dimitris s

Άψογη εξυπηρέτηση

Κριτική για: Ξενοδοχείο CONTESSINA
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 11 Αυγ 2023
Συγχαρητήρια σε όλο το προσωπικο για την άψογη εξυπηρέτηση ! Ο Alexandos στο bar της πισίνας ήταν πολυ ευγενικός και μας πρόσφερε εξαιρετικά cocktail’s! Το συστήνω ανεπιφύλακτα και σίγουρα θα το επισκεφτούμε του χρόνου ξανά !
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 16 Αυγ 2023
Αγαπητέ dimitris s,

Σας ευχαριστούμε που βρήκατε το χρόνο να μοιραστείτε την κριτική σας μετά την πρόσφατη διαμονή σας στο Contessina Hotel. Μας άρεσε πραγματικά να διαβάζουμε για τη διαμονή σας και για όλες τις πτυχές του ξενοδοχείου που σας άρεσαν περισσότερο. Επιτρέψτε μου να εκμεταλλευτώ αυτή την ευκαιρία για να σας ευχαριστήσω που επιλέξατε να περάσετε το χρόνο σας μαζί μας στο Contessina Hotel. Ήταν χαρά μας που σας φιλοξενήσαμε και ελπίζουμε πολύ να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά στο μέλλον.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς,

112 €
  • Tripadvisor
0.4 χλμ. από Ξενοδοχείο CONTESSINA
Δωρεάν πάρκινγκ
Swimming pool - night view
235 €
Τσιλιβί: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
1.622
1.622
Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη εμπειρία, ακριβώς ότι χρειαζόμασταν. Επισκεφθήκαμε το σπα και κάναμε μασάζ με την Αλεξάνδρα. Ήταν γλυκύτατη, πολύ φιλική και πάρα πολύ καλή στη δουλειά της! Ένα από τα καλύτερα μασάζ που έχουμε κάνει! Σίγουρα θα ξαναπάμε με την πρώτη ευκαιρία.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2023
Ευχαριστούμε, S_Adelajda
Ο/η Panagiotis Karavatas, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο CONTESSINA, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Αυγούστου 2023

Dear Adelajda S,

Thank you for choosing to visit Contessina Hotel. We have well noted and appreciated your lovely rating! Do look forward to welcoming you back soon.

With best regards,

Η κριτική έγινε: 13 Ιουνίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ενα καινούργιο ξενοδοχείο στο Τσιλιβι Ζακύνθου. Εξαιρετικη τοποθεσια, εξαιρετικο service, εξαιρετικες παροχες, εξαιρετικο προσωπικό, εξαιρετικο πρωινό εξαιρετικο φαγητό. Το αριστα καμια φορά είναι λιγο. Συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά στον Κο Πανο στην υποδοχή.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Ευχαριστούμε, Dreamer56399044768
Ο/η Panagiotis Karavatas, General Manager του Ξενοδοχείο CONTESSINA, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Ιουνίου 2022

Αγαπητέ/ή nikos,

Σας ευχαριστούμε πολύ για την θετική σας βαθμολογία! Είναι μεγάλη μας χαρά να γνωρίζουμε πως η εμπειρία σας στο Contessina Hotel σας άφησε με πλήρη ικανοποίηση. Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά σε περίπτωση που έρθετε στην πανέμορφη Ζάκυνθο

Καραβατάς Παναγιώτης

Η κριτική έγινε: 28 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Από την πρώτη στιγμή που φτάσαμε στο ξενοδοχείο είχαμε εντυπωσιαστεί! Μας δώσανε δωμάτιο που ηταν μικρό για να μείνουμε για μια βδομάδα ομως την επόμενη μέρα μας αλλάξανε το δωμάτιο και έτσι ξεκίνησαν οι διακοπές μας. Η Ειρήνη που ανέλαβε το τσεκ Ιν μας ηταν εξυπηρετική και χαμογελαστή όλη την ημέρα, μας οργάνωσε τις διακοπές μας και την εμπιστευτήκαμε σε όλα γιατί πραγματικά ξέρει τα πάντα για το νησί αυτο οτι και να της ζητήσεις ειναι εκεί, έχω επισκεφτεί τόσα ξενοδοχεία και ειναι η πιο εξυπηρετική ρεσεψιον που είδαμε, μπράβο συνέχισε την καλή δουλειά! Στο εστιατόριο η αναστασια πάντα πρόθυμη και ανήσυχη για να δει εάν όλα ειναι καλά με τις παραγγελίες μας και η Αγγελική πάντα εκεί για τα καλύτερα σφηνάκια. Το ξενοδοχειο πεντακάθαρο και μας αλλάζανε τις πετσέτες δυο φορές την ημέρα. Σίγουρα δεν ειναι 4* αλλά αξίζει για 5*. Συνεχίστε την καλή δουλειά παιδιά, θα σας δούμε του χρόνου!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, ak_qui
Ο/η Panagiotis Karavatas, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο CONTESSINA, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Αυγούστου 2021

Dear ak_qui,

Wow! What a wonderful review, we truly appreciate your business and your trust in us. I am very happy to hear that our staff and service met your needs and expectations. We look forward to welcoming you back to the hotel in the near future.

Kind regards,

Hotel Manager of Contessina Collection Hotels

Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό Ξενοδοχείο καθαρό με ωραία αισθητική στα δωμάτια και στον περιβάλλοντα χώρο. Το πρωινό περιελάμβανε πληθώρα επιλογών. Το προσωπικό ήταν πολύ φιλικό και πρόθυμο να δώσει πληροφορίες για το νησί και τα αξιοθέατα του. Από την ρεσεψιόν μέχρι το μπαρ όλο το προσωπικό ήταν ευχάριστο και φιλικό. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον Παναγιώτη την Χριστίνα την Αγγελική την Αναστασία την Ισαβέλλα Τον Διονύση για την θετική τους διάθεση :)

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
Ευχαριστούμε, Ντέπη Τ

Dear Ντέπη Τ,

Thank you for taking the time to review your stay with us. I am very happy to hear that our staff made your feel at home. This is really one of the things that we try to maintain in our hotel. Hoping to see you again soon.

Kind regards,

Hotel Manager of Contessina Collection Hotels

Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2019

Μείναμε στο ξενοδοχείο Contessina κατά τη διάρκεια των διακοπών μας στη Ζάκυνθο. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που τελευταία μέρα αρρώστησα. Ήμουν αρκετά βαριά με γαστρεντερίτιδα και ζήτησα από το ξενοδοχείο βοήθεια τουλάχιστον να μου καλέσουν ένα γιατρό. Προσπαθούσαμε επί πέντε ώρες να μιλήσουμε με τη γιατρό που συνεργάζεται το ξενοδοχείο αλλά η απαράδεκτη γιατρός μας έκλεινε το τηλέφωνο επειδή η reception δεν έπρεπε να δώσει το προσωπικό της τηλέφωνο σε πελάτη αλλά θα έπρεπε να μιλήσουμε μαζί της μέσω της reception.Καμία ανθρωπιά. Ώσπου τελικά πέντε το απόγευμα καταφέρνουμε και μιλάμε με την γιατρό που προσπαθούσαμε να βρούμε από τις έντεκα το πρωί, μου προτείνει κάποια φάρμακα και μου λέει ότι δεν μπορεί να έρθει να με δει γιατί έχει αλλά περιστατικά. Αφού τελείωσε να μιλάει και πριν προλάβω να ζητήσω διευκρινήσεις για τα φάρμακα μου κλεινει ξανά το τηλέφωνο. Αφού η συγκεκριμένη γιατρός, που ήταν απαράδεκτη, δεν μπορούσε να έρθει να με δει, το ξενοδοχείο θα μπορούσε να μου καλέσει κάποιον άλλον γιατρό όταν πέντε η ώρα το απόγευμα τους λέω ξεκάθαρα ότι θέλω βοήθεια και χρειάζομαι γιατρό. Θα έπρεπε να έχουν μια λίστα από γιατρούς για να καλούν αμέσως όταν ο πελάτης έχει πρόβλημα υγείας.και όχι απλά μόνο μια γιατρο.Στη συνέχεια ζητάμε αν μπορεί κάποιος από το ξενοδοχείο να μας φέρει τα φάρμακα που χρειαζόμαστε, γιατί εγώ δεν μπορούσα να πάω καθώς ήμουν έτοιμη να λιποθυμήσω και η μητέρα μου ούτως η άλλως δεν είχε μεταφορικό και δεν μπορούσε να φύγει από δίπλα μου. Και η απάντηση του ξενοδοχείου ήταν: "δυστυχώς το ξενοδοχείο μας δεν παρέχει τέτοια υπηρεσία, αν θέλετε να σας καλέσουμε ταξί να πάτε" .Δωσαμε αρκετά χρήματα στο ξενοδοχείο, τρώγαμε στο εστιατόριο τους και σαν ελάχιστη ένδειξη ανθρωπιάς θα έπρεπε να στείλουν κάποιον να μας πάρει τα φάρμακα. Τελικά κατέληξα να πηγαίνω στο νοσοκομείο πιο μετά το απόγευμα και γύρισα στο ξενοδοχείο αργά το βράδυ. Δεν ενδιαφέρθηκε κάνεις από το ξενοδοχείο να πάρει ένα τηλέφωνο να δει πως είμαι όταν ξέρουν ότι πήγα στο νοσοκομείο. Και όλα αυτά αναφέρθηκαν στην ιδιοκτήτρια αλλά ήρθαμε αντιμέτωπες με μια απαθή συμπεριφορά. Θεωρώ ότι πιο σημαντική είναι η υγεία από ένα καθαρό δωμάτιο και από μια μεγάλη πισίνα που παρέχουν. Συστήνω να δώσετε τα χρήματα σας αλλού, σε κάποιο ξενοδοχείο με ανθρωπιά. Πολλά αλλά ξενοδοχεία στο Τσιλιβί παρέχουν καθαρό δωμάτιο και πισίνα. HIGHLY NOT RECOMMENDED!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, ioannaks
Ο/η ContessinaH, Διευθυντής του Ξενοδοχείο CONTESSINA, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Αυγούστου 2019

Αγαπητή κ. Ξυθάλη,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που αφιερώσατε ώστε να μοιραστείτε τα σχόλια και τις ανησυχίες σας όσον αφορά την πρόσφατη επίσκεψη σας στο ξενοδοχείο μας και ευχόμαστε να έχετε ήδη ανακάμψει.

Καταλαβαίνουμε ότι μια ασθένεια κατά την διάρκεια των διακοπών μπορεί να είναι ένας παράγοντας αλλαγής της διάθεσης σας και μας λυπεί πολύ το γεγονός ότι νιώσατε απογοητευμένη από τις παροχές του ξενοδοχείου μας.
Για το λόγο αυτό, και μετά από επισταμένη συζήτηση και έρευνα θα θέλαμε να σας επισημάνουμε τις διαδικασίες που ακολουθήθηκαν ώστε να βοηθηθείτε άμεσα.
Ξεκινώντας, όταν ενημερώθηκε η ρεσεψιόν για την αδιαθεσία σας προτείναμε τις ακόλουθες εναλλακτικές:
-Να καλέσουμε το πλησιέστερο ιατρικό κέντρο για να σας παραλάβουν με ασθενοφόρο και να σας μεταφέρουν στο ιατρείο ώστε να εξεταστείτε από τους ιατρούς τους.
-Να επισκεφθείτε το νοσοκομείο του νησιού.
-Να καλέσουμε γιατρό στο ξενοδοχείο με την οποία είχαμε ξανά συνεργαστεί άριστα στο παρελθόν.
Εσείς επιλέξατε τη γιατρό.
Γνωρίζουμε ότι η επικοινωνία με την συγκεκριμένη γιατρό είχε δυσκολίες, ωστόσο η ρεσεψιόν και η ιδιοκτησία έκανε το κατά δύναμιν να την εντοπίσει και να επικοινωνήσει μαζί σας.
Μας στεναχωρεί ιδιαιτέρως το γεγονός ότι η συγκεκριμένη γιατρός θεωρήσατε ότι σας φέρθηκε με αγένεια παρόλα αυτά στην επικοινωνία που είχαμε εμείς μαζί της μας ενημέρωσε ότι ήταν σε σοβαρό περιστατικό στο νοσοκομείο και γι αυτό δεν ήταν τόσο άμεση η ανταπόκριση της. Ωστόσο είναι σημαντικό να καταλάβετε ότι η γιατρός δεν ανήκει στο ανθρώπινο δυναμικό του ξενοδοχείου. Γι αυτό και σας επαναλάβαμε την εναλλακτική του ιατρικού κέντρου ή του νοσοκομείου.
Ακόμη, θα θέλαμε ευγενικά να σας υπενθυμίσουμε πως κατά την αλλαγή της βάρδιας της ρεσεψιόν, η συνεργάτης η οποία σας εξυπηρετούσε πριν αποχωρήσει, σας κάλεσε ώστε να δει σε τι κατάσταση είστε και ενημερώσατε ότι νιώθατε καλύτερα. Παρόλα αυτά, ως ένδειξη ανθρωπιάς, ενημερώσαμε την κουζίνα να σας ετοιμάσει ειδικό γεύμα με αναψυκτικό, χωρίς καμία χρέωση.
Σε ότι αφορά την παραλαβή των φαρμάκων θα θέλαμε να σας ζητήσουμε μια ειλικρινή συγγνώμη. Είναι αλήθεια ότι δεν μας έχει ξανά ζητηθεί κάτι τέτοιο καθώς το φαρμακείο είναι σε πολύ κοντινή απόσταση από το ξενοδοχείο και το προσωπικό δεν ανταποκρίθηκε έτσι όπως θα θέλαμε στο αίτημα σας. Σας διαβεβαιώνουμε ότι αυτό είναι κάτι που δεν θα επαναληφθεί στο μέλλον.
Στόχος μας, πάντα, είναι η καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών μας γι' αυτό εκτός από την εντυπωσιακή αρχιτεκτονική του ξενοδοχείου, το υψηλό επίπεδο εστίασης και την άρτια υγιεινή του, πάντα είμαστε δίπλα στους πελάτες μας και στα οποία προβλήματα τους προκύψουν.

Θα χαρούμε να σας υποδεχτούμε ξανά στο Contessina Hotel ώστε να διαπιστώσετε το υψηλό επίπεδο των υπηρεσιών μας.

Διονύσης Λυμπεροπούλος
Operation Manager