“Πολύ καλή γευστική εμπειρία ”
Κριτική για: Elia Restaurant

Elia Restaurant
Εύρος τιμών: 10 € - 40 €
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Ότι παραγγειλαμε ήρθε πεντανοστιμο, πολύ καλά στημένο και οι συνδιασμοι των υλικών ταίριαζαν απόλυτα μεταξύ τους. Οι τιμές λογικές η εξυπηρέτηση άρτια και γρήγορη

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2023
Ευχαριστούμε, mkat16

Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2023

Ένα υπέροχο οικογενειακό μαγαζί με υπέροχες γεύσεις και καλες τιμες. Πολυ φιλικό προσωπικό και όμορφο περιβάλλον - ατμόσφαιρα.
Έφαγα εδω με τον αδελφό μου στο ταξίδι μας στην Ζάκυνθο. Στην αρχή μας προσέφεραν φρέσκα ζεστα ψωμάκια μαζι με τα ποτα μας. Τα κυρίως δεν άργησαν να έρθουν, είχαμε πάρει ενα στιφάδο μοσχάρι με πουρέ και ενα φιλέτο σολομού με πατατες φούρνου και ψητα λαχανικά. Πρώτη φορά έφαγα τόσο νόστιμο στιφάδο και ο πουρές ήταν εξίσου καλός και πανω απο όλα ήταν απο αληθινές πατάτες και οχι συσκευασμένος όπως συνηθίζεται. Ο σολομός ηταν πολύ καλα και σωστά ψημένος, ζουμερος και νόστιμος. Τα ψητά λαχανικά ήταν και αυτά ωραία και υπήρχαν διάφορα είδη (πιπεριές χρωματιστές, κολοκυθάκια και μελιτζάνες) και οι πατάτες φούρνου πεντανόστιμες.
Σίγουρα θα προτιμήσουμε το Ελιά ξανα στην επόμενη επίσκεψη μας στο νησί, είναι ενα εστιατόριο που πρέπει να πάτε οπωσδήποτε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2023
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, kostas k
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαΐου 2023

Πολύ ωραίο φαγητό, όμορφη ατμόσφαιρα και οι σερβιτόροι εξαιρετικοί με προσιτές και λογικές τιμές!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2023
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, George K
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε πρώτη φορά το restaurant και παραγγείλαμε κοτόπουλο γλυκόξινο με ανανά και ρύζι , ναπολιτάνα και μία σαλάτα ελιά. Το
ρύζι ήταν τυποποιημένο και το κοτόπουλο τπτ το ιδιαίτερο. Η σαλάτα ήταν καλή αλλά με αρκετές ελιές οπότε είχε αρκετή γεύση ελιάς.. Αν σε κάποιον δεν αρέσει η ελιά καλύτερα να μην την παραγγείλει. Η ναπολιτάνα ήταν με πελτέ ντομάτας και όχι φρέσκια ντομάτα.. Ακριβό και υπερτιμημένο. Μία κόκα κόλα 3 ευρώ.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, gerasimosk633
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2021

Το επιστεφτηκαμε με τα παιδιά μας και οι εντυπώσεις μας ήταν πολύ καλές. Άριστο περιβάλλον, πολλή καλή εξυπηρέτηση αν και περιμέναμε δέκα λεπτά να αδειάσει κάποιο τραπέζι, οι σερβιτόροι είχαν έρθει τρεις φορές να μας πουν ότι σύντομα θα αδειάσει γιατί κάποιες πάρεες είχαν ζητήσει λογαριασμό. Μεγάλες μερίδες φαγητού. Υπέροχη η χοιρινή μπριζόλα, τα καλαμαράκια τηγανητά και το γλυκόξινο χοιρινό που το είχαν τοποθετήσει σε κομμένο ανανά. Στην αρχή μας έφεραν απίθανα ζεστά ψωμάκια με lurpak, ενώ η εξυπηρέτηση παροτι το μαγαζί ήταν γεμάτο ήταν ταχύτατη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, 401elenia

Elia Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τσιλιβί, Ζάκυνθος

Elia Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!