτικό πάρκινγκ. Η καλύτερη Επιλογή όσον αφορά καταλύματα αυτής της κατηγορίας αλλά και μεγαλύτερης μπορώ να πω.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Το 311 το πιο ήσυχο δωμάτιο με την καλύτερη θέα
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, RoulaS47
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το μπανιο του δωματίου χωρίζεται με γυάλινη πόρτα χωρίς φυσικά να απομονώνει κανέναν ήχο!
Δε διαθέτει πρωινό ούτε καθαρίζονται τα δωμάτια καθημερινά!
Όταν καθαριστηκε δε, η μία πετσέτα (η υποτίθεται καινούρια) είχε λεκέ από αίμα!
Τα 2 απλυτα πιάτα μας δεν πλυθηκαν ποτέ και ας μείναμε 1 εβδομάδα με αποτέλεσμα να μυρισουν! Φυσικά στο δωμάτιο δεν υπήρχε σφουγγάρι για να τα πλεναμε εμείς εστω!
Η υγρασία του δωματίου και τα υπερβολικά σκληρά στρώματα των κρεβατιων μας χάρισαν πολύ δυσάρεστο και διακεκομμένο ύπνο!
Αν δεν υπήρχε πληροτητα στο νησί θα φευγαμε από την πρωτη μέρα. Μια απογοητευση!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
Ευχαριστούμε, ParisKour
Ο/η Yannis Hatziemmanouil, Ιδιοκτήτης του Hotel Pegasus, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Οκτωβρίου 2020

Εχετε μεινει σε αλλο ξενοδοχειο μαλλον στο Aroma villa οποτε τα σχολια σας ειναι για αλλου Δεν υπαρχει κανενα μπανιο με γυαλινη πορτα Επισης δεν εχουμε κουζινεσ στα δωματια και φυσικα ουτε πιατα να σασ τα πλενουμε Παρακαλω αφαιρστε την κριτικη σασ και στειλτε την οπου αλλου μεινατε

Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2017

ΘΕΤΙΚΑ: Το κατάλυμα ειναι οπως ακριβώς το βλέπετε και στις φωτογραφίες. Ομορφο, περιποιημένο και σε γενικές γραμμές ήσυχο. Είναι πολυ κοντά στο κέντρο και πολύ κοντα στον κεντρικό που οδηγει στα χωρια και τις παραλίες. Καλό Wi-Fi (αν και χαθηκε την τελευταια μερα). ΑΡΝΗΤΙΚΑ: Τα πιάτα στο δωμάτιο μας ενημερωσαν οτι τα πλένουμε μόνοι μας. Ηταν η πρώτη φορα που μου συνεβει αλλα οκ δεκτό εφόσον πρόκειται για δωμάτια, οιπως μου δηλωσαν και οχι για ξενοδοχείο, ομως να ζητάνε απο τους πελατες να αγοράσουν μονοι τους το σφουγγάρι και το υγρό πιάτων το βρισκω τουλάχιστον αντιεπαγγελματικο. Απο σκουπιδια μαζευουν μόνο αυτα που ειναι μεσα στα καλαθια των αχρηστων. Οχι απο τα κομοδινα και το πατωμα. Αν κατι πεσει κατω, μενει κατω. Στο μπανιο δεν εχει πολυ χωρο για τα προσωπικα αντικειμενα (κ σου πεφτουν μεσα στη λεκανη της τουαλετας απο το στριμωγμα). Στη ντουζιερα πρεπει να κρατας σφουγγαρι σαπουνι και ξυραφακι ανα χειρας καθ'ολη την διαρκεια γιατι δεν υπαρχει καποια επιφανεια να τα αφησει κανεις, εκτος απο το πατωμα....Το ενα σεντονι το αλλαξαμε μονοι μας με το μπηκαμε στο δωματιο γιατι ηταν πλυμμενο μεν (μυριζε μαλακτικο) αλλα με ενα τεραστιο κιτρινο λεκε δε. Της πετσετες τις αλλαζαν καθε μερα (γιατι τις αφηναμε για αλλαγη στη ντουζιερα ως είθισται) αλλά η κοπελα που καθαρίζει μου ειπε οτι κανονικα το κανουν καθε 3 μερες. Ελα που η απλωστρα ειναι μικρη κ χαμηλή κ δεν μπορεις να απλώσεις τις πετσέτες να στεγνώσουν. Τι κανεις λοιπόν; Σκουπίζεσαι με πετσέτες που μυρίζουν; To κλιματιστικό το χρειαστήκαμε τελευταία μερα (ηταν σχετικα δροσερο το συγκεκριμένο τουλάχιστον δωμάτιο) αλλα δε βρήκαμε ποτε το control για να το αναψουμε κι τελος η αποχετευση μυριζε (κυριως το βράδυ). Παραπονεθήκαμε για κάποια απο αυτα που αναφέρω στη κόρη της ιδιοκτήτριας και ομολογώ πως προσπαθησε πολυ να ειναι ευγενική (και ηταν) ομως δυστυχως απο την τσέπη μας βγηκαν τα λεφτα και τελικα...δεν άξιζαν στο 100%

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, maria x
Ο/η Yannis_Chatz_, Γενικός Διευθυντής του Hotel Pegasus, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Δεκεμβρίου 2018

Αγαπητή Κάτια,

Τα σχόλια σας αποδεικνύουν πως δεν έχετε μείνει στο ξενοδοχείο Πήγασος, αλλά σε κάποιο άλλο κατάλυμα του νησιού. Στο ξενοδοχείο Πήγασος δεν παρέχονται πιάτα στα δωμάτια, μιας και αυτά δεν περιλαμβάνουν καν κουζίνα. Το review που έχετε αφήσει απευθύνεται σε άλλο ξενοδοχείο.

Με εκτίμηση
Ξενοδοχείο Πήγασος

Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

"Πολύ ωραίο δωμάτιο και ξενοδοχείο. Έμεινα με τη κοπέλα μου τη πρώτη βδομάδα του Ιουλίου και αυτο που μας έκανε εντύπωση ήταν οτι ενώ ηταν πολύ κεντρικά, όταν ήσουν στη πισίνα ή στο κήπο, στο πίσω μέρος του ξενοδοχείου, ήταν το απόλυτο μέρος για χαλάρωση. Ευγενικό προσωπικό, και το björns bar πολυ καλά cocktails. Θα επιστρέψουμε!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, MikeLeroua6
Η κριτική έγινε: 23 Φεβρουαρίου 2016

Με την τιμή πού πλήρωσαν το ξενοδοχείο αυτό είναι ανεπαρκές. Ή ρεσεψιον καί τό μπάρ υπολειτουργεί. Δεν θα το συνιστουσα. Επίσης νομίζω πως ο ιδιοκτήτης είναι λίγο αδιάφορος. Αυτό το καλοκαίρι θα κλείσουμε σε άλλο ξενοδοχείο.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2015
5  Ευχαριστούμε, aslan b
Μετάφραση Google

So from whom did you get the key for the room? Strange comment Mr Aslan or whatever your name is